Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WIDEO: Sesja Rady – Mieszkańcy w sprawie FERMY. KONTROWERSYJNE!

Komentarz pozostawiamy mieszkańcom:

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

18 komentarzy

 1. Beznadziejny jest ten Ławicki na nagraniu powyżej.
  Piela spokojnie wyjasnia co to jest skala, jakie zagrożenia i tak dalej a Ławicki skoncntrowany tylko na inwestorze od A do Z. Po prostu kura sra na twardo.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Kurka !! co się dzieje ?
  że tak Riczi pieje🐥
  Inwestorku LOOOVE ♥️♥️
  będzie na kapslowe ??🍻

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. W nawiązaniu do agenta “riczi” bardzo efetkowne jest jedynie to, że co raz częściej publicznie i rozpaczliwie RYCZY!!!

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 4. Pogrążeni umysłowo radni, na wykładzie jednego z mieszkańcow nt. funkcjonowania kurników na obszarze “NATURA 2000”

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. Jak słychać i widać na załączonych obrazkach,tutaj z głupotą skończyć się nie da, ale proszę podjąć próbę zakończenia z chamstwem.Dziekuję.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. KASTA i BASTA 😎
  oni pragną zemsty na mieszkańcach

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 7. Panie Ławicki. Czasy się zmieniają a Pan te same błędy popełnia…
  Pan Piela zasługiwał na “dzień dobry” na szacunek z uwagi na prosty fakt- jest Mieszkańcem naszej gminy. Dodatkowo, z szacunku do Was wszystkich- przygotował się do sesji, to ewidentnie wynika z Jego wypowiedzi. Wiedział, o czym mówi i co mówi. Przygotwanie “master level”. Czego nie można powiedzieć ani o radnych ani o wiceburmistrzu, który Go obarażał. “Pan nie doczytał”- klasyk w wykonaniu Pana Ławickiego. Brakowało tylko wzmianki o kremie nivea i jego zbawczych działaniach “na gębę”.
  Pan Ławicki cytuje nam dokumentację inwestora. Byłoby ok, gdyby nasz wice znał przepisy prawa w tym zakresie. Przy hodowli drobiu powyżej 40 tys. sztuk ustawa nakłada na inwestora pewne obowiązki, których Pan Ryszard chyba nie ogarnął. Wywieźć całego obornika nie można, 70% musi być zagospodarowane na polach. Nie wymagam od Pana tej wiedzy, w sumie żadnej od dawna nie wymagam.
  Takie aroganckie teksty do człowieka, który nie dość, że walczy o swój i nie tylko swój interes ale jeszcze poświęcił masę czasu na poznanie tamatu jest zwyczajnie chamskie. Jesteście wszyscy na swoich stołkach tylko dlatego, że ludzie tacy jak Pan Piela na was głosowali a na co dzień ciężko pracują i płaca podatki. Nie ma znaczenia z czym do was przychodzą. Zasługują na szacunek. Jak nie potraficie go okazać (monolog przewodniczącej o “działaniu na rzecz mieszkańców” sobie odpuszczę, szkoda mojego czasu)- złóżcie mandaty albo zmieńcie pracę. Korzyśc dla gminy będzie natychmiastowa. Brak mi słów. Arogancja, buta i zwyczajne chamstwo. Nad przewodniczącą się nie pastwię, bo czekają ją trudne chwile…

  Dla wice art. 18 ustawy o nawozach i nawożeniu w brzmieniu od 01.01. 2019
  “Art. 18. 1. Podmiot, który prowadzi chów lub hodowlę drobiu powyżej 40 000 stanowisk lub chów lub hodowlę świń powyżej 2000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior:
  1) posiada plan nawożenia opracowany zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej, na podstawie składu chemicznego nawozów oraz potrzeb pokarmowych roślin i zasobności gleb, uwzględniając stosowane odpady i środki wspomagające uprawę roślin, z wyłączeniem tych podmiotów, które zbywają w całości nawozy naturalne;
  2) zagospodarowuje co najmniej 70% gnojówki i gnojowicy na użytkach rolnych, których jest posiadaczem i na których prowadzi uprawę roślin, a pozostałe 30% może zbyć w sposób określony w art. 3 ust. 3.

  Tym się różnimy drodzy radni i urzędnicy – my od ponad 6 miesięcy analizujemy dokumenty, wszystkie ustawy i akty wykonawcze do ustaw, dyrektywy unijne, kontaktujemy się z prawnikami i hydrogeologami. Inwestor nie przedłożył ani planu nawożenia ani nie wskazał, gdzie dokładnie zamierza utylizowac tak olbrzymią ilość odpadów. Nawet pilne eskpertyzy, o ktorych przeprowadzenie wniosło TYSIĄC Mieszkańców was przerosły. Wy… zgłosiliście udział w wycieczce na farmę pod Koszalinem, z którą zapłacą… Miekszńcy! To wszystko, na co was stać. A aktualnej opinii hydrogeologicznej jak nie było tak nie ma. Nie wstyd wam? Na nas chcecie zwalić niechęć Mieszkańców do was? Naprawdę? Nawet mi was nie żal. Mieszkańcy- piszcie do woli. Nie używajcie tylkko słów uważanych powszechnie za obraźliwe, choćby “kropkujcie”. Resztę obronimy 😉

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Dodam, że sam inwestor w pierwszej wersji zakładał odprowadzanie częsci ścieków bezpośrednio do rowów melioracyjnych- co powinno dla was (jakże drogich urzędników) być pierwszym alarmem. Ale nie ogarnęliście dokumentacji nawet na tym etapie. Klasycznie- przerzuciliście własną niekompetencję na barki innych instytucji. Dopiero po uwagach Wód Polskich i RDOŚ nakazano zmianę w tym zakresie i pojawiły się “szamba”. Na terenie zalewowym, w bliskim sąsiedztwie pośredniej strefy ochronnej ujęcia wody… Brawo wy wszyscy.

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 8. Radna Makowska jest jakaś dziwna:
  – przerywa radnemu Kordzielewskiemu, ale Ławickiemu pozwala na przydługie, nudne niekompetentne i nic nie wnoszące do spraw monologi
  – Ławicki się wcina bez udzielenia mu głosu przez Makowską zgodnie ze statutem, ale każdy mieszkaniec z osobna z łaską wielką Rady musi czekać na przegłosowanie czy go wysłuchają
  – Makowska zaczęła i zapomniała o przywitaniu, przywitała Szanownych Radnych i przybyłych mieszkańców (nie szanownych mieszkańców:)) potem Ławickiego funkcję pomyliła – stres?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 9. Video część pierwsza od 4 minuty.
  Radny Kordzielewski zgłosił wniosek o dyskusję z mieszkańcami na temat petycji przed sesją Radna Makowska wnosi o odrzucenie wniosku – czyli NIE CHCE, aby mieszkańcy mogli porozmawiać z Radą.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 10. zbyt wiele wiedzy otrzymali w krótkim czasie od kilku mieszkańców, praca umysłów radnych “została zaburzona”i przez to, pytanie zasadnicze pozostaje bez odpowiedzi .Oni z “szacunkiem do mieszkańców “mają czas kolejne 3 miesiące, a ci ich” nękają “pojęcia nie mają ,że można zrobić coś bez zbednej zwłoki. Przewodnicząca jesli odważy się obejrzec i wysłuchać tego co bredzi ,znowu stwierdzi,że to był” monolog” i nie miała szans użycia szarych komórek.Chamski najwiecej czasu poświęcił “kapslowemu”i to zrozumiałe, a łabądki nieme nawet dziobków nie otwierały, dobrze ,że Chamski uświadomił ich ,że “kura nie robi na rzadko”.Po tym seansie mam pytanie;Czy robił “na rzadko “jak miał widmo biogazowni i w jakim procencie w tym czasie dołożyl się do “kapslowego”?Pozdrawiam tego, co w obawie przed spotkaniem z mieszkańcami na sesji się nie pojawił .

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

 11. a ostała ci się ferma …

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 12. Słuchajcie ostatnie nagranie 4:00
  Do głosu dochodzi Pan Bieszke.

  @@@

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Same podatki od Pana Bieszke wystarczą na objęcie tych terenów planem (przy zgodności ze studium uchwalenie planu jest najtańsze, co Mieszkańcy brali pod uwagę a czego radni nie czają). Pan Bieszke jest jednym z największych rolników w naszej gminie, to też jeden z większych inwestorów w gminie. Tym bardziej działania burmistrza i rady nie mają sensu. Wykopiemy, jak wskazywał słusznie Pan Piela, wszystkich, którzy od lat iwestują w gminie (w samym Miłowie DWÓCH inwestorów) dla JEDNEGO inwestora, który nie tylko nie przyniesie nam dodatkowych podatków (dalej działalność rolnicza) ani miejsc pracy (jak powiedział Pan Ławicki w radio) ale jeszcze obniży wartośc nieruchomości sąsiednich. Radni- mówicie o “inwestorach” a wysadzacie w kosmos dwóch na miejsce jednego? Tym dwóm będa przysługiwały roszczenia odszkodowacze, ten JEDEN, za którym lobbujecie, to koszt dla gminy- droga dojazdowa, infrastruktura, remonty dróg gminnych, odszkodowania. Wy w ogóle znacie gminę, inwestorów, których mamy i temat? Mam poważne wątpliwości. Powtarzałam i będę powtarzać: słuchajcie Mieszkańców, wiedzą lepiej i więcej. Pan Piela to udowdnił. Szacunek!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 13. jest super
  ale oni chyba nie są w stanie zrozumieć
  Riczi typowo – coś tam przeczytał, coś tam przekręcił i się nadyma pomiotem 🙂

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 14. dodano pierwszą część wideo.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 15. Dziękuję, że tam byliście, ja w pracy niestety. Chciałem przyjść ale godz. 14:00 jest nierealna. Dziwne te godziny sesji, na pewno nie jest to ukłon w stronę mieszkańców.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)