Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

COVID/PRACA: Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie

Zasady dotyczące umorzenia mikropożyczek udzielonych mikroprzedsiębiorcom przez Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie W związku ze zmianą od dnia 23.06.2020 r. przepisów ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zmieniły się zasady umarzania pożyczek. (art. 77 pkt 39 – Dz. U z 2020 r poz. 1086).

Pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia  pożyczki (wypłaty środków), a zatem w okresie tym działalność nie mogła być zawieszona lub zlikwidowana. Nie spełnienie powyższego warunku spowoduje obowiązek spłaty pożyczki na podstawie przygotowanego przez Urząd harmonogramu.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami umorzenie pożyczki nastąpi z urzędu, bez konieczności składania wniosku o umorzenie. Spełnienie warunku umorzenia zweryfikuje urząd pracy na podstawie danych zawartych w rejestrach instytucji publicznych.

Powyższe zmiany dotyczą także umów o udzielenie pożyczki, zawartych przed wejściem w życie niniejszej ustawy (art. 97 ust.3 powyższej ustawy).

10 komentarzy

 1. Latarnię na rogu ulicy ?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Motto przewodnie POlityka;
  Tyłem do ludzi, przodem do koryta 🤔

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • ile płaci sztab Rafała za każdy baner właścicielowi płotu, skoro Urząd ustawowo przeznacza miejsce za darmo na czas kampanii na propagandę. Jeśli właściciele posesji zgadzają się za darmochę,no to chyba sympatii do nieogolonych facetów…

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. .

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. w naszym regionie jest hodowla komuchów,nawet kurniki nie stanowią takiego zagrożenia

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)