Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WIDEO: 13-ta Sesja Rady Miejskiej – Ważne wystąpienie Pana Pieli.

XIII sesja Rady Miejskiej odbyła się nietypowo – w budynku GOK. Gwiazdą wieczoru miał być burmistrz ale niestety przebil go niezawodny Pan Piela z Miłowa. Początkowo “formaliści” próbowali człowieka zbyć – jak zwykle. Okazało się jednak, że to Pan Piela ma asy w rękawie. Przewodnicząca i burmistrz zapewniali, że aby odpowiedzieć “muszą skontakować się z prawnikiem” ha ha ha 🙂

No i ferma – burmistrz wspomniał, że “jego pracownik już pracuje nad zawieszeniem postępowania”.

Wideo tym razem nie youtube ale PTI:

http://stepnica.tv-polska.eu/film/491174-xiii-sesja-rady-miejskiej-w-stepnicy-w-kadencji-2018—2023

Dla zainterosowanych Pan Piela jest na samym, samym końcu nagrania.

10 komentarzy

 1. Najważniejsze podczas tej sesji było udzielenie absolutorium burmistrzowi. Zgodnie z przewidywaniami- przeszło bez dyskusji. No ale… jak mamy oczekiwać zrozumienia prawa, ekonomii, księgowości i logiki od ludzi, którzy, choć biorą za to pieniądze, nie ogarniają JEDNEGO aktu prawnego, który określa m.in. zasady ich postępowania (Statut)? Pan Piela, zapewne niechcący, udowodnił w sposób nie budzący wątpliwości, że ani Przewodnicząca Rady, ani Burmistrz, ani Radni nie znają Statutu, który sami uchwalili uchwałą z dnia 10.X.2018r. (Nr XXVIII/297/18). Róznica polega jednak na tym, że NIEWIEDZĘ (brak kompetencji) Przewodniczącej Makowskiej, Burmistrza i Radnych opłacają suto Mieszkańcy, Pan Piela poznał Statut we własnym zakersie i na swój koszt. Przewodnicząca Rady ma wynagrodzenie ryczałtowe, z uwagi na brak oświadczeń majątkowych radnych za 2019r,posłuże się ostatnim oświadczeniem przewodniczącego rady za pełny rok – w 2017r. -dieta Przewodniczącego Rady Miejskiej wynisła nas 15.840 zł (1320 zł miesięcznie). Diety radnych za rok 2018 to kwoty w przedziale 4.200- 5.300 zł. Chyba wystarczy, żeby choć JEDEN i podstawowy dokment przeczytać? Czy też Mieszkańcy muszą regularnie, za darmochę was uczyć Statutu? Wstyd! Pani Makowska po raz kolejny udowodniła swoją niekompetencję. Nawet nie zamierzam udawać zdziwienia.
  Pan Burmistrz zapomniał dodać, pewnie przez roztargnienie, że zarówno zawiadomienie do prokuratury jak i wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie fermy drobiu złożyła Stepnicka Organizacja Turystyczna. No cóż…. Informuję Pana Burmistrza, że to dopiero początek. Jesteśmy przygotowane na kolejne kilka kroków do przodu. Będzie dla was nie tylko trudniej ale też z korzyścią dla wszyskich Mieszkańców. Bo o to tu chodzi, od początku do końca, o gminę i Mieszkańców. Nie o wasze żałosne ściemy za grube pieniądze.
  P.S. Wywody przewodniczącego komisji ds petycji i wniosków Bojko po chrześcijańsku pominę. Nie mam w zywczaju kopac leżących…
  Pozdrawiam
  Monika

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 2. Pan Piela wykazał się wielką odwagą, zaciętością i wiedzą. Gorzej z innymi: Makowska Przewodnicząca Rady wykazała się nieznajomością statutu gminy, nie potrafiła sklecić poprawnego zdania po polsku, zaskoczona obecnością mieszkańca nie chciała udzielić mu głosu dobrze, że Radny Kordzielwski w porę się ogarnął. Wyganowski o dziwo wiedział (bez pomocy “pracownika”) na jakim etapie jest “ferma” od reszty umył ręce . Bojko z oddali przyznał się, że nie zna statutu i wbrew zapisom prawnym wskazanym przez pana Pielę zaprosił sobie kogo chciał na komisję. Haha hitem jest jak Wyganowski zwraca się nerwowo do Radnych, że na pewno nie byli “pod presją”. No i Makowska jak zwykle nie potrafi odpowiedzieć na zadane przez mieszkańca pytania, brak kompetencji?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 3. Bardzo dobra wiadomość z sesji jest taka, że “pracownik” przygotowuje decyzję o zawieszeniu postępowania w sprawie fermy do czasu wyjaśnienia dochodzenia Prokuratury Rejonowej w Goleniowie o możliwości sfałszowania podpisu pod opinią hydrogeologiczną dotyczącą fermy w Miłowie.
  Oczywiście, że burmistrz nie otrzymał więcej informacji od prokuratury. “Pracownicy” przyjęli bezdyskusyjnie wszystko co im inwestor podsyłał, choć dokumentacja budziła wątpliwości. Zawiadomienie do prokuratury złożyła Stepnicka Organizacja Turystyczna, która jest obecnie jedyną stroną w tym postępowaniu stojącą po stronie protestujących mieszkańców.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • Burmistrz jest nby bezstronny w tej aferze z fermą?
   No to niby czemu wykluczył szybciutko wszystkiich sąsiadów z tego postępowania?
   Stawiam dolary przeciw orzechom, że ma w tym jakiś interes.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 4. cienko piejesz z “kretesem” to przegrał pan z Panią Marią BRAWO MARIO i to nie jeden raz 🤣nie czyta pan ze zrozumieniem wyroków czy juz nie pamięta,bo tyle ich było. Pani Agnes głupa palić nie musi ,bo po prostu nim jest .

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 5. 1:10:50

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 6. mylę się?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 7. Pięła pięknie podsumował debatę nad raportem, kordzielewski wsadził szpilki, ale reszta to najchętniej zaczęła by bić brawo, ze komuś chciało się pisać 130 stron. Dla nich to jest apogeum, daje głowę, ze połowa tego nie przeczytała. Gdyby było z 5 radnych opozycyjnych i to najlepiej z 5 różnych środowisk, to mogłaby być dyskusja, a tak mamy Kordzielewskiego i klakierów, którzy cieszą się ze jest dużo obrazków. I milcząca resztę.

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 8. PIELA SUPERSTAR 🙂

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)