Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

TURYSTA: Kolejne odcinki trasy rowerowej Blue Velo

Kolejnych 7 kilometrów trasy rowerowej zaplanowano na przyszły rok. Odcinek wzbogaci Szlak rowerowy biegnący znad Bałtyku wzdłuż polsko-niemieckiej granicy. I to nie wszystko, bo ponad 70 km trasy zostanie oznakowanych. Prace odbędą się na odcinku Modrzewie – Stepnica oraz w okolicy Gryfina.

Blue Velo to trasa północ-południe, która przebiega w pięciu województwach po zachodniej stronie Polski. Całkowity projekt zakłada blisko 1000 kilometrów szlaku rowerowego znad morza aż do granicy z Czechami. Ścieżka zaczyna się w Świnoujściu, przebiega przez Międzyzdroje, Wyspę Wolin, wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, przez Szczecin, Gryfino, Trzcińsko-Zdrój, Dębno, Dargomyśl, Chwarszczany aż do Kostrzyna Nad Odrą.

Jak potwierdza Tomasz Sobieraj, wicemarszałek, który nadzoruje tę inwestycję: „Velostrada znad Bałtyku wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i Odry ma ogromny potencjał, a przede wszystkim oferuje coraz wyższy standard podróżowania. Kolejne budowane odcinki sprawiają, że ta trasa z każdym sezonem zyskuje popularność. Mieszkańców województwa i turystów na pewno ucieszy wiadomość, że przygotowujemy już następne inwestycje na tym szlaku. To będą nowe ścieżki, krótsze i dłuższe łączniki istniejących odcinków, na przykład wzdłuż drogi wojewódzkiej 111 do Stepnicy, a także oznakowanie ponad 70 kilometrów„.

Blue Velo – przetargi
Trwa przygotowanie przetargu na budowę oraz oznakowanie ścieżek rowerowych w gminach: Goleniów, Stepnica, Kołbaskowo, Widuchowa, Trzcińsko-Zdrój i Dębno. Ta inwestycja pozwoli wykończyć odcinek o długości 6,68 km. Dwa odcinki powstaną wzdłuż DW 111 w miejscowościach Krępsko i Kąty (4,22 km), jeden wzdłuż DW 120 w Gryfinie (2,28 km) oraz dwa odcinki w Lubczynie (0,18 km). Zaplanowane drogi rowerowe będą miały nawierzchnię bitumiczną i szerokość 2-2,5 m.

Wyznaczono także odcinki do oznakowania. To blisko 70,72 km trasy: Czarnocin – Stopnica, Stepnica – Modrzewie, Szczecin – Rosówek, Trzcińsko-Zdrój – Dębno oraz Dębno – Dargomyśl.

W ostatnich latach oddano do użytku odcinki Gryfino – Trzcińsko-Zdrój i Dargomyśl – Chwarszczany oraz szlak na terenie Międzyzdrojów i Wolińskiego Parku Narodowego. Nad projektami czuwa Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, niektóre przedsięwzięcia finansowane są z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.

Miłośnicy podróżowania jednośladem mogą uzyskać szczegółowe informacje o prowadzonych pracach oraz planach na www.trasyrowerowe.wzp.pl oraz www.rowery.wzp.pl.

Źródła:

 1. Urząd Marszałkowski (foto)
 2. Powstają kolejne odcinki ścieżki rowerowej Blue Velo (infoludek.pl)

5 komentarzy

 1. W Stepnicy tak się przejmują turystyką i rowerzystami że, nawet im się nie chce sypnąć kilka wiader żwiru żeby zasypać potężne dziury na ścieżce rowerowej koło Habalowa. A może czekają aż ich do tego prokurator zmobilizuje jak jakieś dziecko się zagapi, wpadnie przednim kołem w dziurę i się połamie?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Liczy się ile pieniędzy z dofinansowania zostało wydane.
   Za to są nagrody i wyróżnienia.
   A, że coś się nie nadaje do użytku – KOGO TO OBCHODZI!

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. Tyla piniędzy z Unii przez tylo lat a ani dalej robią … ścieżkę rowerową 🙂

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)