niedziela, 24 września, 2023

Burmistrz przegrał przed SKO! Niekompetencja wpędzi mieszkańców w kurze G…?

SKO uchyliło decyzję burmistrza Andrzeja Wyganowskiego w sprawie fermy drobiu w Miłowie. No cóż, było to do przewidzenia.

 

36 KOMENTARZE

 1. miałbym się wysilać ? zastępca doskonale radzi sobie z pomiotem ,wynagrodzenie mnię przytłacza , miejscowy plan mam w d…e 🤔 siedzę i nadsłuchuję kiedy następni iwestorzy 😎 mieszkiem potrząchną.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 2. Z pisma powyżej wyraźnie wynika, że Pan Burmistrz nie przyłożył się do pracy domowej.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Muszę pogratulować odwagi tej Pani Radnej, że otwarcie wyznaje wierność Burmistrzowi!! Przydało by się jeszcze przedstawić z nazwiska bo tak to niestety nic nowego szanowna Pani nie ogłosiła! Statystycznie to od zawsze widać, słychać i czuć, że jeden radny umie czytać (tylko ze zrozumieniem gorzej) a drugi umie mówić jak mu wódz pozwoli!! Jesteście Radą Miasta i Gminy Stepnica !! a nie stadem baranów przeganianych przez dwóch burków zainfekowanych fobią rządzenia na oślep!! Jeżeli tego nie rozumiecie to trzeba będzie latać do Prokuratorów i odpowiadać za brak odpowiedzialności za paprackie inwestycje i uchwały szkodzące całej populacji Gminy Stepnica, również tym którzy WAS nieszczęśliwie WYBRALI!! Petycja w sprawie planu miejscowego jest czytelną deską ratunku!! Mam nadzieję, że decyzja SKO pobudzi Wasze umysły do działań zgodnych z zobowiązaniami wypowiedzianymi w słowach ślubowania objęcia funkcji RADNEGO RADY MIEJSKIEJ W STEPNICY NA OBECNĄ KADENCJĘ! Będę przyglądał się obradom sesyjnym i aktywnie uczestniczył w obnażaniu łamania praworządności na każdym odcinku!! Organy Wymiaru Sprawiedliwości już otrzymały startowy pakiet do zweryfikowania Waszych wspólnych dokonań: zarówno organu wykonawczego jak i uchwałodawczego. Z pewnością w odpowiednim czasie będziecie poddawani testom na prawdomówność, wiarygodność oraz odpowiedzialność za podjęte uchwały i decyzje! Życzę powodzenia i zdrowia w dalszej karierze RADNEGO ORAZ PRZEWODNICZĄCEJ tej naszej jak na razie bezradnej RM Stepnica!!

  Najlepsze: Dobre 19 Słabe 0

  • Kto im dał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej ,nie wspomnę o średnich ???Takich jeszcze w historii Stepnicy nie było !!!!!!

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • Radnym i tym, którzy wierzą w nieomylność oraz nietykalność Burmistrza powiem jedno: pewnego dnia obudzicie się wszyscy mocno zdziwieni. Rada to organ KONTROLNY względem władzy wykonawczej, jaką reprezentuje Burmistrz. Aby móc kontrolować, trzeba być w miarę niezależnym. Inaczej to nie tylko nie działa ale naraża nas na ponoszenie konsekwencji błędów władzy ( a tych jest coraz więcej). Gdyby Burmistrz faktycznie był nieomylny (takich nie ma), to nie byłoby przegranych przed sądami administracyjnymi, uwag RIO do każdej w sumie uchwały budżetowej, uchwał kwestionowanych przez Wojewodę czy ostatnio nawet prokuratora. Przykład SKO to tylko wierzchołek góry lodowej.
   A propos prokuratora przypominam, że nam wiadomo o 3 postępowaniach prokuratorskich, w tym w słynnej sprawie mieszkań. Tutaj, wnioskując z treści postanowienia Sądu oraz ostatnich działań Prokuratury w sumie czekamy na zarzuty. Nie udało się także umorzyć postępowania prokuratorskiego w innej sprawie (dotyczącej m.in. przetargów na modernizacje ujęć wody w Gminie a złożonej przez Mieszkańca), Sąd kazał wznowić także to postępowanie i sprawa wygląda rozwojowo. O wszystkich działaniach podejmowanych przez Mieszkańców nie wiemy ale jest ich coraz więcej. Szkoda tylko, że nikt w urzędzie i Radzie nie wyciąga z tego wniosków, czego dowodem jest ogłoszony skład komisji konkursowej w sprawie wyboru nowego dysrektora szkoły czy silny opór radnych przed przystąpieniem do uchwalenia miejscowego planu. Cóż. Jak się nie da zmienić ludzi po prostu trzeba ich wymienić.
   Pozdrawiam
   Monika

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

  • Panie Bogdanie, z tym “pobudzi wasze umysły” to Pan przesadził. Tam chyba nie ma co pobudzać 😉 🙂

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

    • Jestem od początku istnienia “tej zmiany” ciągle opluwany, pomawiany i obrażany poprzez prześmiewcze teksty publicznie na sesjach, komisjach a także spreparowano kłamliwe teksty eksponowane na sesjach z dokumentowaniem nieprawdy i oszczerstw włącznie!! Były również próby uruchomienia Prokuratury w kwestii niby pomówień Burmistrza n/t “wody dla Budzienia”! Ostatni popis całej tej rady z panią przewodniczącą na czele, doskonale dokumentuje podstawy prawne do wystąpienia z powództwa cywilnego w trybie odszkodowawczym !! To jest demonstracja całej tej władzy lokalnej, odgrywania się za wytykanie niekompetencji, arogancji oraz fałszowania rzeczywistości. Niestety dotychczasowe pisemne skargi na nieudolności w sprawowaniu rządów tej władzy, Rada Miejska Stepnicy ucięła totalną obroną osoby odpowiedzialnej za naruszanie prawa uznając skargi za bezzasadne!! Przechodzimy zatem do kierowania stosownych wniosków i zawiadamiania organów ścigania, jak widać skutecznie!! Może takie działania przymuszą Was do przestrzegania prawa i poszanowania mieszkańców tej Gminy!

     Najlepsze: Dobre 15 Słabe 1

     • Amen!
      Bogdan, jesteś JEDYNĄ osobą w Gminie, która konsekwentnie walczy o Mieszkańców Budzienia (i nie tylko). Razem z Tobą podejmowaliśmy temat ale zabrakło nam mocy przerobowych. Nasza władza jakoś lubi wynajdować nam coraz to nowsze zajęcia 😉 Ale cieszy mnie i całym sercem popieram KAŻDEGO Mieszkańca, który poświęca swój czas, doświadczenie i wiedzę dla innych. Tak po prostu. Tak zrobiła Marysia Szczeblewska i Ty działasz tak samo. Nie poddajesz się. Cieszy mnie, że ktoś pamięta o dramacie Mieszkańców Budzienia i walczy o Nich. Szacun.
      P.S. Panie Radny Nowak- Budzień to chyba Pana okręg. Może, zamiast “uszczęśliwiać na siłę” Mieszkańców Miłowa, zająłby się Pan realnymi problemami Mieszkańców Pana okręgu wyborczego? Bo słabo to wygląda…
      Monika

      Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 4. Dokładnie SKO wskazało czego zabrakło:
  oceny raportu przez organ czyli burmistrza!
  Mieszkańcy w protestach wnosili o ekspertyzy zostali olani!
  SKO wskazuje też, że miejscowy plan zagospodarowania zamyka temat fermy.
  I co na to bez-radni?

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • Zgadzam się, Największym brakiem jest w sumie brak miejscowego planu, który zamyka temat natychmiast. W naszej gminie miejscowym planem jest objety JEDEN % obszarów. Średnia krajowa to 30%! Jesteśmy na samym końcu w kraju, taki “postęp”! I to w gminie z terenami zalewowymi i zagrożonymi powodziami.
   Wszystkie raporty pokontrolne NIKu czy CBA wskazują jednoznacznie- brak planu to znacznie większe ryzyko korupcji i i HAMULCOWY rozwoju gmin. Inwestorzy nie tylko nie lubią “elastycznych” burmistrzów ale zwyczajnie obawiają się inwestować w takich gminach. Z prostego powodu- inwestor oczekuje jakikolwiek gwarancji a “elastyczność” lokalnej władzy je wyklucza. Stąd w naszej gminie jak już pojawia się inwestor z większą kasą to budzi kontrowersje. Bo elastycznych burmistrzów lubią tylko eleastyczni inwestorzy.
   I tak oto elastyczny burmistrz wraz z usłużną radą od lat nie tylko nie robią tego, co powinni ale także skutecznie uniemożliwiają rozwój gminy. Od burmistrza za prawie 200 tysięcy rocznie można oczekiwać minimum kompetencji. No ale…

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 2

 5. A tymczasem radny Bojko zwołuje posiedzenie komisji i pomimo, że nic nie ustalili poprzednio tym razem nie ma petycji w porządku obrad. Decyzja SKO jest, a radni mają to w d …….

  Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Skarg Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Stepnicy

  Zawiadamiam, że w dniu 27 lutego 2020 r. o godzinie 12,00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Stepnicy. Przewodniczący Komisji Skarg Wniosków i Petycji

  Rady Miejskiej w Stepnicy

  Paweł Bojko

  Porządek
  1. Stwierdzenie kworum
  2. Przyjęcie porządku posiedzenia.
  3. Przyjęcie protokołu nr 7/2020 z posiedzenie Komisji Skarg Wniosków i Petycji z dnia 23
  stycznia 2020 r.
  4. Wypracowanie opinii w sprawie wyboru schroniska dla bezdomnych zwierząt na 2020 r.
  5. Wolne wnioski.
  6. Zakończenie posiedzenia.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

  • No gubi się chłopak ewidentnie. A potem gorzkie żale, że mu mieszkańcy na komisjach przeszkadzają. Jak masz problem z mieszkańcami, którzy ciebie wybrali na tą funkcję to złóż mandat! Ale do tego trzeba charakteru i odwagi.
   Ktoś kto potrafi jedynie odważnie wyżywać się na podległych pracownikach to raczej tchórz.
   Trzymajcie się w tym Ivarze 😉

   Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 6. Piłkę to ma w grze w tej gminie tylko jedna osoba. Człowiek który dowodził innymi. Teraz byśmy chcieli aby radni dowodził? Trzeba zmienić osobę która powinna pomagać radnym w ich decyzjach a nie nimi kierować. A nasi radni to po prostu się boją. Czas na zmiany.

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 1

 7. I co teraz zrobi zagubiony w akcji radny Bojko? Przecież po decyzji SKO mieli doznać nagłych objawień i podjąć działania 😉

  Najlepsze: Dobre 16 Słabe 0

  • Należy zadać pytanie Bojce czy wie co to samorząd ?? i jaką w nim odgrywa rolę radny ????

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Kolo głosowania nad petycją nie potrafił w 5 osobowiej komisji przeprowadzić jak należy a co dopiero znać się na samorządzie 🙂 🙂

    Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

    • Dlatego radzę przeczytać wszystkim radnym Ustawę o Samorządzie ,ale wątpię w to bo materiałów na sesję nie czytają a dopiero książeczkę która liczy kilka stron

     Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 8. Uchwały “śmieciowe” właśnie zostały odrzucone przez goleniowskich radnych …
  A my ? Cicho sza?

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 9. POdstępnie burmiś i rada chcą resztki gminy rozdawać.
  To chyba wina SKO, przecież oni robią wszystko z POszanowaniem mieszkańców .🤔

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

  • On nie rozdaje
   Tylko tak się wydaje 🙂

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Zarówno burmistrz jak i radni w pełni zasługują na guano, ktore przyniesienie inwestycja ,ale mieszkańców żal. 😫

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 11. hahhahahah !! teraz radni w kłopocie ,nie wiedzą co mają zrobić ,to jest tragiczne jakich mamy radnych i z czym to się je ???? To tak jest jak sie swojego rozumu nie posiada tylko idzie się na łatwiznę co burmistrz przygotuje,powie to łapkę w górze i dietkę się weżmie !! Zapominają że zostali wybrani przez społeczeństwo i jemu winni służyć a nie burmistrzowi .Burmistrz jest władzą wykonawczą Rady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę radnych o przeczytanie Ustawy o Samorządzie !!!!!!!! Na sesję należy być przygotowanym z materiałów sesyjnych a nie nie czytałem lub dopiero na sesji czytam !!Jak oglądam nagrania z sesji to krew mnie zalewa ,płakać się chce i śmiać kogo wy reprezentujecie ???? burmistrza czy społeczeństwo pomyślcie sami ???????
  .

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Doskonale wiem co mam robić !!!!

   Proszę mi tu nie insynuować! Robię co mi Burmistrz powie! A on umie czytać! Wybraliście go, to zgadzacie się na jego pomysły!

   Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 13

   • Brawo ,no teraz potwierdza się to co pisałem, Radna cytat ,, Robię co mi Burmistrz powie!”” hahahhahahahhahahhaha nawet się przyznała,, A on umie czytać ”hahahhahahahhahahahha oj jaka mądra ,,kompromitacja Cała Rada do odwołania !!

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 12. Wynik przewidywalny do bólu, zważywszy na bardzo słabe uzasadnienie decyzji Burmistrza. Jak słusznie zauważyło SKO- w decyzji burmistrza: brak oceny raportu oddziaływania na środowisko, brak własnych analiz i opinii ekspertów. A przecież tysiąc osób podpisało się pod protestem, w którym wnoszono o sporządzenie przez urząd aktualnych analiz i opinii. Widocznie protest Mieszkańców przeczytano z takim samym zrozumieniem, jak dokumentację inwestora i oparte na niej opinie innych instytucji.
  SKO zaznaczyło także, że przesłanką wydania decyzji negatywnej są zapisy w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego- radni DO DZIEŁA!
  W skrócie- Mieszkańcy od początku nie tylko wiedzą, czego chcą ale zapoznali się z procedurami i podają od miesięcy na przysłowiowej tacy rozwiązanie tej sytuacji. Opór radnych, którzy “czekali na orzeczenie SKO” był niezrozumiały od początku, teraz nie ma żadnego uzasadnienia.
  Hej! Państwo radni- piłka na waszej stronie boiska. Potraficie zrobić to, do czego zostaliście wybrani czyli reprezentować interesy Mieszkańców czy nie?

  Najlepsze: Dobre 24 Słabe 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij