Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WIDEO: Posiedzenie komisji skarg, wniosków i petycji.

Treść niedostępna
Zezwól na używanie ciasteczek przez kliknięcie na klawisz Akceptuję.

23 komentarze

 1. Była choroba szalonych krów, świńska grypa i PTASIA grypa, teraz siedzimy w strachu w domach z powodu koronawirusa! Eksperci mówią wprost, że na kolejne pandemie musimy być przygotowani. JAKĄ gwarancję daje nam burmistrz, genialny wice i reszta tej śmiesznej ekipki, że przy jednorazowej obsadzie ponad 800 tysięcy kurczaków nie ściągają nam tragedii na głowę? Mogą zagwarantować, że następna nie będzie jakaś nowa ptasia grypa i nie będziemy narażeni? Bo ja myślę że nie. Ale OK, ich naliczyłem z radnymi 17, nas jest prawie 5 tysięcy. Jak tak podoba im się sąsiedztwo śmierdzących kurników to wypad. Życia naszych dzieci i naszego nie narażajcie!

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. ta gospodarska wizyta u Harłacza to jednak komedia 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Te ciepłe budki,świeżutka słoma, wybieg, a na dodatek jeżdżą mercedesem ,brak tylko czteropaka.Odwiedzili ich ludzie o wielkich sercach, wg mnie mogli tam zostać

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

   • przy okazji wyszło, że chyba gmina nadal płaci za pieska, który dawno już “adoptowany”
    przez dobrego Niemca ma się rozumieć
    ha ha ha 🙂

    Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. PLAN MIEJSCOWY!
  PLAN MIEJSCOWY!
  PLAN MIEJSCOWY!

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 4. Na wsi gadają, że to radni wrzeszczą, “kurniki w tej gminie muszą powstać, bo tutaj jest jedyne, jeszcze nie zasmrodzone miejsce “🔊.Ponieważ , robią to wszyscy jednocześnie,stąd ten “bełkot”.Paliwo teraz tanie i muszą to wykorzystać. 😜🙃

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 5. ponieważ nie ma kogo zapytać? radni odcięli się od wyborców. Od kilku dni ulicami naszej gminy jeździ samochod ,”POLICJA” i chyba przez głośniki coś obwieszcza – dosłowny bełkot, nie można zrozumieć słowa. Nie wiem czy to informacja czy dezinformacja jedno wiadomo skutecznie niepokoi, szczególnie ludzi starszych, o psach juz nie wspomnę. Gorzej jak po sylwestrze.Jesli to w dobrej intencji,to szkoda czasu tych ludzi i paliwa również .Podejrzewam ,że ktos ponosi koszty tej parady.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 6. na gębę juz był, to teraz krem na jaja bo wielkanoc za pasem na wiecej nie ma co liczyć 😏

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 7. Zaraz będzie olbrzymi problem by zbilansować budżet gdy spadną wpływy z podatków od mieszkańców. No ale jak mawia stepnickie przysłowie raz się pije drogi koniak a raz tanie piwo, kiedyś to było nawet Prońko śpiewała 🙂

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. Nie śmiać mi się tutaj na forum z pewnego pana bo was przymusowo jeszcze zaszczepi 🙂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 9. JA..to bym władzę dała Kaliskiej🥇
  ONA ten biznes pociągnie z zyskiem💰
  Hala juz pustką nie będzie stała🏋️‍♂️
  Bo ONA wszędzie kury by miała🐥
  Natura w okół rowem popłynie
  I turystyka nam się nie zwinie🚵‍♀️
  Aaa.. ptasia grypa?oj wy głuptaki
  Przecież przenoszą ją dzikie ptaki🤣

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 10. aż “miło” patrzeć jak Pan Ławicki ślini swój palec i podaje dokumenty pod nos radnym. Czy oni są ślepi czy tak bezwolni jak kukły w teatrzyku ? Szok…

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 11. Władze oraz rada naszej gminy żyją chyba w alternatywnej rzeczywistości. Zamiast zająć się pomocą mieszkańcom którzy za chwilę zostaną bez środków do życia i każdego dnia toczą walkę o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych to w planie sesji wysłuchanie co zrobiła biblioteka oraz czym zajmował się gminny ośrodek kultury w 2019 roku. Ten świat który byl miesiąc temu już nie istnieje. Bez komentarza. Wstyd.

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 12. zrobili się tacy prawi,wirusowi podporządkowani ,za nasze pobudowali molocha w którym wiatr gania bo pomyslu na nic nie mają. W takich okolicznościach właśnie tam powinny odbywać się obrady i nie tylko pan Sasza mógłby uczestniczyć ale równiez mieszkańcy ,” z zachowaniem środków ostrożności ,” rączki mozna tam odkażac wodą z przeciekającego dachu.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 13. Prosiliśmy o możliwość spotkania członków komisji z mieszkańcami i rozmowy. Zostaliśmy kompletnie olani. Zamiast mieszkańców na komisję zaproszono Ławickiego i Wyganowskiego pierwszych “fachowców” w dziedzinie hydrogeologii, chowu kurczaków i prawa. Przerażające jest to jak zachowują się radni wobec nas. Teraz na planowanej na 30 marca sesji chcą podjąć decyzję w sprawie petycji, odmawiając możliwości udziału zainteresowanej publiczności. Wszystko to pod osłoną “pandemii”. Tak obrzydliwe zachowanie wobec społeczeństwa nie mieści mi się w głowie. Co to za “ludzie”?

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 1

  • robią sobie dobrze a mieszkańców w konia
   pewnie liczą, że uda się to przepchnąć pod nieobecność mieszkańców!

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

  • Szanowni Państwo!

   17 marca wysłałem do urzędu pismo, w którym zapytałem m. in. o to jakie środki ostrożności urząd zachował w sprawie bezpiecznego dla radnych odbycia posiedzenia komisji skarg, oraz sesji. I czy w związku z informacja od przewodniczącej rady miejskiej, która zakazała wstępu publiczności na obrady, na obradach poza członkami komisji nie będzie nikogo (t.j. np. burmistrza)

   W odpowiedzi otrzymałem takie o to pismo:

   Nawiązując do treści Pana maila uprzejmie informuję, że w obecnym stanie prawnym zakazuje się zgromadzeń, w których bierze udział ponad 50 osób, tak więc obrady Rady Miejskiej oraz Komisji są możliwe.
   Obrady Sesji i Komisji będą na bieżąco transmitowane przez co zapewnimy ustawowy obowiązek jawności obrad.
   Burmistrz, jego Zastępca nie są gośćmi Sesji, a uczestniczą w niej jako podmioty uprawnione chociażby po to, aby omówić projekty uchwał odpowiadać na pytania radnych.
   Jeżeli chodzi o warunki bezpieczeństwa to zgodnie z zaleceniami nie ma obowiązku dezynfekcji sali obrad /sala jest obecnie zamknięta i będzie tylko użyta na przedmiotowe obrady / nie ma także potrzeby używania maseczek, rękawiczek czy mierzenia temperatury. Jednak biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo wykonamy przed obradami dezynfekcję sali, do dyspozycji radnych będą maseczki, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji, możemy również przed obradami dokonać pomiaru temperatury ciała. Ponadto, aby spełnić zalecenia Ministra Zdrowia ograniczamy udział w obradach tylko do radnych oraz osób niezbędnych.
   Szanowni Państwo aby nasza Gmina mogła funkcjonować jej organy przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności muszą wykonywać swoje ustawowe obowiązki. Z tego powodu zwracam się wspólnie z Panią Przewodnicząca Rady Miejskiej do Państwa Radnych o udział w obradach Komisji i Sesji.
   Uprzejmie informuję, że przedmiotem obrad Sesji są m.in. projekty uchwał, które muszą być podjęte do końca marca b.r. i nikt nas z tego obowiązku nie zwolnił.

   Obecnie Ministerstwo zakazało zgromadzeń powyżej dwóch osób, i choćby dlatego sesja nie może się odbyć.

   Dalej – Burmistrz i jego Zastepca nie są gośćmi komisji i sesji, JA zostałem uznany za gościa i zostałem wyproszony z obrad komisji skarg i wniosków.

   W związku z bezprawnością takiego działania wysłałem skargę do sądu administracyjnego.

   Parę dni temu obrady przeniesiono do GOK, co uznałem za wyraz dobrej woli, gdyż jest tam więcej miejsca.

   Jednak w dobie nowych zarządzeń, oraz ustawy, która zostać je uchwalona w piątek, nie wyobrażam sobie powodu dla którego obecna sesja mogłaby się odbyć, gdyż nie będzie na to zezwalało prawo.

   Jeśli jednak sesja odbędzie się, to na pewno na nia przybędę. Chociaż z obawą o swoje zdrowie.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Przecież do bezwolne pajace.
   Rządzi grubas.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 14. jaki koronawirus? nasz urząd idzie pełną parą, jakby to były jego ostatnie chwile, ferma drobiu bez publiczności, przetargi ogłoszone, te budowlane…, rozdawnictwo też nadal uprawiamy. Nikt się nie ogląda, że może pieniądze na szpitale polowe będą potrzebne, na potrzeby lokalnej społeczności.
  We mgle i panice łatwiej …..

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)