Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

KONKURS: Wymyśl nazwy nowych wysp na Zalewie Szczecińskim!

Ministerstwo gospodarki morskiej szuka nazw dla trzech nowych wysp, które powstają przy Mierzei Wiślanej i na Zalewie Szczecińskim. Resort ogłosił w piątek konkurs na ich nazwy.

Trzy nowe wyspy. Jakie są zasady konkursu na nazwy?

Dla każdej z nowych wysp każda osoba może zaproponować jedną nazwę. Swoje propozycje należy wysyłać na adres konkurs@mgm.gov.pl do 31 sierpnia br. Najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje komisja konkursowa wybierze do dalszego etapu, którym będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe. Odbędzie się ono we wrześniu.

Zwycięskie nazwy zostaną oficjalnie nadane wyspom. Autorzy nazw, które wygrają w głosowaniu, otrzymają pamiątkowe grawertony z informacją o autorstwie nazw dla trzech nowych wysp na terytorium Rzeczypospolitej.

Nowe wyspy na Zalewie Szczecińskim zlokalizowane będą na wysokości 22 i 28 km toru, licząc od Świnoujścia, kilka kilometrów na północny wschód od jego krawędzi. Mają obecnie oznaczenia W22 i W28.

Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin obejmuje pogłębienie toru wodnego do 12,5 m na odcinku ok. 62 km, z równoczesnym jego poszerzeniem do 100 m, oraz m.in. przebudowę skarp brzegowych, pogłębienie i poszerzenie obrotnic dla statków.

Dzięki pogłębieniu toru wodnego do 12,5 m, maksymalne dopuszczalne zanurzenie statków zawijających do Szczecina zwiększy się do ok. 11 m. Oznacza to, że będą mogły wpływać dwa razy większe jednostki niż obecnie.

13 komentarzy

 1. jacek i placek

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. na wysłanie email z propozycją nazw!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. jedna Rtęć a druga Kadm

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 4. Mała i duża Stepnica

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Bielik i Żubr?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 6. GRU i Taboret

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 7. Wyspy PUŁKOWNIKA DZIKA

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 8. “Przylądek Wyganowskiego”

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

 9. Wyspy czerwonego przylądka

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 10. Wyspa Geniusza Pomorza Zachodniego
  i wyspa Nivea

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)