Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

POLICJA: Stepniccy policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych rowerzystów!

Policjanci z Posterunku Policji w Stepnicy podczas piątkowej służby ujawnili aż 5 nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista wybrał się na przejażdżkę rowerem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Wobec wszystkich kierujących policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Grozi im kara aresztu albo grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Pomimo wielu działań podejmowanych przez policję problem kierujących na „podwójnym gazie” nadal istnieje. Dotyczy on nie tylko kierujących samochodami ale też rowerzystów. Osoba nietrzeźwa na drodze to poważne zagrożenie dla niej samej jak wszystkich innych uczestników ruchu.

Wczoraj (12.06.2020 r.),policjanci stepnickiego posterunku, podczas zaledwie godziny ujawnili aż 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy rowerzysta wpadł w ręce policjantów w miejscowości Żarnowo. Badanie 38-letniego mieszkańca Gminy Stepnica na stan trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na kolejnych cyklistów „ na podwójnym gazie” mundurowi nie musieli długo czekać. W ciągu zaledwie godziny patrolowania stepnickich dróg, policjanci ujawnili kolejnych 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Rekordzistą niechlubnej listy okazał się być 52-letni mężczyzna, który na przejażdżkę rowerem wybrał się mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wobec wszystkich rowerzystów skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu albo grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących.

Pamiętać należy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Anna Dyga

Źródło:

 1. GOLENIOW.NET: Stepniccy policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych rowerzystów | goleniow.net

10 komentarzy

 1. Data i godzina zgłoszenia:

  02.06.2021 r. godz. 10:45

  Opis zdarzenia:

  Policjanci PP Stepnica zatrzymali 60-letniego mieszkańca Gminy Stepnica poszukiwanego na podstawie nakazu zatrzymania i doprowadzenia do Zakładu Karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Goleniowie. Postępowanie prowadzi KPP Goleniów.

  Miejsce zdarzenia: l

  Woj. Zachodniopomorskie, Powiat Goleniów, Gmina Stepnica, Stepnica ul. B. Krzywoustego.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Brzoza do kominka nie za bardzo. Kopci szybę kominka i spala się szybko jak zapałka, mało energetyczna.
  Lepszy buk, dąb, olcha, powoli się spalają , długo trzymają żar, nie kopcą i mniej brudzą szybę kominka.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. Facet chciał przykryć się rowerem i walnąć drzemkę to mu biedakowi przeszkodzili?! Cóż za draaaamat w tym stepnickim komunistycznym skansenie!!!

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Gmina Stepnica sprzeda brzozowe drewno opałowe w cenie 151,30 zł za 1 m3. Drewno jest o niewielkiej średnicy i doskonale nadaje się kominka.

  Chętnych do zakupu proszę o kontakt z Panią Anną Sawą insp. ds. ochrony środowiska z tut. urzędu tel. 91 4188521 wew. 25 lub ochrona-srodowiska@stepnica.pl

  Andrzej Wyganowski

  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  Stepnica, dnia 18.05.2021 r.

  https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/4973_komunikat_

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Właśnie PIS próbował dziś przeforsować ustawę o Lasach państwowych. Pod naciskiem Konfederacji, zdjęli na ten temat debatę z obrad sejmu. PIS tak jak kiedyś PO próbują rozsprzedać nasze dobro narodowe. Teraz wiadomo dlaczego robi się wycinki i handluje drewnem. Kota nie ma myszy harcują. Nie ma prawdziwego gospodarza w Polsce to każdy robi co chce.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

  • brzoza chyba ostro kopci?

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 5. ,

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. Zuchy!

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)