Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Strategiczna inwestycja energetyczna także w naszej Gminie.

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał pozwolenie na przebudowę i remont gazociągu wysokiego ciśnienia DN 500 Goleniów – Police w Rejonie Rezerwatu Olszanka oraz Roztoki Olszańskiej – etap I. Decyzja została wydana na podstawie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

– To niezwykle ważna inwestycja w bezpieczeństwo i warunki techniczne przesyłania gazu – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Większe zagłębienie gazociągu pod dnem Roztoki Odrzańskiej oraz zdemontowanie istniejących dwóch nitek gazociągu DN500/DN400 umożliwi realizację kolejnej kluczowej inwestycji – pogłębienia toru wodnego Świnoujście – Szczecin do 12,5 metra.

Gazociąg Goleniów-Police to jeden z najważniejszych elementów sieci przesyłowej na Pomorzu Zachodnim. Zasila w gaz m.in. miasto Szczecin oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Cała inwestycja o długości ok 10 km została podzielona na dwa etapy. Etap I, którego dotyczy dzisiejsza decyzja wojewody, o długości ok 1,9 km obejmuje przekroczenie nowym gazociągiem DN500 Roztoki Odrzańskiej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz rozbiórkę istniejącego gazociągu DN500/DN400.

II etap obejmie odcinek gazociągu na terenie gminy Stepnica (od projektowanej śluzy nadawczej Olszanka do początku etapu I) i odcinek na terenie gminy Police (od końca etapu I do wpięcia do istniejącego gazociągu DN500) oraz rozbiórkę istniejącego gazociągu zlokalizowanego w Rezerwacie Olszanka.

Grafika: Gaz-System S.A.

obwieszczenie._04.06.20_uw

Źródła:

 1. https://goleniow.net/2020/06/03/kolejna-inwestycja-w-bezpieczenstwo-energetyczne/
 2. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/8489

6 komentarzy

 1. Wyczerpała się woda bo turyści najechali, baseny trzeba napełnić ale spoko dla 5 milionów kurczaków na fermie będzie, hehehehehe

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 2. Włodarze tej rozdmuchiwanej w mediach, turystycznej gminy uważają, że woda w zalewie wystarcza,woda w kranach to zbyt wygórowane wymagania. Znajomi opowiadali,że takie historie w tej gminie to norma nie wierzyłem,a tutaj proszę doświadczyłem.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 3. Ni ma wody na pustyni,czy myją molo😏

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 4. ciekawe czy wywieszą to ogłoszenie 🙂

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)