Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WYPADEK: Śmiertelny wypadek w porcie w Stepnicy.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, przed godziną 14tą w stepnickim porcie.

Około 58-letni mężczyzna został przygnieciony przez trap do łódki. Według wstępnych ustaleń trap wcześniej został podniesiony przez wózek widłowy. Jeden z mężczyzn wszedł pod niego, a w tym czasie trap przeważył wózek i przygniótł znajdującego się pod nim 58-latka.
– Na miejsce skierowany został jeden zastęp z OSP Stepnica. Nim jednak strażacy dotarli na miejsce, przygnieciony mężczyzna został wydobyty – poinformował nas Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie.
Mężczyzna wskutek odniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu działa prokurator i policja.

Źródło:

 1. Śmiertelny wypadek w porcie (superportal24.pl)

4 komentarze

 1. Braki w BHP plus nie doszkolenie operatora wina leży po jednej stronie. Wystar żyło zobaczyć jak pracowali na dachu magazynu w porcie bez jakiegokolwiek Zabezpieczenia.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 2. Jak wynika z informacji, do których dotarł Onet, prowadzone były poszukiwania 19-latka, który wraz ze swoim kolegą pływał w Zalewie Szczecińskim. Nurkowie Państwowej Straży Pożarnej przeszukują prawdopodobne miejsce jego zaginięcia, ale bez rezultatów. Jego rówieśnik, któremu udało się dopłynąć do brzegu, trafił do szpitala.

  Tuż przed 17 w piątek do strażaków dotarło zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie w Zalewie Szczecińskim na wysokości Wichrowej Kępy – wyspy w pobliżu Stepnicy.

  Jak przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP Goleniów ogn. Dariusz Schacht, dwaj mężczyźni zacumowali łódź, jednak ta odpłynęła – obaj próbowali dogonić ją wpław. Jeden z nich, 19-latek, dopłynął do brzegu i został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala Według informacji PSP drugi mężczyzna – jego rówieśnik – zawrócił na wyspę, ale nie dopłynął do niej.

  Na miejsce udały się dwa zastępy policji oraz straż. Nurkowie Państwowej Straży Pożarnej przeszukują prawdopodobne miejsce jego zaginięcia. W działaniach uczestniczy również WOPR, SAR, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz śmigłowiec Służby Granicznej.
  Poszukiwania mężczyzny zostaną najprawdopodobniej wznowione w sobotę. Dalsze działania poszukiwawcze będą przeprowadzone z pomocą grupy sonarowej. Piątkowe poszukiwania były prowadzone w trudnych warunkach – zaznaczają służby.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. BHP 100%

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)