WIDEO: Sesja Rady – Mieszkańcy w sprawie FERMY. KONTROWERSYJNE!

18 KOMENTARZE

 1. Beznadziejny jest ten Ławicki na nagraniu powyżej.
  Piela spokojnie wyjasnia co to jest skala, jakie zagrożenia i tak dalej a Ławicki skoncntrowany tylko na inwestorze od A do Z. Po prostu kura sra na twardo.

  Dobre 4 Słabe 0

 2. Kurka !! co się dzieje ?
  że tak Riczi pieje🐥
  Inwestorku LOOOVE ♥️♥️
  będzie na kapslowe ??🍻

  Dobre 4 Słabe 0

 3. W nawiązaniu do agenta “riczi” bardzo efetkowne jest jedynie to, że co raz częściej publicznie i rozpaczliwie RYCZY!!!

  Dobre 6 Słabe 0

 4. Pogrążeni umysłowo radni, na wykładzie jednego z mieszkańcow nt. funkcjonowania kurników na obszarze “NATURA 2000”

  Dobre 6 Słabe 0

 5. Jak słychać i widać na załączonych obrazkach,tutaj z głupotą skończyć się nie da, ale proszę podjąć próbę zakończenia z chamstwem.Dziekuję.

  Dobre 7 Słabe 0

 6. Panie Ławicki. Czasy się zmieniają a Pan te same błędy popełnia…
  Pan Piela zasługiwał na “dzień dobry” na szacunek z uwagi na prosty fakt- jest Mieszkańcem naszej gminy. Dodatkowo, z szacunku do Was wszystkich- przygotował się do sesji, to ewidentnie wynika z Jego wypowiedzi. Wiedział, o czym mówi i co mówi. Przygotwanie “master level”. Czego nie można powiedzieć ani o radnych ani o wiceburmistrzu, który Go obarażał. “Pan nie doczytał”- klasyk w wykonaniu Pana Ławickiego. Brakowało tylko wzmianki o kremie nivea i jego zbawczych działaniach “na gębę”.
  Pan Ławicki cytuje nam dokumentację inwestora. Byłoby ok, gdyby nasz wice znał przepisy prawa w tym zakresie. Przy hodowli drobiu powyżej 40 tys. sztuk ustawa nakłada na inwestora pewne obowiązki, których Pan Ryszard chyba nie ogarnął. Wywieźć całego obornika nie można, 70% musi być zagospodarowane na polach. Nie wymagam od Pana tej wiedzy, w sumie żadnej od dawna nie wymagam.
  Takie aroganckie teksty do człowieka, który nie dość, że walczy o swój i nie tylko swój interes ale jeszcze poświęcił masę czasu na poznanie tamatu jest zwyczajnie chamskie. Jesteście wszyscy na swoich stołkach tylko dlatego, że ludzie tacy jak Pan Piela na was głosowali a na co dzień ciężko pracują i płaca podatki. Nie ma znaczenia z czym do was przychodzą. Zasługują na szacunek. Jak nie potraficie go okazać (monolog przewodniczącej o “działaniu na rzecz mieszkańców” sobie odpuszczę, szkoda mojego czasu)- złóżcie mandaty albo zmieńcie pracę. Korzyśc dla gminy będzie natychmiastowa. Brak mi słów. Arogancja, buta i zwyczajne chamstwo. Nad przewodniczącą się nie pastwię, bo czekają ją trudne chwile…

  Dla wice art. 18 ustawy o nawozach i nawożeniu w brzmieniu od 01.01. 2019
  “Art. 18. 1. Podmiot, który prowadzi chów lub hodowlę drobiu powyżej 40 000 stanowisk lub chów lub hodowlę świń powyżej 2000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior:
  1) posiada plan nawożenia opracowany zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej, na podstawie składu chemicznego nawozów oraz potrzeb pokarmowych roślin i zasobności gleb, uwzględniając stosowane odpady i środki wspomagające uprawę roślin, z wyłączeniem tych podmiotów, które zbywają w całości nawozy naturalne;
  2) zagospodarowuje co najmniej 70% gnojówki i gnojowicy na użytkach rolnych, których jest posiadaczem i na których prowadzi uprawę roślin, a pozostałe 30% może zbyć w sposób określony w art. 3 ust. 3.

  Tym się różnimy drodzy radni i urzędnicy – my od ponad 6 miesięcy analizujemy dokumenty, wszystkie ustawy i akty wykonawcze do ustaw, dyrektywy unijne, kontaktujemy się z prawnikami i hydrogeologami. Inwestor nie przedłożył ani planu nawożenia ani nie wskazał, gdzie dokładnie zamierza utylizowac tak olbrzymią ilość odpadów. Nawet pilne eskpertyzy, o ktorych przeprowadzenie wniosło TYSIĄC Mieszkańców was przerosły. Wy… zgłosiliście udział w wycieczce na farmę pod Koszalinem, z którą zapłacą… Miekszńcy! To wszystko, na co was stać. A aktualnej opinii hydrogeologicznej jak nie było tak nie ma. Nie wstyd wam? Na nas chcecie zwalić niechęć Mieszkańców do was? Naprawdę? Nawet mi was nie żal. Mieszkańcy- piszcie do woli. Nie używajcie tylkko słów uważanych powszechnie za obraźliwe, choćby “kropkujcie”. Resztę obronimy 😉

  Dobre 12 Słabe 1

  • Dodam, że sam inwestor w pierwszej wersji zakładał odprowadzanie częsci ścieków bezpośrednio do rowów melioracyjnych- co powinno dla was (jakże drogich urzędników) być pierwszym alarmem. Ale nie ogarnęliście dokumentacji nawet na tym etapie. Klasycznie- przerzuciliście własną niekompetencję na barki innych instytucji. Dopiero po uwagach Wód Polskich i RDOŚ nakazano zmianę w tym zakresie i pojawiły się “szamba”. Na terenie zalewowym, w bliskim sąsiedztwie pośredniej strefy ochronnej ujęcia wody… Brawo wy wszyscy.

   Dobre 14 Słabe 1

 7. Radna Makowska jest jakaś dziwna:
  – przerywa radnemu Kordzielewskiemu, ale Ławickiemu pozwala na przydługie, nudne niekompetentne i nic nie wnoszące do spraw monologi
  – Ławicki się wcina bez udzielenia mu głosu przez Makowską zgodnie ze statutem, ale każdy mieszkaniec z osobna z łaską wielką Rady musi czekać na przegłosowanie czy go wysłuchają
  – Makowska zaczęła i zapomniała o przywitaniu, przywitała Szanownych Radnych i przybyłych mieszkańców (nie szanownych mieszkańców:)) potem Ławickiego funkcję pomyliła – stres?

  Dobre 11 Słabe 0

 8. Video część pierwsza od 4 minuty.
  Radny Kordzielewski zgłosił wniosek o dyskusję z mieszkańcami na temat petycji przed sesją Radna Makowska wnosi o odrzucenie wniosku – czyli NIE CHCE, aby mieszkańcy mogli porozmawiać z Radą.

  Dobre 12 Słabe 0

 9. zbyt wiele wiedzy otrzymali w krótkim czasie od kilku mieszkańców, praca umysłów radnych “została zaburzona”i przez to, pytanie zasadnicze pozostaje bez odpowiedzi .Oni z “szacunkiem do mieszkańców “mają czas kolejne 3 miesiące, a ci ich” nękają “pojęcia nie mają ,że można zrobić coś bez zbednej zwłoki. Przewodnicząca jesli odważy się obejrzec i wysłuchać tego co bredzi ,znowu stwierdzi,że to był” monolog” i nie miała szans użycia szarych komórek.Chamski najwiecej czasu poświęcił “kapslowemu”i to zrozumiałe, a łabądki nieme nawet dziobków nie otwierały, dobrze ,że Chamski uświadomił ich ,że “kura nie robi na rzadko”.Po tym seansie mam pytanie;Czy robił “na rzadko “jak miał widmo biogazowni i w jakim procencie w tym czasie dołożyl się do “kapslowego”?Pozdrawiam tego, co w obawie przed spotkaniem z mieszkańcami na sesji się nie pojawił .

  Dobre 14 Słabe 0

  • Same podatki od Pana Bieszke wystarczą na objęcie tych terenów planem (przy zgodności ze studium uchwalenie planu jest najtańsze, co Mieszkańcy brali pod uwagę a czego radni nie czają). Pan Bieszke jest jednym z największych rolników w naszej gminie, to też jeden z większych inwestorów w gminie. Tym bardziej działania burmistrza i rady nie mają sensu. Wykopiemy, jak wskazywał słusznie Pan Piela, wszystkich, którzy od lat iwestują w gminie (w samym Miłowie DWÓCH inwestorów) dla JEDNEGO inwestora, który nie tylko nie przyniesie nam dodatkowych podatków (dalej działalność rolnicza) ani miejsc pracy (jak powiedział Pan Ławicki w radio) ale jeszcze obniży wartośc nieruchomości sąsiednich. Radni- mówicie o “inwestorach” a wysadzacie w kosmos dwóch na miejsce jednego? Tym dwóm będa przysługiwały roszczenia odszkodowacze, ten JEDEN, za którym lobbujecie, to koszt dla gminy- droga dojazdowa, infrastruktura, remonty dróg gminnych, odszkodowania. Wy w ogóle znacie gminę, inwestorów, których mamy i temat? Mam poważne wątpliwości. Powtarzałam i będę powtarzać: słuchajcie Mieszkańców, wiedzą lepiej i więcej. Pan Piela to udowdnił. Szacunek!

   Dobre 13 Słabe 1

 10. jest super
  ale oni chyba nie są w stanie zrozumieć
  Riczi typowo – coś tam przeczytał, coś tam przekręcił i się nadyma pomiotem 🙂

  Dobre 12 Słabe 0

 11. Dziękuję, że tam byliście, ja w pracy niestety. Chciałem przyjść ale godz. 14:00 jest nierealna. Dziwne te godziny sesji, na pewno nie jest to ukłon w stronę mieszkańców.

  Dobre 12 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij