Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE: Wiceburmistrz Ławicki

Foto: Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Wyganowskiego ,
Okręg nr 13: Ryszard Ławicki

Następny po BOGU czyli wice z prawomocnym wyrokiem KARNYM (za pomówienie radnego Jacewicza).

Ławicki, w przeciwieństwie do Burmistrza, sporządza oświadczenie na prawidłowym formularzu. Ryszard odłożył trochę kasiory – w sumie oficjalnie jakieś 66 tys. zł. Kiedyś Ryszard bawił się też w giełdę i pozostało my z tego czasu trochę akcji ale to grosze.

Jeśli chodzi o nieruchomości to nadal ma dom o pow. 132 m2 i szacunkowej wartości 250 tys. zł. Trochę mało ale niech tam będzie. Dużo ciekawsze są działki Ryszarda: zabudowana 421m2 warta10 tys. zł, niezabudowana 768m2 warta 25 tys. zł i niezabudowana 802m2 warta 25 tys. zł. Ciekawa z jakiej epoki geologicznej pochodzą te ceny. Ale co tam.

Wynagrodzenie Ryszarda kosztowało nas ok 95 tys. zł na rok (ok. 7,9 tys. zł miesięcznie). Fuchy (umowy zlecenia) – ok. 5 tys. zł.

Pojazdy Ryszarda to Huyndai wart 25 tys. zł i Opel za 20 tys. zł. Bez rewelacji.

No i na koniec oczywiście kredycik do spłaty – we frankach szwajcarskich ma się rozumieć, szczęściarz 🙂 – trochę ponad 30 tys. franków co wynosi obecnie ok. 125 tys. zł.

Swoją drogą ciekawi jesteśmy jakiej marki szminki używa Ryszard Eł. Czy może to jest … NIVEA?

ryszard_lawicki

Źródła:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/8513
 2. https://kww-andrzeja-wyganowskiego.pl/kandydaci-na-radnych/okreg-nr-13-ryszard-lawicki/

26 komentarzy

 1. tzw.elyty mają przykaz głosowania na czaskoskiego to widać (płoty marszala) i słychac też ,uzasadnienie gówno będzie mogło płynąć rzeką równo, bez obawy jak w warszawce.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 2. sporo odłożył ciekawe z czego

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. Dzięki Ci Panie za WODĘ w kranie !!🤗
  No bo już tak się przyzwyczaiłem 😉
  Że codzień rano pysk w kałuży myłem ☻
  Lecę zapasy zrobić do miski🚽
  Żebym na wybory mógł pobieżyć czysty😂

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 4. że jeden z drugim nie skończył fakultetu jak zadbać ,żeby w tym zapyziałym mnieście nie było co drugi dzień przerw w dostawie wody (w ostatnim tygodniu trzy razy) a ta jesli jest nie nadaje się do spożycia.Większość życia przepierdzieli na tych samych stołkach i nie opanowali.Gdzie zadzwonisz nikt nic nie wie ,deszcz pada a złodzieje wodę kradną….😯

  Najlepsze: Dobre 14 Słabe 0

  • I jeszcze gówna wylewają bokiem bo oczyszczalnia nie działa, Stepnica gównem i szczochem płynąca bez wody w kranie

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • nasze cenności, już mają uposażenia warszawskie, więc i chcą mieć, zapewne, stołeczne warunki : suche krany, smród, bród i wszechobecne szczury. A potem, jak te szczury uciekną z tonącego okrętu.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • Jak wylewają bokiem to fotografować i słać do policji, prokuratury, sanepidu i do samego diabła!

    SAMO SIĘ NIE ZROBI

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

    • Bogdana Daszkiewicza poinformować a on będzie już wiedział co zrobić.

     Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

     • Mnie nie trzeba informować !! Byłem dzisiaj rano na Gowienicy w punkcie zrzutu ścieków oczyszczonych z Oczyszczalni Stepnickiej!! Kołem rowerowym rozgarnąłem wielkie trawy i trzciny aż znalazłem “szczęściarz” mnich zrzutowy, którym zawsze za moich czasów, płynęły ścieki oczyszczone, widoczne gołym okiem z wysokości wału p/powodziowego! Aktualnie nic nie płynie tylko szum trzcin i traw wysokich. Na biobloku oczyszczalni widać dorodne trzciny i zarośla tylko bocianów jeszcze nie ma ale kaczki to już z pewnością gniazdują. Wszystko co przewidziałem jest już ruiną a gówna rzeczywiście pływają po rowach i kanałach bo gdzieś trzeba ten syf upchnąć!! Tak samo jest niestety z wodą pitną, z Miłowa. Jak laboratorium “autoryzowane” WOZ-u nieopatrznie ogłosiło jaki syf płynie w kranach, jeśli w ogóle płynie to już po tygodniu pan Mirosław Stasiak z kierownika WOZ-u d/s wod/kan Stepnica, przemienia się w “uprawnionego” do pobierania próbek wody produkowanej dla mieszkańców M i Gminy Stepnica i mamy natychmiast ogłoszenie o idealnej jakości wody chociaż syf leci dalej. Od czego jest “muszynianka niegazowana” ?? Kilka skarg wnosiłem o uznanie skarg na nieudolność tego burmistrza ale jak widać KLIKA z przewodniczącą RM Stepnica na czele uznaje z uporem maniaka, że skargi moje są bezzasadne!! Jeszcze tylko ferma nam powstanie i mamy kurort ciechociński z gównami na butach, w nosie i na czubkach głów!! Wybierajcie dalej złodziei i debili to będziecie mieli tak jak kiedyś pisałem: WODNOKANALIZACYJNY RAJ NA STEPNICKIEJ ZIEMII!! Zdrowia i dobrej wody życzę i zapraszam na wybory, może tam jakąś ” zalewowiankę” zaserwują bez coli??!!

      Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

 5. najlepiej opanował piwo …z biedry 😃

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 6. że, “masy miejskie bendom głosować na czaskoskiego ,masy wiejskie oczywiście pójdom za Kaczyńskim “a my jakie som masy bo juz się zagubiłem 😎i mogę źle zagłosować ?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

  • No tak, niektóre “masy” Stepnickie som kosiniakowe i co wy na to szanowni komentatorzy? Musi jeszcze dużo wody upłynąć zanim zmieni się mentalność obecnych i przyszłych wyborców.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 7. za tak niewiele pożytku dla Gminy. No i te słynne słowa : ” prawo prawem a ja panu powiem jak jest…” A swoją drogą to ciekawe , jak teraz będą głosować stepniczanie, czy odrobili ostatnią lekcję ?

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 8. Nauczyciel, działacz społeczny i samorządowy, absolwent Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku, studiów podyplomowych w zakresie: Bibliotekoznawstwa i Technologii Informacyjnych w Instytucie Badań Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie oraz w zakresie Wiedzy o Społeczeństwie na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończył również Kurs Kwalifikacyjny dla Oświatowej Kadry Kierowniczej w zakresie – Organizacja i Zarządzanie Oświatą w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Urodził się 16 marca 1960 roku w Połczynie Zdroju, ale swoje życie związał z Gminą Stepnica, a karierę zawodową z oświatą, pomocą społeczną i służbą publiczną.

  Kariera zawodowa.
  Od 10 października 1981 do 31 sierpnia 1996 – nauczyciel, a później Dyrektor Szkoły Podstawowej w Racimierzu, był inicjatorem przejęcia szkół w gminie przez samorząd terytorialny, co wpłynęło na poprawę ich funkcjonowania oraz ich kondycję materialną.

  Od 1 września 1996 do 31 marca 1999 – Dyrektor Wydziału Ekonomiczno – Organizacyjnego, a następnie Dyrektor Wydziału Kadr i Doskonalenia Nauczycieli Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Czynnie uczestniczył w pracach przygotowawczych nad wprowadzeniem reformy systemu oświaty, która została wdrożona 1 września 1999 roku.

  Od 1 kwietnia 1999 do 31 sierpnia 2004 – Wicedyrektor, a następnie Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie nadzorował, między innymi, prace nad powołaniem Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, szkolnictwo policealne na kierunkach medycznych oraz kształcenie pracowników służb społecznych w województwie zachodniopomorskim. Współpracował z ważnymi dla regionu instytucjami kultury – Muzeum Narodowym, Operą na Zamku oraz Teatrem Polskim w Szczecinie.

  Od 1 września 2004 do 14 września 2008 roku – zatrudniony w Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie na stanowisku wicedyrektora oraz nauczyciela konsultanta dla kadry kierowniczej w oświacie, gdzie nadzorował między innymi funkcjonowanie Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im Heleny Radlińskiej w Szczecinie.

  Od 15 września 2008 roku, do chwili obecnej – Kierownik Zespołu ds. Pieczy Zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Goleniowie – udziela pomocy i wsparcia funkcjonującym na terenie powiatu goleniowskiego rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

  Wykładowca na studiach podyplomowych w Collegium Balticum oraz Uniwersytecie Szczecińskim. Trener w projektach europejskich dotyczących zagadnień samorządu terytorialnego. Współautor książki „ Konsultacje społeczne w samorządzie terytorialnym”

  Służba publiczna.
  Radny Rady Gminy a obecnie Rady Miejskiej w Stepnicy. Działalność w samorządzie terytorialnym rozpoczął po pierwszych wolnych wyborach w 1990 roku. Siódmą kadencję sprawuje mandat radnego. W Radzie Gminy pełnił funkcje Członka Zarządu Gminy, Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Przewodniczącego Rady Gminy, a aktualnie, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stepnicy.

  Był delegatem Rady Gminy Stepnica do Sejmiku Samorządowego Województwa Szczecińskiego, gdzie pełnił funkcję Członka Zarządu, przez dwie kadencje był członkiem Wojewódzkiej Rady do Spraw Zatrudnienia w Szczecinie z nominacji Ministra Pracy, był również delegatem Gminy Stepnica do Związku Miast i Gmin Morskich, członkiem Rady Społecznej Szpitala w Goleniowie.

  Inicjator wielu przedsięwzięć ważnych dla społeczności lokalnej m. in. – Przewodniczący Społecznego Komitetu Telefonizacji Wsi, Przewodniczący Społecznego Komitetu Gazyfikacji Wsi, członek Komitetu ds. Remontu Szkoły Podstawowej w Racimierzu, inicjator budowy sali gimnastycznej przy szkole w Racimierzu oraz budowy mieszkań socjalnych w Łące.

  Hobby.
  Największa pasja, to wędliniarstwo – domowy wyrób wędzonek oraz różnorodnych kiełbas. Poza tym wypiek domowego chleba, wyrób domowego piwa. Ostatnio odrestaurowywanie starych domowych urządzeń np. żarnowego młynka do kawy.

  4. Rodzina.

  Troje dzieci: córka Maja, która ma 25 lat i ukończyła Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologia angielska, obecnie zajmuje się wychowaniem i opieką dwóch córek, synowie Marcin – 35 lat i Igor – 32 lata. Obaj ukończyli Informatykę na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie i pracują jako informatycy programiści. Mam również sześcioro wnucząt: Wojtka, Igę, Dobrawę, Jacka, Martynkę i Adę. Żona Magdalena jest Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Racimierzu.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 10

 9. Rozumiem że ta dyskretna szminka to taki uklon władzy w stronę tęczowych środowisk ha ha ha ha 🙂

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 10. Ławicki to płaz mniejszego sortu.
  Zaledwie syn ubeka – nie to co GRUby – ubek oficer!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)