Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

SARS-CoV-2: Burmistrz powołał Zespoł Zarządzania Kryzysowego

Wygląda na to że Burmistrz szykuje się na poważny kryzys.
Zgodnie z Zarządzeniem w zasadzie decyduje o wszystkim …

zarzadzenie_31-2020

Źrodlo:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/8344

13 komentarzy

 1. Wszyscy mieszkańcy Skarżyska-Kamiennego dostaną maseczki ochronne przed koronawirusem. Taką decyzję podjął prezydent miasta Konrad Krönig. Łącznie to 45 tys. sztuk. Maseczki będą wielokrotnego użytku i będą nadawały się do prania. Dystrybucja rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Matecki – jeden
  więcej?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. Czy nie czas już na hitlerowca?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 4. Radny Kordzielewski oburzył się na zwołanie sesji i komisji petycji na facebooku
  Napisał:

  Szanowani Państwo!

  W związku z pandemią koronawirusa, mam kilka uwag i wniosków dot. planowanych przez gminę obrad Komisji i Sesji, które ku mojemu zdziwieniu nie zostały jeszcze odwołane.

  Wniosek zero – zwracam się z wnioskiem o ODWOŁANIE obrad Sesji, oraz Komisji Skarg Wniosków i Petycji z powodu PANDEMII koronawirusa, oraz nienarażanie naszego, radnych, zdrowia i życia.

  Wniosek Pierwszy

  Zgodnie z Komunikatem Przewodniczącej Rady Miejskiej w Stepnicy (który uważam, do radnych powinien trafić także drogą mailową), na Komisję, oraz Sesję nie mają wstępu goście (tj. mieszkańcy, Sekretarz, Skarbnik, Burmistrz, Zastępca Burmistrza itp.) zgodnie z tym zwracam się z wnioskiem o NAGRYWANIE, oraz UDOSTĘPNIENIE ONLINE na żywo, obrad komisji z dnia 20.03.20 r., ponieważ to jedyne możliwe źródło dostępności do obrad komisji, które zgodnie z ustawą są JAWNE. I jest to jedyne możliwe wypełnienie ustawowego obowiązku jawności obrad komisji.

  Wniosek Drugi

  Jeśli są Państwo zdecydowani aby obrady Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a także Sesja Rady Miejskiej odbyły się w zaplanowanych termiach, to proszę wypisać w punktach, jakie środki ostrożności zostaną przedsięwzięte aby uchronić nas przed możliwością zarażenia, w szczególności chciałbym dowiedzieć się czy:

  – Sala posiedzeń zostanie zdezynfekowana przed obradami?
  – Zostanie nam zmierzona temperatura?
  – będą dostępne środki ochrony bezpośredniej (tj. Maseczki, rękawiczki lateksowe itp.)

  Zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia, powinniśmy znajdować się 1,5 metra od siebie, w jaki sposób gmina ma zamiar zapewnić to na sali obrad, w której siedzimy zdecydowanie bliżej drugiej osoby, czy obrady zostaną przeniesione do innej sali, budynku? Czy zostanie on zdezynfekowany, oraz zostaną spełnione inne punkty, które napisałem wyżej?

  Jakie inne środki ostrożności zamierzają Państwo przedsięwziąć?

  Uwagi

  Pierwsza – zwracam uwagę, że chociażby sesja rady miasta w Szczecinie została odwołana, z powodu zagrożenia koronawirusem, oraz niemożliwością pojawienia się jednego z radnych na sesji (Dariusz Matecki przebywa w szpitalu z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem), czy biorą Państwo pod uwagę głosowanie za pomocą tabletów z miejsc bezpiecznych dla radnych? Bez osobistego spotykania się?

  Druga – Pandemia koronawirusa w naszym kraju dopiero się rozwija. Minister Zdrowia informuję, że codziennie ilość przypadków będzie wzrastać. Nie mamy pewności, czy zarażony nie zostanie ktoś z nas, lub nam bliski, co może zostać przyczyną zarażenia nas, a potem wszystkich na sali.

  W wyniku pandemii większość wniosków, czy nawet rozpatrzenie petycji, tak ważnej dla mieszkańców, może zostać odłożona na dalszy plan, ponieważ znajdujemy się w stanie zagrożenia epidemiologicznego.

  Zapytanie

  Czy w związku z ograniczeniem listy osób mogących być na komisji, ja jako radny, który nie jest członkiem komisji, ale zgodnie ze statutem mam prawo przebywać na obradach komisji, zostanę na tą komisję wpuszczony?

  Bardzo proszę o PILNE ustosunkowanie się do moich wniosków, uwag i zapytań.

  Z poważaniem
  Radny Sasza Kordzielewski

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 5. Nie zawsze jest tak, że władze gminne robią wszystko źle. Są też i dobre decyzje. Kobitki z Łąki chciały sobie zrobić Dzień kobiet, Burmistrz osobiście poprosił Panią sołtys (była to prośba, nie nakaz) o odwołanie imprezy, podjęcie ostatecznej decyzji zostawił w gestii sołtys. Oczywiście po zastanowieniu się ,sołtys odwołała imprezę.I tu trzeba przyznać rację burmistrzowi i sołtys, za kilka dni zostały podjęte odpowiednie kroki przez rząd, w związku z korona wirusem.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 11

  • A w tym samym czasie zaplanował spotkanie w szkole na hali z lekarzem rodzice, dzieci itd. na szczęście się nie odbyło bo szkoły zamknęli

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 6. a ten zespol cos robi?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 7. że koronawirus zmobilizuje co niektórych do racjonalnego myślenia i marzenia o kurnikach odstawią w zapomnienie .Działania tych, ktorzy, ktorzy powinni bronić naszego bezpieczenstwa od dawna wykazują objawy koronaświrusa.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 4

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)