Ferma STOP! Dzięki SOT!

Wielu mieszkańców gminy uważa, że mogą już zapomnieć o fermie drobiu w Miłowie.

TO NIEPRAWDA! WALKA TRWA! Inwestor dalej chce wybudować swoją fermę.

Organ gminy czyli burmistrz zamierzał już wydać decyzję środowiskową, o czym poinformował SOT (Stepnicką Organizację Turystyczną)  w piśmie dając 5 dni na wniesienie uwag.

Grono uprawnionych osób, członków SOT przygotowało naukowy kontrraport wykazując niespójność i nierzetelność raportu złożonego przez inwestora. Dokument ten jest jedynym dowodem, którym można merytorycznie podważyć raport inwestora przed Sądem. Daje również podstawę do odmowy uzgodnienia warunków środowiskowych dla fermy przez burmistrza (tzw. negatywna decyzja)

Obecnie burmistrz przedłużył postępowanie o dalsze 3miesiące do 9 lipca 2021 r. i wezwał inwestora do ustosunkowania się do zarzutów zawartych w kontrraporcie ( w ciągu 21 dni).

Mieszkańcy gminy mogą wesprzeć SOT trzymając kciuki i przekazując darowizny na rzecz wolontariuszy poświęcających swój czas, aby uchronić naszą gminę przed szkodliwymi inwestycjami.  

Zachęcamy do wpłaty darowizny na konto:
Stepnicka Organizacja Turystyczna
Nie Tylko Dla Orłów
Nr konta: 44 1950 0001 2006 9254 1593 0002
Tytuł wpłaty: “darowizna”

 

Poniżej pełna treść kontrraportu oraz załącznik z wizją lokalną:

2021_03_22 kontrraport

Zalacznik do kontrraportu

42 KOMENTARZE

 1. Jak tam się miewa pani Łagod\ińska?
  Odpowiedź na kontrraport już zrobiona?
  Wyrobiła się w czasie czy kolejna ulga ze strony burmistrza?

  Dobre 2 Słabe 0

  • Według informacji podanych przez Światową Organizację Zdrowia 28 lutego 2021 roku zakażenie wirusem H5N8 wykryto w Rosji u siedmiu pracowników fermy z obwodu astrachańskiego. Był to pierwszy taki przypadek na świecie. Wygląda więc na to, że przenoszenie się wirusa z ptaków na człowieka nie jest wykluczone.

   Dobre 2 Słabe 0

 2. że” dawno tutaj nie był “, a jednak wrócił to znak ,że ból jest i o to chodzi ,szefuncio maści nie użyczy bo swoje cztery literki smarować musi🤣🤣a tam maści trza duuużo..😏

  Dobre 6 Słabe 0

 3. Ello nowostepnickie przegrywy !!! Dawno mnie tu nie było ale jak widzę dużo się nie zmieniło. Nadal jesteście w czarnej … dziurze 😁 I nadal.próbujecie czarować rzeczywistość że tak nie jest jest 😁

  Dobre 2 Słabe 7

 4. Informacja napawa optymizmem. Więcej nie komentuję, po świętach robię przelew na SOT. Myślę że to przyniesie więcej pożytku dla sprawy. Namawiam też innych, wpłacajmy nawet nie duże kwoty. Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Brawo dla mądrych ludzi, a w stosunku do Pań, czapki z głów panowie.

  Dobre 7 Słabe 0

 5. nasz super zawodnik to juz widac ,jednej ze “stron” daje 5 dni a drugiej 21

  Dobre 7 Słabe 0

 6. “…W załączniku nr 8 nie ma podanej długości dróg, natomiast jest podana wartość powierzchni dróg utwardzony ok: 13 895 m2. Przyjmując odpowiedź na uwagi, że drogi będą krótsze niż 1 km choćby o 1 m, wynika z tego,że stosując proste obliczenie matematyczne:
  13 895 m2 : 999 m = 13, 91 m
  drogi wewnątrzzakładowe miałyby szerokość 13,91 metra czyli zbliżoną do dwupasmowej autostrady.

  Dobre 7 Słabe 0

  • Może mieszkańcy Miłowa będą żyli w smrodzie ale za to z autostradą pod domami 😉
   Ja ponawiam pytanie, które gdzieś padło- od czego mamy urzędników?? Dlaczego tak oczywiste błędy muszą wskazywać mieszkańcy działający społecznie? Elita psia mać a jednego dokumentu nie potrafi ogarnąć!

   Dobre 4 Słabe 0

 7. Sprawdziłem w necie. To kosztuje grube pieniądze! Ludzie przyzwyczailiśmy się, że panie ratują nam 4 litery za darmo. Wiecie ile to koszuje? W normalnych gminach za kontrraporty płaci gmina, bo to duże pieniądze. Są przypadki, że gminy się SKŁADAJĄ na kontrraport! Ja w miarę możliwości dołożyłem. A wy możecie żyć na koszt innych ale nie wstyd wam? Pomijam, że robią całą robotę za urzędasów. Ci pierwsi powinni wpłacac na SOT!
  “Dlatego też podjęliśmy decyzję o udzieleniu gminie Tczów pomocy finansowej w wysokości 12 tysięcy 300 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wnikliwą analizę wpływu fermy na warunki życia naszych mieszkańców. Zostanie sporządzony kontrraport, który może być podstawą do zablokowania inwestycji – podsumowuje Arkadiusz Sulima.”
  https://echodnia.eu/radomskie/mieszkancy-mowia-nie-produkcji-drobiu-w-gminie-tczow-powstanie-kontrraport-majacy-zablokowac-inwestycje/ar/c1-14730900

  Dobre 6 Słabe 0

 8. I te sarny, żurawie na zdjęciach, hahahaha. Przecież pańcia od raportu widziała tylko jedną sarnę to skąd ich tyle??? Pewnie podrzucone

  Dobre 7 Słabe 0

  • Wiadomo nie od dziś, że złośliwi mieszkańcy Miłowa makiety ze zdjęciami zwierząt po kątach ustawiają 😉 Trzeba być naprawdę the billem, żeby pisać, że w tej okolicy nie ma zwierząt. No i ten brak żab jak jest zimno. Kto to pod takim g@@nem się podpisał??

   Dobre 7 Słabe 0

   • Mistrz prowokacji i matactwa wykorzysta wszystkie sztuczki w realizacji każdego parszywego zadania publicznego. On czerpie radość i satysfakcję z nękania każdego, który się sprzeciwia jego woli!! Jeżeli ktoś wylatuje z Wojska Polskiego oraz stanowiska dowódcy PSG na zbity pysk w stopniu podpułkownika, to musiał się “ostro przysłużyć” Państwu Polskiemu!! Ciekawe jest to, że tyle papractw inwestycyjnych, matactw i działań na szkodę wielu ludzi całej naszej Gminy Stepnica nie można ciągle wytworzyć siły i mocy , która zrobi z tym człowiekiem porządek!? Do sterroryzowanych radnych i tych zadżumionych wyborców apeluję : opamiętajcie się, bo młodzi wartościowi ludzie uciekają tabunami a Stepnica i okolice pustoszeją, pozostają jedynie ci starsi, zastraszeni i kupieni mieszkaniami oraz samorządowymi posadkami!! Prywatny folwark Wygana na samorządowym GMINNYM MAJĄTKU nie służy jak widać publicznemu rozwojowi!!! Ten człowiek zrealizuje jeszcze to co w którejś minionej kadencji wypowiedział, że następca po nim przejmie Gminę Stepnica z finansową biedą i deficytowym budżetem!! (On to uczyni!!)
    Jestem realistą, połowę swojego czynnego zawodowo życia przeżyłem jako prywatny przedsiębiorca, bez zabarwień politycznych a takich Pan Wyganowski nie lubi co widać słychać i czuć, dlatego mogę z otwartą przyłbicą wyrażać swoje opinie. Z okazji ŚWIĄT WIELKANOCNYCH,
    ŻYCZĘ WSZYSTKIM LUDZIOM BEZ WYJĄTKU, SPOKOJNYCH ŚWIĄT ORAZ DOBREGO ZDRÓWEŃKA!

    Dobre 10 Słabe 0

 9. Mnie zastanawia jedno. Skoro całą robotę, jak widać, robi SOT to za co my płacimy pensje burmistrzowi i urzędnikom?

  Dobre 9 Słabe 0

  • Nooo… Prawie 2 lata czekali na opisanie im “konkretnych uchybień i nieścisłości” w dokumentach inwestora. Widac picie kawy to bardzo męczące zajęcie i w godzinach pracy na inne rzeczy brak już sił 😉

   Dobre 7 Słabe 0

   • Zaczęliśmy czytać ale to taki jezyk że nie wszystko rozumiem. Najgorsze było jak doszliśmy do zagrożeń dla zdrowia. Ludzie sobie sprawy nie zdają z tego ile chorób się wylęga na takich fermach. Dobrze że ktoś to opisał fachowo ale strach jest. Mam nadzieję że tej fermy u nas nie będzie

    Dobre 9 Słabe 0

  • Jeżeli Pan Burmistrz liczy się z dobrem i opinią Mieszkańców oraz leży Mu na sercu rozwój Gminy, to właśnie dostał od nas super broń. To czy z niej skorzysta pokaże prawdziwe intencje. Mam nadzieję, że przed sądem będziemy z Panem burmistrzem grać w jednej drużynie. Dla dobra wszystkich.
   Pozdrawiam
   Monika

   Dobre 11 Słabe 0

 10. Raport – cudo. Inwestor leży na łopatkach,
  Bardzo dobrze, że mamy takich odpowiedzialnych ludzi w Gminie.
  Sam zaś raport pewnie będzie jeszcze nie raz wykorzystany przez mieszkańców innych miejscowości.

  Dobre 8 Słabe 0

  • Spokojnie, Nikt jeszcze na niczym nie leży. Postępowanie trwa. Kontrraport jest o tyle ważny, że daje nam możliwość podnoszenia pewnych argumentów przed sądem, a na to się szykujemy. Bo bez sądu raczej się nie da. Dobra wiadomość- jesteśmy przygotwane.
   Pozdrawiam
   Monika

   Dobre 11 Słabe 1

   • Jeśli uda się przegonić ” Inwestora ” na cztery wiatry, to następne działanie, to aby przegonić tę miernotę z Urzędu. Pewnie za pomocą referendum, ale warto, bo czasu szkoda. I szkody będą coraz większe…

    Dobre 6 Słabe 0

    • Jest demokracja,więc ludzie wybierają. Jak głupi są i dają się zmanipulować to tak sobie wybierają. Jednocześnie narzędzia prawne pozwalają póki co zatrzymać szkodliwe pomysły, tylko działania ratunkowe są upierdliwe i zabierają czas. Ale choćby nie wiadomo jak się gimnastykował to ani TEN ani żaden inny burmistrz aktywnej lokalnej społeczności nie podskoczy! Wyganowski ma to szczęście i na taką społeczność właśnie trafił.Jego władza jest ograniczona do działań ściśle według prawa czy tego chce czy nie. Jak nie zna prawa to lepiej niech się nauczy.

     Dobre 5 Słabe 1

    • Takie zmiany następują w drodze wyborów. Mogę mieć swoją opinię na temat Burmistrza i Jego zaplecza ale takie są prawa demokracji. Oprócz sprawy fermy zajmujemy się aktualnie (niezmiennie od lat) sprawą jakości wody w gminie, ochrona zasobów wodnych i stanem naszej sieci wodociągowej. Czekamy m.in. na wyznaczenie terminu rozprawy przed WSA w sprawie skargi, jaką złożyliśmy na operatora sieci za ograniczanie nam dostępu do ważnych informacji. Trzeba przyznać, że jak my przyspieszamy i władza przyspiesza. Ostatnio zwiększane są nakłady na modernizację sieci wodociągowej. Szkoda tylko, że jak to bylło przy modernizacji ujęć w Miłowie i Łące- najpierw się działa, potem się myśli. Brak kompleksowego planu modernizacji sieci i dywersyfikacji źródeł wody jest widoczny. Do tego dochodzi niekończące się postępowanie w sprawie mieszkań. Mamy co robić nawet i bez fermy 😉
     Pozdrawiam

     Dobre 6 Słabe 0

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij