Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WODA: Przetarg na studnię w miejscowości Miłowo i Widzieńsko rozstrzygnięty. Będziemy kopać na SAHARZE.

Jak donosi Stepnicki BIP z 18 grudnia 2020 udało się wyłonić wykonawcę studni w miejscowościach Miłowo i Widzieńsko. Być może Burmistrz był trochę zbyt skąpy bo chciał wydać jedynie 207 900 zł.

Pierwszy z oferentów zaproponował cenę 270 600 zł i … wygrał. Oferta została wybrana. Widać czasem można dać więcej.

Drugi oferent, co ciekawe, zaoferował dużo więcej, bo aż 1 103 952 zł! Pozostaje pytanie czy wymagania przetargu były właściwie sformułowane jeśli oferty różnią się ceną CZTEROKROTNIE.

Oczywiście pomysł kopania studni na wysychającym źródle należy chyba zaliczyć do naszych zwykłych, stepnickich absurdów. A jak? A po Stepnicku! Wykopiemy nawet na SAHARZE.

Pierwsze koty za płoty (który to raz mamy podejście do tego przetargu?). Nie ma obawy! Nad przetargiem czuwała Święta Trójca Burmistrza czyli Szanowna Komisja Przetargowa w składzie:

 • Daria Grądz
 • Marlena Smolarek
 • Dorota Bednarczyk

Z taką załogą porażki być nie może 🙂 

Temat studni będziemy dalej śledzić.

informacja_z_otwarcia_ofert_10.12.2020r.

Źródła:

 1. http://bip.stepnica.pl/zamowienia/pokaz/8680
 2.  

16 komentarzy

 1. Anonim spytaj fachowca od nawilżania skóry twarzy, dziadek wie wszystko i na każdy temat i lubi godzinami gadać od rzeczy. Tylko nie bądź za bardzo dociekliwy bo cię zaszczepią.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 2. Woda z Miłowa na Święta BN, ” pod choinkę” zainfekowana jakimś syfem!!?? W czwartek po kąpieli, wyraźne zjawiskowe objawy takie jak świąt nóg i innych części ciała z wysypkami. Nie tylko ja to odczułem ale również inni domownicy sąsiedzi!! Jak długo Pan Wyganowski będzie nas zatruwał bezkarnie , gdzie są służby : SENEPID, Prokuratura, Wody Polskie ( i inne muły i nieroby budżetowe pasione za nasze podatki) ? W tym pieprzonym modelowym pseudo-państwie!!

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Nierobie a co Ty zrobiłeś dla tej gminy jak pierdziales w stołek umiesz tylko narzekać

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 9

   • Pochwal sie lepiej swoimi osiagnieciami 🙂

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • Nie skrywam się pod anonimem tak ty i jestem gotów z każdym polemizować na temat swojej kariery w tym samorządowej !! Poza tym swoje 50% życia czynnego przepracowałem bez zasiłku bezrobotnego, tak że radzę liczyć się z obraźliwym tekstem bo wykopię cię cuchnący tchórzu z tego portalu i nauczę szacunku do ludzi!! Za moich czasów w tej niby bankrutującej Gminie Stepnica wykonano największą inwestycję wod/kan w historii Tej Gminy oraz wespół z sąsiednimi gminami Zalewu Szczecińskiego uruchomiono procedurę należnej opłaty za dno pod wodami!! O tym fakcie osobiście informowałem Pana Wyganowskiego!! To Wyganowski nieudolnie podjął 104 mln. zł, zamiast około 130 i zmarnotrawił na spaprane inwestycje i pozostawił azbestowe rury wodne oraz wodociąg Gąsierzyno-Kopice gubiący wodę przez złe uszczelniacze i dalej tniecie głupa razem z WOZ-em wypompowując z Miłowa około 300000 m3 wody, przy sprzedaży wody odbiorcom ca 100000m3, gubiąc po drodze do Czarnocina i Stepnicy około 200000m3 !! To wynika z waszych sprawozdań, Pozwolenia wodno-
    prawnego zresztą spapranego przez Starostwo Goleniów oraz przy całkowitym przyzwoleniu obecnej Rady oraz bezradnej i zastraszanej Komisji Rewizyjnej. Od 2014 roku za sprawą tego właśnie Pozwolenia WP podpisanego przez Mucka nie ma badania manganu w wodzie uzdatnionej, czym legalnie trujecie dzieci mieszkańców pobierających tą wodę!! Za moich czasów rzecz nie dopuszczalna a obecnie nawet po tej spapranej technologicznie modernizacji trujecie tym syfem ludzi!! Tak właśnie wygląda stepnickie wodno-kanalizacyjne szambo pod właścicielskim nadzorem mistrza prowokacji i niszczenia środowiska!!

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 3. Może ktoś mądry pokaże gdzie na terenie gminy miało by powstać nowe duże ujęcie wody?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 7

  • Prawo mówi jednoznacznie KTO jest za to odpowiedzialny!

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Ja bym szukał specjalistki w Kopicach najmądrzejszej w powiecie

   Debata, kontrowersyjne Dobre 7 Słabe 12

   • Z pewnością mądrzejsza od ciebie i tego stepnickiego, skorumpowanego do szpiku kości złodzieja

    Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

   • Hmm… Iwona nie ma mentalności naszych włodarzy i urzędników , zawsze o opinie prosi ekspertów (przyład w opinii hydro dr. Grygoruka) i dlatego jest skuteczna. Tym się różnią głupcy z władzą od ludzi myślących- pierwsi zakładają, że wiedzą wszystko i najlepiej, drudzy zawsze weryfikują i uzupełniają swoją wiedzę. Jak Anonim nie widzi różnicy, cóż… “Dlaczegoś biednym? Bom głupi. Dlaczegoś głupim? Bom biedny” I tak w koło Macieju…

    Najlepsze: Dobre 7 Słabe 4

  • Podobno jedyny mądry siedzi na stołku od 20 lat… a obok w kabinecie drugi… z uwagą czytają wszystkie dokumenty i dokładnie się stosują do wymogów prawa

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Do tego potrzebne są ekspertyzy i specjaliści, badania, analizy… taki spraw nie można lekceważyć.
   A tak to niestety wygląda w naszej gminie, gdzie od ponad pięciu lat nie została wyznaczona odpowiednia strefa ochrony pośredniej ujęcia wody w Miłowie. Ktoś nie doczytał?
   Pytań jest wiele jak zabezpieczyć mieszkańcom wodę pitną odpowiedniej jakości i w odpowiedniej ilości
   czy jedno duże czy kilka mniejszych ujęć? czy nadal inwestować w płytką i niezabezpieczoną warstwę wodonośną, jak ta w Miłowie? czy przesuwać się w kierunku głębszych warstw?

   To kosztowne zadanie własne gminy, gminy czyli Burmistrza a Rada Miejska powinna nad tym czuwać.

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

   • Mamy Urzędy : wojewódzki, marszałkowski, RZGW “Wody Polskie” i cały arsenał wiedzy u urzędowych geologów, potężną widzę po wykonywanych poszukiwawczych odwiertach geologicznych na całym obszarze Gminy Stepnica. Trzeba ruszyć mózgiem burmistrzowskim, wydać kasę na ekspertyzy i podejmować decyzje o inwestycjach wodnych globalnie i odpowiedzialnie a nie jak plutonowy na transzei wykopanej szpadlem!! Przykład oszustwa z Budzieniem jest dowodem na niekompetencje i arogancję w wypełnianiu zadania własnego jakim jest ” zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odbiór ścieków”. Czyż tak nie jest Pani Makowska?? Ale pani i większość nieudolnej rady miejskiej dalej lata w pampersach ze strachu przed utratą łask guru i apanaży a każdą skargę na burmistrza, tak jak moje, zbiorowo i bohatersko kwitujecie sakralnym tekstem: ” SKARGA BEZZASADNA” !!

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Odpowiedź na to pytanie znajduje się w obszernej dokumentacji hydrogelogicznej dla tych terenów. Szkoda, że nikt w naszym urzędzie się z nią nie zapoznał. Mamy przyjamniej 2 takie lokalizacje.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 4. ja pier……

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)