Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Inwestor od fermy traci cierpliwość i wysyła ponaglenie na Burmistrza do SKO

Mimo świątecznej atmosfery wokół w sprawie budowy fermy drobiu w Miłowie nadal jet gorąco.

Pełnomocnik wnioskodawcy Grzegorza Jarzyńskiego – Lilianna Łagodzińska dnia 7 grudnia 2020 r.wniosła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego  o ponaglenie w związku z niezałatwieniem sprawy przez Burmistrza MiG Stepnica wydania decyzji środowiskowej dla fermy drobiu. Ponadto wniosła m.in. o:

 • zobowiązanie Burmistrza do załatwienia sprawy w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od dnia rozpatrzenia ponaglenia

Pomimo, że Burmistrz zawiadomił strony o przedłużeniu terminu wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla fermy drobiu pełnomocnik podtrzymała wnioski do SKO.

Stepnicka Organizacja Turystyczna jako strona w postępowaniu spokojnie konsultuje z ekspertami kolejne kroki, o których będziemy informować na bieżąco.

Przy okazji analizowania dokumentacji związanej z fermą ustalono wiele zaniedbań i zaniechań dotyczących ujęcia wody pitnej w Miłowie. W związku z tym SOT podejmuje działania na rzecz ochrony ilości i jakości wody pitnej dla większości mieszkańców gminy.

Poniżej pismo jakie SOT wyslal do Burmistrza.

Zgodnie z prawem Burmistrz ma 60 dni na podjęcie działań, czyli dostosowanie strefy ochrony pośredniej ujęcia wody w Miłowie, aby zapewnić odpowiednią jakość i ilość wody. Jeśli Burmistrz nie podejmie tych działań SOT będzie miała prawo wnieść skargę do sądu administracyjnego. Zegar tyka!

SOT serdecznie dziękuje za dotychczasowe darowizny! To dzięki Wam możemy działać!

Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę wesprzeć Stepnicką Organizację Turystyczną w jej działaniach na rzecz naszej społeczności i powstrzymywanie szkodliwych dla mieszkańców i przyrody inwestycji zachęcamy do wpłaty darowizny na konto:

Stepnicka Organizacja Turystyczna

Nie Tylko Dla Orłów

Nr konta:

Tytuł wpłaty: “darowizna”

14 komentarzy

 1. w Złodziejowie?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. Zanim złożę życzenia noworoczne, w imieniu własnym i Iwony inforumję Miłowiaków oraz wszystkich użytkowników ujęcia wody w Miłowie, że sprawy idą po naszej myśli. Najpierw udało nam się przedłużyć postępowanie w sprawie fermy o czas konieczny do wyciągnięcia wszystkich niezbędnych dokumentów (części nam odmówiono, skargi do WSA zostały złożone) oraz ich analizy, a także do zasięgnięcia opinii ekspertów. Ponieważ inwestor próbuje przyspieszyć i my przyspieszamy 😉 W najbliżym czasie składamy szereg wniosków i skarg do różnych instytucji. Mają one na celu nie tylko odmowne rozpatrzenie wniosku inwestora, ale także uregulowanie spraw związanych z ujęciami wody w naszej gminie (nie tylko ujęcie miłowskie jest problematyczne). Nie zapominamy o mieszkańcach Budzienia czy Widzieńska a jakość wody ujęcia w Łące też nie jest idealna. Słaba jakość wody i jej braki to jeden z głównych powodów zahamowania rozwoju gminy, a (wbrew rozpowszechnianej opinii) rozwój naszej gminy zawsze był i pozostaje naszym celem. Nowy rok to będzie prawdziwy rollercoaster. Przygotowania kosztowały nas kupę wysiłku ale jesteśmy gotowe i zabawa będzie przednia 😉
  Wszystkiego Naj w Nowym Roku, wszystkim poza… niekompetentnymi urzędnikami ( niekompetentny urzędnik żyjący z pieniędzy podatników to dla mnie pasożyt, bo nie dość, że żyje na nasz koszt to jeszcze roboty nam na maksa dodaje i szkodzi).
  Dziękuję za wszystkie wpłaty na rzecz SOT i za wsparcie Mieszkańców. Bez Was to nie miałoby sensu.
  Pozdrawiam
  Monika
  P.S. Czytajcie w tym urzędzie coś poza pudelkiem (np. ustawy) bo słabo to wygląda… 😉
  P.S.1. Do różnych anonimów – zanim zaatakujecie B. Daszkiewicza – sprawdźcie na naszej stronie jakie dokumenty i ponaglenia wysyłał do burmistrza w okresie jak jeszcze zarządzał naszą siecią wodociągową. I jakie ekspertyzy hydro były za Jego sprawą wykonane w okresie 2008-2010. Najlepsza dokumentacja hydo i najwięcej uwag. Ale kto by tam dokumenty czytał, najlepiej walnąć gównem w wentylator i się obsmarować. Eh….
  Wszystkiego naj w nowym 🙂

  Najlepsze: Dobre 17 Słabe 2

  • Liczę na co najmniej dwa hejterskie wpisy pod tym komentarzem- od urzędniczek, które cudem się przysłowiowymi krzyżykami nie podpisują. Analiza dokumentów inwestorskich w naszym urzędzie to dramat, nawet gdyby im rysunki naskalne wysyłali nie ogarną. DRAMAT. Wywalić i zatrudnić osoby bez objawów analfabetyzmu wtórnego. Wszystkim ułatwiłoby życie.
   Możecie mnie skarżyć, zdania nie zmiienię 🙂

   Najlepsze: Dobre 16 Słabe 3

   • http://glosniewazny.pl/analfabetyzm-wtorny-plaga-wspolczesnego-spoleczenstwa-cyfrowego/

    “Analfabetyzm funkcjonalny można nazwać plagą współczesnego społeczeństwa cyfrowego, gdyż rozwija się najdynamiczniej w państwach uznawanych za zamożne. W wielu z nich przekracza już poziom 50%. Osoby dotknięte analfabetyzmem wtórnym mogą prowadzić normalne życie. Wiele urządzeń projektuje się tak, aby były „idiotoodporne”, instrukcje obsługi posiadają obrazki ilustrujące wymagane czynności, wiadomości o otaczający świecie czerpać można z radia, telewizji lub filmów instruktażowych w internecie, pisać nic nie trzeba, lepiej wysłać obrazek/mema, wiadomo przecież, że obrazy wyrażają więcej niż tysiąc słów. W większości firm wszelkie druki wypełnia się za klienta, bo sobie z nimi nie radzą, a do tego przecież klient płaci i wymaga, nawet jeżeli nie ma racji i po prostu jest leniwy.

    Problem pojawia się wtedy, kiedy należy wykonać coś bardziej skomplikowanego. Analfabeci wtórni nie czytają umów, bo uważają (niestety w dużej mierze słusznie), że i tak niewiele z nich nie zrozumieją. Wystarcza im tylko to, co zobaczą w reklamie lub usłyszą od pracownika danej instytucji. Nie trzeba nawet stosować wyrafinowanych drobnych druków i gwiazdek. Potem zaś pojawia się płacz, że to nie tak miało być, że wszystkie firmy tylko oszukują itp. Zaś chociażby przejrzenie umowy, przy odrobinie szczęścia może doprowadzić do powstania wątpliwości, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie przyszłych problemów.”

    Najlepsze: Dobre 14 Słabe 1

 3. Wrzućcie w googla Mateusza Grygoruka. Nasze panie jak już znajdą eksperta to z najwyższej półki. Szacun! Pan nawet w telewizjach jako ekspert występuje 🙂
  https://www.facebook.com/SGGW.Warszawa/videos/509778729763351

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 4. Czyli 3 i pół bańki wywalone w kosmos, dalej szukają wody (info o przetargu) a na koniec inwestor i tak sprawę wody pozamiata kurzą kupką. Za to będziemy mieć kładkę z widokiem na hałdy i kominy w Policach. Będzie gdzie pić z rozpaczy 😉 Słuszną linię mam nasza władza!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 5. Rysia tańczącego przy mapie znów chciałbym zobaczyć 😉
  I kto tu nie doczytał Riczi?? 🙂

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 6. Doooopska im sie zapalily

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 7. Co jeszcze mogą zrobić mieszkańcy? Nie stać mnie na kupowanie wody w Biedrze w butlach.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 8. Niewiarygodne! A woda w kranie coraz gorsza…

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • I lepsza za tej władzy nie będzie. Jak ktoś 20 lat tematu nie ogarnął to nagle olśnienia nie dostanie. Ale ludzie wybierali bo “dobry gospodarz”.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

   • Monika dzięki za walkę. Myślę że młode pokolenie kiedyś zrozumie że praca za najniższą krajową przy produkcji mebli, spalarni sadzy lub wynoszeniu martwych kurczaków to nie jest ich szczyt marzeń.

    Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)