Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

TURYSTYKA: Już niedługo będzie wyremontowana droga alternatywna nad morze

Już niedługo będzie wyremontowana droga alternatywna nad morze.

Jest przetarg na ważny odcinek DW 111

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111 Recław – Stepniczka.
– To kolejny etap prac na drodze wojewódzkiej 111, której znaczenie rośnie w sezonie turystycznym. Biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, więc jest kluczowa dla osób chcących dojechać do ulokowanych tam miejscowości turystycznych. Latem staje się także świetną drogą alternatywą dla zmierzających nad morze. To następna inwestycja, która pomoże rozładować wakacyjne korki – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Ogłoszony przetarg obejmuje odcinek od skrzyżowania DW nr 111 ze zjazdem na S3 w Recławiu do skrzyżowania ulic Wolińskiej, Sikorskiego (wciągu DW nr 111) i Barnima II w Stepniczce. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 86 mln zł netto. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, a więc ze wsparciem unijnym. Inwestycja ma zostać zakończona w maju 2022 r.

Na odcinkach szlakowych przebudowa obejmie poszerzenie, wzmocnienie i przebudowę istniejącej jezdni, przebudowę zjazdów i skrzyżowań, profilowanie istniejących rowów drogowych i budowę nowych, montaż drogowych barier ochronnych i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

W wioskach, które położone są na odcinku przewidzianym do przebudowy powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, elementy spowalniające ruch pojazdów oraz azyle dla pieszych. Nastąpi też budowa i przebudowa zatok autobusowych.

W miejscowościach powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe. Projekt przewiduje również przebudowę dwóch mostów na Kanale Miłowskim, budowę zbiorników retencyjnych, przebudowę istniejących i budowę nowych przepustów oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia.

Przypomnijmy, że odcinek przewidziany do przebudowy był do 2014 r. drogą powiatową. Województwo przejęło od powiatów Goleniowskiego i Kamieńskiego odcinek Recław – Stepnica, oddając w zamian zarząd nad odcinkiem Święta – Modrzewie w ówczesnym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 111. Jednym z argumentów, aby zmienić sieć dróg w tym rejonie była poprawa dojazdu do portu w Stepnicy.

Nowy przebieg DW 111 łączy dziś położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Znaczenie drogi wzrasta zwłaszcza latem, gdy rośnie ruch turystyczny.

Źródło: http://goleniow.net/2020/02/13/juz-niedlugo-bedzie-wyremontowana-droga-alternatywna-nad-morze/

12 komentarzy

 1. Ptaki doszły do wniosku,że nie można udawać 😍
  Dłużej mieszkańców lasu ,nie pozwolą sprzedawać 😉
  Idiodialektu słuchać mogą tylko bezRadni🤣
  Odważnie pognały lisisko na leśne smietnisko 🤗🤗

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 2. Najwyraźniej jeden za kurnikami ,drugi przeciw 👍🖕

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. .

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. Co za pierdoły, turystyka czyli wygodny dojazd dla mieszkańców Szczecina i Niemców do Międzyzdrojów – mieszkańcy Stepnicy powąchają smród spalin, niekończący się sznur samochodów i rozjeżdżanie dzieci na rowerach. Pracę będzie miało za to OSP jak któryś władca szos zawinie się na drzewie.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 5. Ale teraz nas rozjadą w drodze nad morze …

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 6. Już to czytałem dwa lata temu,

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)