Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

KONSULTACJE: budżet na rok 2021.

Szukują się kolejne konsultacje społeczne. Tym razem w sprawie budżetu gminy na rok 2021. Termin jak zwykle dogodny dla mieszkańców: od 27 listopada do 7 grudnia 🙂

zarzadzenie_117

Źródło:

 1. http://bip.stepnica.pl/dokumenty/8706

8 komentarzy

 1. ZŁO-DZE-JE SIĘ 🤔 nie tylko w smieciowej strefie,a co tak zdrożało?
  że smieci w takim tempie zyskują na wartosci. Paliwo tańsze ,pracownicy kroci nie zarabiają, chyba stołki prezesów podrożały .Rozwiązanie jest proste, WAGA !! ile konsumujesz tyle zapłacisz za śmieci.Wystarczy spacer w przeddzien odbioru i widac kto wzorcowym producentem ,a tych co do lasu wozili, nic nie powstrzyma , oni tak mają

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Nie tylko waga ale też rodzaj.
   Śmieci to towar który można wykorzystać, przetworzyć z zyskiem.
   Niemcy, gdzie ten przemyśł śmieciowy jest nowoczesny, importują niektóre śmieci z Polski.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 2. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Stepnicy radni zajmą się projektem uchwały w sprawie nowych stawek za odbiór śmieci od mieszkańców gminy.
  Obecnie stepniczanie płacą za odbiór odpadów 20 zł miesięcznie od osoby (ci, którzy nie dopełniają obowiązku ich segregowania – 40 zł). Zła wiadomość jest taka, że stawki wzrosnąć mają o ok. 30%.

  Burmistrz Andrzej Wyganowski powiedział nam, że radnym zaproponowane zostanie podniesienie stawki opłaty śmieciowej do 27 zł, przy czym posiadacze kompostowników liczyć mogą na “ulgę” w wysokości 10% tej kwoty. Na osoby śmieci nie sortujące nakładana byłaby wówczas kara w wysokości 54 zł.

  – Wynika to między innymi ze stale rosnących kosztów zbiórki i transportu, wiadomo też, że od 1 stycznia wzrosną ceny “na bramie” w regionalnym zakładzie gospodarowania odpadami w Słajsinie. Chcemy, by system się bilansował – mówi A. Wyganowski.

  Sesja, na której projekt uchwały w tej sprawie zostanie radnym przedstawiony, odbędzie się w połowie grudnia. Jeśli uchwała zostanie przyjęta, wyższe stawki obowiązywać będą od 1 lutego. Dodajmy, że mieszkańcy gminy Stepnica osobno zapłacić muszą za dzierżawę kontenerów na śmieci.

  https://goleniow.naszemiasto.pl/znaczna-podwyzka-oplat-za-smieci-w-stepnicy-decyzje-zapadna/ar/c1-8014433

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 5

  • Słajsin to kolejna wydmuszka Zwiadu WOP.
   Samorządy dopłacają do interesu tych kolesi.
   Dlaczego nie są robione przetargi na utylizację śmieci???
   Nie można?
   No nie można bo w Słajsinie rąbneli sobie nawet solary na dachach.
   Czyli musi być drożej “na bramie” i wszyscy malkontenci morda w kubeł.
   A spokojny mieszkaniec zapłaci te 30% więcej

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

   • To jest niestety kolejna nomenklaturowa banda, której nic w tym mafijnym, powiatowym burdelu nie ruszy!! Wystarczy przeanalizować, kto jest w Radzie Nadzorczej oraz Zarządzie spółki, jedna wielka rodzina bolszewików oraz ich resortowych potomków a praworządność o której tak głośno nawijają i PiS i PO z komisarzami UE to ściema i bezkarne oszustwo !! Do kloaki z tym burdelem politycznym!!

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Zarówno burmistrz jak również ta trzęsąca dupami bezradna rada każdą konsultację publiczną rozmydlą w/g rozkazu tego manipulanta, który ” tak zrobi jak będzie chciał” Ktoś z jego otoczenia publicznie to ogłosił i tak niestety ciągle jest!! W “GOGLACH” oraz nawigacjach drogowych jest wskazanie “głównej drogi dojazdowej do portu Stepnica” przez ul. T. Kościuszki !!! Obecnie zdezorientowani kierowcy TIR-ów walą przez ul. Kościuszki zgodnie z informacją zawartą w nawigacji!! Nigdy ta ulica nie spełniała i nie spełnia warunków do wprowadzania tak dużych i ciężkich pojazdów i jeszcze podskakujących na garbie spowalniacza! Ale wódz Wyganowski nie zawahał się nakłamać we wniosku o dofinansowanie przebudowy ul. Kościuszki, że jest to jedyna droga dojazdowa do portu ” PORTU MORSKIEGO” W KTÓRYM będzie przeładowywanych 300000 ton ROCZNIE!! Obecnie nawet 50 tyś, ten port nie osiąga!! Ale ściemą i oszustwem można pozyskać kasę na pogorszenie warunków mieszkania na ul. Kościuszki w Stepnicy ! Skutki tego debilizmu Wyganowskiego są taki, że TIR-y wjeżdżały i korkowały ulicę, gruch z betonem przejeżdżają bez ograniczeń, w naszym budynku po remoncie pojawiły się pęknięcia, emisja spalin jest zwiększona, dzieci na hulajnogach są przeganiane i tylko czekać na wypadek, słabe fundamenty na zaprawie wapienno piaskowej pękają a znachor Wyganowski oświadczył, że znaku przywracającego ograniczenie pojazdów do 3,5 tony tak jak zawsze było na tej ulicy, nie wstawi bo jak widać OSZUSTWO W UZASADNIENIU WNIOSKU O DOFINANSOWANIU WYSZŁO BY NA JAW!! Te i inne konsultacje panie Wyganowski i spółka (radni) wsadźcie sobie w dupę, gdyż i tak działacie na zasadzie “teraz kurwa my” a reszta nie ma jakichkolwiek PRAW !!

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

 4. A jak tu konsultować, bezpośrednio w masoneczce, czy zdalnie? A po za tym ,tu obowiązują inne procedury, najpierw podejmuje się szkodliwe, niepopularne decyzje, gdy następuje opór mieszkańców, wtedy stwarza się pozory konsultacji społecznych.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 5. znowu deficyt na miliony
  ciekawe co zrobią jak pieniądze się skończą ….

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)