Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Planowana podwyżka opłat za śmieci w Stepnicy

UWAGA! Czeka nas zwiększenie opłaty za wywóz śmieci aż o 35 %.  Za osobę zapłacimy aż 27 zł/m-c. Przy 4 -osobowej rodzinie stawka wzrośnie z 80 zł do 108 zł

W projekcie uchwały tylko lakoniczne uzasadnienie: “przy obecnych stawkach gmina nie będzie w stanie wywiązać się z obowiązku pokrywania kosztów funkcjonowania systemu” .

Cały projekt tutaj:

https://rada.stepnica.pl/…/projekt-uchwaly-xvi…

Uchwała będzie rozpatrywana na sesji Rady Miejskiej 17 grudnia 2021. TAKI PREZENT dla mieszkańców:)

Ciekawe jak Radni przeanalizują roczną analizę gospodarki odpadami? Póki co na BIP można znaleźć analizę za rok 2019 (sporządzona w kwietniu 2020 r.). Analizy za rok 2020 jeszcze NIE MA. Zresztą jeszcze się ten rok nie skończył . Do głosowania i ewentualnych podwyżek powinno dojść dopiero po zakończeniu roku obrachunkowego i rocznej analizie. Po co ten pośpiech? A może to taka noworoczna wróżba?

http://bip.stepnica.pl/dokumenty/8424

Może powinniśmy sprawdzić na co wydawane są pieniądze za śmieci i spróbować zagospodarować te pieniądze z korzyścią dla mieszkańców ? Stawki rosną co roku. Startowaliśmy od 11 zł od osoby / m-c od lutego 2021 zapłacimy 27 zł od osoby/m-c. Za kosze płacimy dodatkowo.

Mieszkańcy Goleniowa piszą petycję? A my?

17 komentarzy

 1. Myślę więc jestem – szanowni Państwo chcę i ja odnieść się do bulwersującej wszystkich mieszkańców ostatniej podwyżki za wywóz śmieci , tych segregowanych jak i mieszanych . Ja nie będę pisał jako anonim czy pod pseudonimem , napiszę to jako długo letni mieszkaniec wsi Łąka , która wchodzi w skład Gminy Stepnica czyli Ja Zygmunt Suwała . Zastanawia się tylko jak bez żadnego oporu nasi wybrańcy zarówno radni jak i Burmistrz Gm. podeszli do proponowanej podwyżki przez P G K Goleniów czy aby wspomniana Firma nie przenosi swoich kosztów, za nie gospodarność, czy np. przerost zatrudnienia w swoim nowo wybudowanym Biurowcu na nas mieszkańców Gm. Stepnica ?.I czy nie warto rozważyć zmianę Firmy zajmującej się odbiorem śmieci np . M P G K Wolin ? z miejscowości Jarszewko , Łąka , Racimierz , Żarnowo i Żarnówko odległość jest nie porównywalnie krótsza niż z Goleniowa . Szanowni Państwo 25 pln. od jednej osoby przy 5 cio osobowej rodzinie to jest nie małe obciążenie finansowe x 12 miesięcy ! czy ktoś znanych mi radnych od radnej z Łąki do radnego w Czarnocinie nie mówię już o radnym, Sasza K. o tym po myślał ? myślę że podwyżka w kwocie 3-4 pln. była by do zaakceptowania dla wszystkich bardziej jak ta już wprowadzona !. To co napisałem biorę na tzw. swoją ” klatę ” i to czy to komu się podoba czy nie .Zygmunt Suwała Łąka 40b/4 .

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

 2. ” Mamy to ” 27 P L N/osoby !. za odbiór śmieci to są efekty tego kogo się na tzw. radnych wybrało , absolutne poddaństwo szefostwu Biurowca gratulacje dla ” suwerena ” !.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • Prawdziwe jaja zaczną się jak już skończą się pieniądze z podatku od Urzędu Morskiego.
   To nastąpi w tym roku – patrz budżet i plan wieloletni.
   Ponieważ od lat gmina więcej wydaje niż ma przychodu – będzie trzeba coś uciąć.
   Tak ze dwa miliony! Pytanie z czego?

   Chciałbym wtedy zobaczyć miny wyborców Burmistrza 🙂
   Mądry POlak PO szkodzie …

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 3. … jest w Stepnicy!
  (jak podała Goleniowska)

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 4. Ciągle tylko podwyżki.A zastanowiliscie się czy ludzie mają z czego płacić?Pandemia zamyka zakłady ludzie zastanawiają się czy dadzą radę,a tu jeszcze dowalą za śmieci.

  Najlepsze: Dobre 15 Słabe 0

 5. Znowu? Gdzie mogą tam na nas przerzucą. Miliony na kładki, hale, świetlice, a mieszkańcy ciągle pod kreską

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)