FERMA: Nieczysta gra w “fermę”? SOT składa pierwsze zawiadomienie do Prokuratury!

33 KOMENTARZE

 1. kumoterstwo wykluczone ,burmistrz inwestora od kurników na oczy nie widział 😎 ,komunikuje się przez pełnomocników a jeden z nich to kolega z klasy (szkola podst.w Stepnicy) współwlasciciel obecnej firmy ,ale z racji wieku na pewno tego nie pamiętają. 😃A to ,ze noszą takie samo imię i mieszkają w Stepnicy to tylko zbieg okolicznosci🤔🤐

  Dobre 6 Słabe 0

 2. wywnioskowałam ,że dochód z tej inwestycji przypadnie tylko Vice bo będzie sprzedawał gnój.Natomiast pytanie o dochód dla gminy i jej mieszkańcow pozostało jak wiele innych pytań ,bez odpowiedzi.Słyszałam juz wczesniej ,jak ów pan żalił się, że jaskółka nasrała mu na głowę, jednak jak zrobiła to kura to widać i słychać ,że poczyniła większe spustoszenie🤔😢😪

  Dobre 10 Słabe 0

 3. TANIE DOWOZY NA TRASIE URZĄD – PROKURATURA!
  DLA RADNYCH I URZĘDNIKÓW ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ 😉

  Ogłoszenie bezpłatne 😉 🙂

  Dobre 12 Słabe 0

 4. jak wiatrakowcy-garniturowcy z uśmiechem na ustach powtarzali ,że”najbardziej kontrowersyjnej”osoby burmiś juz się pozbył 😅😂🤣 i droga do wiatraków stala się prosta ,a tutaj proszę nawet kurnika postawić nie mozna🤗🤗 Brawo WY 🤗co nad tym czuwacie !!

  Dobre 10 Słabe 0

 5. Nie mieszkam w Miłowie ale jak widzę co sie tutaj wyprawia to i mną “częsie wewnętrznie”. Do radnych szczęścia nigdy nie mieliśmy no ale ta rada bije już rekordy! Otwarcie działają przeciw mieszkańcom. Dzik wiadomo, gra do własnej bramki. A radni z “modelowymi cechami” łykają jak pelikany. Tylko ludzi i gminy żal. No ale widzę, że coraz więcej ludzi czai o co tu kaman i żyłki pękają.
  Pamiętajcie radni, to raczej ostatnia kadencja tego gościa i będzie miał wywalone na was tak samo jak teraz ma na mieszkanców. Ale my wam nie zapomnimy tego syfu!

  Dobre 16 Słabe 1

 6. Krytykom Mieszkańców Miłowa pragnę przypomnieć pewną historię.

  Gdy w 2012 roku w gminie pojawił się kolejny “fantastyczny” inwestor z pomysłem zawiatrakowania nas na amen, władza była nader przychylna inwestorowi ale okoniem stanęli… Mieszkańcy Miłowa, którym wiatraki chciano zafundować w odległości mniejszej niż 400 metrów od domów. Wówczas te same osoby, które dziś są ZA fermą nie szczędzily słów krytyki pod adresem “niesfornych” Miłowiaków. Nikt z przedstawicieli gminnych władz nie słuchał Ich argumentów, uzasadnionych obaw o zdrowie i utratę wartości majątków. Śmiano się z Nich i obrażano. Zarzucano Im i nam, że nie chcemy rozwoju, wszystko nam przeszkadza, wymyślamy niestworzone historie a wiatraki są fajowe i nawet rozwijają… turystykę!

  Polska była wówczas jedynym państwem w UE, w którym nie obowiązywały żadne przepisy dotyczące minimalnej odległości wiatraka od domów. Walka była nierówna ale zacięta. Wygraliśmy.

  W 2016 r, Sejm uchwalił tzw. ustawę odległościową wprowadzającą zakaz lokalizacji elektrowni wiatrowych w odległości mniejszej niż dziesięciokrotna wysokość wiatraka. W przypadku naszej gminy (planowano 150-metrowe wiatraki) mówimy o odległości 1500 metrów, co praktycznie wyłącza całą gminę.

  Jeżeli ktoś czytał uzasadnienie ustawy odległościowej wie, że powodem wprowadzenia odległości minimalenj były dokładnie te same argumenty, które przed laty podnosili Mieszkańcy Miłowa. Po latach okazało się, że w sporze w sprawie wiatraków od początku rację mieli Miłowiacy i byli o niebo mądrzejsi od aroganckich włodarzy. Nigdy nie usłyszałam, by ktokolwiek Ich przeprosił a głosy poparcia dla tamtego chorego pomysłu słychać do dziś.

  Teraz sytuacja wygląda podobnie. Osoby, które są władne podejmować decyzje w naszej gminie nawet nie zapoznały się z dokumentacją dotyczącą fermy ale WIEDZĄ, że będzie cudownie a MIłowiacy znowu “przesadzają”. Problem polega na tym, że Mieszkańcy Miłowa zapoznali się z dokumentacją i stąd ich upór. Podnoszą nie tylko kwestie własnego zdrowia i majątków ale także zagrożeń, które z lokalizacji fermy na tym terenie wynikną dla wszystkich Mieszkańców gminy, szczególnie dla ponad 3 i pół tysiąca użytkowników ujęcia wody w Miłowie. Posłuchajcie tych ludzi bo naprawdę wiedzą, co mówią.

  Na marginesie- Panowie i Panie Radni, jeżeli już opowiadacie, że NA PEWNO nie będzie nam pod oknami śmierdziało odpowiedzcie sobie na jedno pytanie: obsada 854 tys. kurczaków, 14 kurników, każdy wyposażony w ok. 10 wentylatorów o średnicy 1,5 metra plus 18 wentylatorów dachowych o średnicy 0,6m. CZYM “pachnie” powietrze w sytuacji pracy NON STOP tych urządzeń? Podpowiedź: raczej nie kwiatkami…
  Monika

  Dobre 14 Słabe 1

 7. W związku z informacją podaną przez Radnego Saszę Kordzielewskiego odnośnie planowanej wycieczki Radnych (i pewnie urzędników) do fermy drobiu w … Koszlinie (!) mam pytanie:

  1) na czyj koszt odbędzie się ten wyjazd i ile będą wynosiły deiety dla radnych i urzędników z tego
  tytułu?
  Bo jeżeli na koszt nas Mieszkańców, to bądźmy poważni! Na ekspertyzy nie ma, na plan nie ma. Jeżeli zaś na koszt inwestora- to, umówmy się, wygląda to SŁABO.

  Mieszkańcy Miłowa odmówili udziału w takich eskapadach świadomie, z prostego powodu: pamiętają spotkania z inwestorem sprzed paru lat. Wtedy sprawa dotyczyła wiatraków. Doskonale wiedzą czemu i komu służą takie akcje. Ich się nie da ściemnić.

  Skoro Gminie brakuje pieniędzy na finsowanie dojazdów maluchów do przedszkola, niezbędne ekspertyzy i opinie fachowców oraz na miejscowy plan- wydawanie ich na wycieczki po województwie, które na pewno nastawienia Mieszkańców nie zmienią a jedynie zaostrzą spór jest raczej nieodpowiedzialne.

  Na pewno zażadamy udostępnienia nam dokumentów i faktur dotyczących tego wyjazdu.
  Mieszkańcy mają prawo wiedzieć JAK i NA CO są wydawane Ich podatki.

  Monika

  Dobre 14 Słabe 1

 8. choć nie ma wśród nich mojego wybrańca – obawiają się, że zostaną “eksponatami” jezeli będą utrudniać rozwój gminie🙄Z szacunkiem dla was, uważam, że eksponatami juz jesteście, a wątpię żeby turyści zjeżdżali kurniki oglądać chyba ,że będa to wasze rodziny.Grubymiś przecież w radiu narzekał ,że” autokar był podstawiony zgłosiła się jedna osoba”-myślę ,że z obowiązku byla to pani sołtys, reprezentantka interesu mieszkańców🤗🤗to znaczy ,że nawet wasze rodziny nie są takim przybytkiem zainteresowane .

  Dobre 10 Słabe 0

 9. Drodzy Radni. Zanim wypowiecie się ponownie na temat planowanej fermy drobiu proszę, nie słuchajcie tylko Burmistrza ale zapoznajcie się sami z dokumentacją. Skąd wiem, że czerpiecie “wiedzę” na ten temat z jednego źródła? Bo popełniacie TE SAME błędy. Z dokumentacji inwestora NIE WYNIKA, że najbliższe zabudowania są w odległości 1000 metrów od fermy. Odległość jest znacznie mniejsza. Co do ilości tirów- 14 dziennie jest nierealne przy obsadzie 840 tys. kurczaków i 6 obsadach rocznie.

  I najważniejsze- wasze osobiste przekonania i opinie na temat fermy nie mają ŻADNEGO znaczenia w przedmiotowej sprawie. MIESZKAŃCY MIŁOWA i nie tylko Miłowa, których ponoć reprezentujecie nie chcą tej inwestycji. I to jest tu ważne. Ponieważ NIKT z Was nie jest ekspertem w zakresie hydrogeologii, ochrony środowiska, geologii i przemysłowej hodowli zwierząt- Mieszkańcy w “Proteście” (1000 podpisów) wnieśli o wykonanie stosownych ekspertyz. Nie zrobiono w tym zakresie NIC. Za to cytujecie pisma inwestora bez większej refleksji.

  Mieszkańcy Miłowa parę lat temu walczyli z chorym pomysłem zawiatrakowania tego terenu, praktycznie pod Ich domami. Teraz znów muszą się mobilizować. Oni zasługują na miejscowy plan, choćby po to żeby móc wreszcie spokojnie spać. Ferma nie jest wyłącznych powodem, jednynie zmoblizowała Mieszkańców do złożenia wniosku teraz.

  Odnośnie wiatraków: na rzecz inwestora przystąpiono wtedy do zmian w Studium na obszarze 1.070 ha. Potem przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu dla tych terenów (ponad TYSIĄCA ha). Udało się to szaleństwo zatrzymać dopiero dzięki interwencji Komisji Europejskiej.
  Zmiana ze wsi na miasto też była kosztowna. Później objęto planem działki w Żarnowie, czym uniemożliwiono TRWALE powstanie tam biogazowni oraz… ferm drobiu i innych zwierząt futerkowych.
  W czym Mieszkańcy Miłowa są gorsi od “zamierzeń” inwestora, wiatrakowców czy Mieszkańców Żarnowa?
  Zastanówcie się.

  Monika

  Dobre 14 Słabe 1

  • Prawie cała rada jest do wymiany, całkowicie uzależniona od burmistrza (celowo z małej) ,składająca się z ludzi mających problemy z poprawnym skleceniem zdania (Mieszkańcy COŚ tam chcą – ta pani w szczególności),ten pajac z radia również. Bez wymiany tej rady gmina padnie na pysk ale oprócz tego 70% pracowników urzędu też musi być wymieniona bo to są ludzie którzy pracują dla burmistrza a nie dla Nas. Mam nadzieję, że honorowo po tym wszystkim złożą swoje mandaty i znikną. Tak tylko mi się marzy?!?!Dała Pani i Pani Iwona wiele tej gminie i wielu mieszkańców powinno być naprawdę wdzięcznych za Wasze poświęcenie czego jeszcze nie rozumieją ale przyjdzie taki czas.

   Dobre 15 Słabe 2

   • Mieszkańcy docenią pracę dziewczyn jak już będzie za późno, jak im obrzydnie szarpanie się i jakaś ferma, biogazownia albo inna syfiasta przetwórnia wyrośnie nam/wam za płotem. Wtedy będzie za późno…

    Dobre 13 Słabe 1

 10. Tak wietrzę ,że oni komendy pułkownika trochę czają 😏ale buntować się przeciw niemu nie potrafią 🤔

  Dobre 10 Słabe 0

 11. Panu”Przewodniczącemu”podpowiem subtelnie,że porady ws uchwał, prawa, itp.powinien zasięgnąć(po sąsiedzku)🤔 u Pani Marii- naszej bohaterki🤗 ,która udowodniła przed SN nieznajomość prawa naszym rajcom .Korepetycje w waszym przypadku wskazane od zaraz.
  Kochane “baby”😘😘 do tego zawiadomienia dołączyć trzeba radiowe wypociny radnego gajowego i burmisia.

  Dobre 12 Słabe 1

 12. A burmistrz na zarzut w rozmowie radiowej, że takim pismem zastrasza radnych oburza się że to kłamstwo.

  Dobre 11 Słabe 0

    • Dziwisz się radnym rolnikom? A którym, bo radny Kleszcz ma żonę na etacie w gminie, więc on zawsze będzie głosował jak wódz nakaże. Bojko nie rolnik ale też żona na etacie. Nowak i żona w klubie, radna Kaliska… Itd itp. Popatrzcie na ich rodziny… tam większość w gminnych lub powiązanych posadach umoczona, to jak mają głosować. Z drugiej strony, burmistrz też przecież pół gminy na raz nie zwolni. Ja się dziwię, że są tak krótkowzroczni. Burmistrz za kilka lat odejdzie a oni z rodzinami będą w tym gnoju żyć.

     Dobre 15 Słabe 0

     • Szanowni mieszkańcy GMINY STEPNICA !! PRZECIEŻ WIADOMO OD DAWNA ,ŻE BURMISTRZ UPATRZYŁ SOBIE TAKIE OSOBY KTÓRE MAJĄ WIELKIE RODZINY I ZAOFEROWAŁ CZĘŚCI Z NICH PRACĘ W GMINIE CZY POWIĄZANYCH Z GMINĄ .PROSZĘ ROZSZYFROWAĆ PO KOLEI WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH W GMINIE ,SZKOLE ,PRZEDSZKOLU ,KLUBIE,OPS, NO I SOŁTYSI ITD .?? TO TYPOWE, PROSZĘ ZROBIĆ TAKIE DRZEWO GENEALOGICZNE WSZYSTKICH RADNYCH I WSZYSTKIE POWIĄZANIA W W INSTYTUCJACH GMINY WTEDY ZROZUMIECIE KTO ROZGRYWA SPOŁECZEŃSTWO ,JEST TO STARA METODA KOMUNISTÓW I APARATU PARTYJNEGO . BEZ TAKIEGO ROZEZNANIA ,SPOŁECZEŃSTWO WPROWADZANE JEST W TZW .MALINY .NA DODATEK JESZCZE TEN KRZYKACZ W-BURMISTRZ O TYCH SAMYCH GENETYCZNYCH KORZENIACH.POWSTAŁA KLIKA ,ONI JEDEN DRUGIEGO BĘDZIE BRONIĆ .DAL PRZYKŁADU KOMU WYDZIERŻAWIONO ZAKŁAD WOD-KAN – GOLENIÓW ,KTO TAM PRACUJE PANI GEBLEWICZ ŻONA MARSZAŁKA,A KIM JEST PRACOWNIK p.KIERZYNKOWSKI PRACUJĄCY W ZAKŁADZIE W STEPNICY ,SYN RADNEJ KIERZYNKOWSKIEJ A ONA COICIĄ MARSZAŁKA ITD ???? A KTO BĘDZIE BRONIŁ RÓŻNYCH SPRAW ,SKARG ,ODWOŁAŃ DO MARSZAŁKA ?? Z PEWNOŚCIĄ NIE P MARSZAŁEK ITD TO TEMAT NA GRUBĄ KSIĄŻKĘ !!

      Dobre 11 Słabe 0

      • Według raportu NIK z 2010 roku nepotyzm, klientelizm i kumoterstwo są zjawiskami często spotykanymi w polskim sektorze publicznym…….

       Kumoterstwo – wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem …, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej lub korzyści materialnych, nie opierające się na ocenie wartości tych osób, lecz na fakcie znajomości. Kumoterstwo jest pojęciem nieco szerszym niż nepotyzm, gdyż dotyczy nie tylko krewnych, ale znacznie częściej przyjaciół i znajomych.

       Nepotyzm (łac. nepos „wnuk, potomek”) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności.

       Klientelizm – układ nieformalnych zależności typu ekonomiczno-politycznego, w ramach których wpływowy decydent polityczny (lub zasobny dysponent dóbr ekonomicznych) – (patron) roztacza opiekę nad osobą (lub grupą społeczną) – (klientela) w zamian za poparcie polityczne. Zjawisko klientelizmu jest powszechnie uznawane za formę patologii społecznej, ponieważ narusza formalne i oficjalne reguły gry politycznej i ekonomicznej. Powiązania typu klientelistycznego zaburzają prawidłowy (z punktu widzenia obowiązujących urządzeń i instytucji społeczno-politycznych) proces dystrybucji dóbr politycznych i ekonomicznych, doprowadzając do powstania “szarej strefy” nie podlegającej ogólnospołecznej kontroli.

       Dobre 4 Słabe 0

 13. Mam 32 ha gruntów rolnych. Jutro zgłoszę w urzędzie zamiar budowy lotniska. Jak mi odmówią to muszą mi płacić pieniądze. No bo burmistrz pisze, że jak zamierzam a nie mogę to muszą mi płacić. Radni z tej śmiesznej komisji, nawet nie czaicie jak burmistrz z was głupków robi

  Dobre 15 Słabe 0

 14. Podziwiam upór. Dobrze wiedzieć, że ktoś w tej “poukładanej” gminie walczy o mieszkańców. A radnym czas przypomnieć, że reprezentują mieszkańców i o nich powinni walczyć!

  Dobre 15 Słabe 0

  • Najpierw musieliby znać własne uchwały, potem prawo. Widziałeś ostanie popisy “Przewodniczącego” Bojko na komisji? Reszta tylko równała poziom. Posiedzenie komisji: 4 tablety +komóra. Pewnie darmowe WI FI z urzędu. To wyglądało jakby 4 osoby zamawiały coś na allegro albo oglądały filmiki “dla dorosłych” na nasz koszt. A jakaś tam petycja mieszkańców? Panie! Ja tu taniej sofy szukam na ceneo! Dziewczyny, nie dajcie się!

   Dobre 14 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij