Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

INWESTYCJE: Jest pozwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica”.

– Wydane pozwolenie umożliwia poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży na bardzo ważnej trasie – drodze alternatywnej nad morze – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Droga wojewódzka nr 111 łączy Recław ze Stepnicą oraz drogami ekspresowymi S3 i S6 i zachodnią obwodnicą Goleniowa. Inwestycja obejmuje odcinek ponad 23 km drogi pomiędzy miejscowościami Recław, Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko, Zielonczyn, Miłowo i Stepniczka.

Zakres prac obejmuje m.in. poszerzenie jezdni, korektę skrzyżowań i łuków w celu poprawy widoczności, uspokojenie ruchu w miejscowościach, nowe oznakowanie, budowę zatok autobusowych i chodników.

(red.)

foto: Waldemar Brandt

Źródło:

 1. https://goleniow.net/2020/09/07/pozwolenie-na-rozbudowe-drogi-wojewodzkiej-nr-111-na-odcinku-reclaw-stepnica/

4 komentarze

 1. Dobrze że rozbudowa,tylko dla kogo? Droga wojewódzka, trasa alternatywna dla turystów ok. Ale dlaczego mają tą drogą mają jeździć ciężkie Tiry? A co z domami, które są posadowione blisko jezdni? Przejazd Tira powoduje takie drgania nawierzchni że w domach, w serwantkach szklanki dzwonią. Czy ten komfort też jest wpisany w rozbudowę drogi? Czy myśli się również o mieszkańcach, czy tylko drodze przelotówce dla turystów i Tirów?

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • jeśli byś jechał z prętami promieniotwórczymi na pace do dwóch atomówek w Stepnicy to też byś wolał by nie trzęsło na dziurach 😉 wójt chwalił się ostatnio w gazecie, że mocno liczy na atom

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 2. nie wiem czy to dla nas, mieszkańców najlepsza informacja
  oczywiście lokalny handel coś tam wspierze ale za cenę naszego większego ryzyka i niewygody
  posmrodzą i pojadą do Międzyzdroi.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)