Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WYPADEK: 19-letni mężczyzna prawdopodobnie utonął w Zalewie Szczecińskim w okolicach Stepnicy.

Służby od piątku poszukują 19-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie utonął w Zalewie Szczecińskim w okolicach Stepnicy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, gdy dwaj młodzi mieszkańcy naszej okolicy wypłynęli łódką na wyspę Wichrowska Kępa. Tam próbowali zacumować łódkę, ta jednak odpłynęła, próbowali więc dotrzeć do niej wpław. Jednemu się udało, drugi próbował wrócić na wyspę, jednak do niej nie dotarł.

Wczoraj był on poszukiwany między innymi przy pomocy śmigłowca, kamery termowizyjnej, w akcji brali też udział nurkowie. Na razie poszukiwania nie przyniosły skutku, dzisiaj są zatem kontynuowane przez policję. W akcję włączyła się między innymi łódź z sonarem z Bornego Sulinowa

 

Źrodła:

 1. Stepnica. Akcja ratunkowa na Zalewie Szczecińskim. Poszukiwany 19-latek – TVN24
 2. Poszukiwania 19-latka na Zalewie Szczecińskim. Zniknął pod wodą – Wiadomości (radiozet.pl)
 3. Pod Stepnicą zaginął młody mężczyzna. Prawdopodobnie utonął | Goleniów Nasze Miasto

7 komentarzy

 1. Dziś o godzinie 12.00 w Stepnicy odbył się pogrzeb tegorocznego maturzysty, który 28 maja utonął w Zalewie Szczecińskim. O zaginięciu i jego poszukiwaniach szeroko donosiły media. W akcji brały udział wszelkie możliwe służby ze śmigłowcem wojskowej służby ratowniczej z Dziwnowa włącznie. Niestety, po kilku dniach odnaleziono ciało. Olek był uczniem Liceum Katolickiego ze Szczecina. Przypomnijmy – dwaj 18-letni młodzieńcy wypłynęli na Wyspę Adamową. Jest ona oddalona od brzegu o mniej-więcej 2,5 km w linii prostej. Po dotarciu na wyspę nie przycumowali łodzi, która pod wpływem fal odpłynęła od wyspy. Kiedy mężczyźni to zauważyli, rozebrali się, wskoczyli do wody i próbowali ją dogonić. Jeden z nich w trakcie płynięcia miał powiedzieć koledze, że wraca, bo czuje, że nie dopłynie i zawrócił w stronę Kępy Wiechowskiej. Drugi z mężczyzn dopłynął do brzegu. Całe wydarzenie było dużym szokiem dla społeczności szkolnej. Na profilu szkoły czytamy GDY 28 MAJA DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE OLEK ZAGINĄŁ NA ZALEWIE SZCZECIŃSKIM, BYŁ SZOK I NIEDOWIERZANIE, ŻE TO NASZ OLEK. PRZECIEŻ W TYM ROKU PISAŁ EGZAMINY MATURALNE, A PO NICH MIAŁY BYĆ DŁUGIE, ZASŁUŻONE WAKACJE, POTEM STUDIA, SPOTKANIA Z PRZYJACIÓŁMI, MIAŁO JESZCZE BYĆ TAK WIELE NOWYCH PIĘKNYCH PRZEŻYĆ. DOPIERO CO, LEDWIE PARĘ DNI TEMU, SPOTKALIŚMY SIĘ NA POŻEGNANIU TEGOROCZNYCH ABSOLWENTÓW SZKOŁY. TO POŻEGNANIE BYŁO RADOSNE, BO MIAŁO BYĆ NA CHWILĘ. A TERAZ PRZYCHODZI NAM ŻEGNAĆ NASZEGO OLKA PO RAZ OSTATNI. JEST BÓL W SERCU I DŁUGO JESZCZE BĘDZIE I CIĄGŁE PYTANIA: DLACZEGO ON?, DLACZEGO TAK WCZEŚNIE?, CZY TO MUSIAŁO SIĘ STAĆ? . . . Nie znamy odpowiedzi, nie znamy Bożych planów, ale jest wiara i ufność, że Olek jest teraz blisko Pana Boga i jest tam szczęśliwy. Pokój Jego duszy.

  https://szczecinskie24.pl/stepnica-pogrzeb-tegorocznego-maturzysty-ktora-utona-w-wodach-zalewu-szczecinskiego/

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Wyrazy współczucia najbliższym. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci teraz, zawsze i na wieki wieków.

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. W dniu 28 maja 2021 r. o godzieni 16:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Goleniowie wpłynęło zgłoszenie o dwóch mężczyznach którzy popłynęli wpław za łodzią. Ta odpłynęła od brzegu Wichowskiej Kępy – wyspy na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Stepnicy. Jeden z nich zaginął na akwenie wodnym.

  W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia zastano łódź motorową z silnikiem zaburtowym zacumowaną na brzegu wyspy Wichowska Kępa, znajdującej się na Zalewie Szczecińskim na wysokości miejscowości Stepnica. Poszkodowany mężczyzna w wieku 19 lat znajdował się na łodzi rybaków, był wyziębiony, odczuwał ból w nogach, miał ograniczoną świadomość. Mężczyzna twierdził, że przepłynął dystans około kilometra w pogoni za łodzią motorową, która odpłynęła od brzegu. Twierdził, że do łodzi płynął wpław wraz z kolegą. Po dopłynięciu do łodzi zorientował się, że kolegi nie ma razem z nim. Postanowił wrócić na wyspę, skąd wspólnie wyruszyli. Na brzegu odnalazł ubrania swojego towarzysza. Przepływający rybacy wzięli go na swoją łódź i starali się odnaleźć zaginionego mężczyznę w okolicach, w których był widziany po raz ostatni.

  ➡️ W pierwszej fazie działań skupiono się na odnalezieniu zaginionego mężczyzny przy pomocy sprzętu pływającego i latającego, spatrolowano brzegi wyspy oraz pobliskie szuwary. Korzystano z echosond w łodziach motorowych. Śmigłowiec używał kamery termowizyjnej. Równocześnie poszkodowanego zabezpieczono przed utratą ciepła, udzielono wsparcia psychicznego i przetransportowano na brzeg gdzie czekał przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

  ➡️ W miejscu wskazanym przez poszkodowanego działania prowadzili nurkowie ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z JRG 3 Szczecin. Akcja ratownicza przeistoczyła się w akcję poszukiwawczą na wewnętrznych wodach morskich. Około godziny 21 z uwagi na zapadający zmrok jednostki straży pożarnej przerwały działania poszukiwawcze zaginionego mężczyzny.

  ➡️ Działania utrudnione były przez brak precyzyjnej lokalizacji zaginionego mężczyzny, duży obszar poszukiwań, wysoką falę oraz porywisty wiatr.

  Na miejsce zdarzenia skierowano trzy zastępy Straży Pożarnej:

  JRG Goleniów
  OSP Stepnica
  OSP Czarnocin
  Grupa wodno-nurkowa JRG 3 Szczecin
  Policja
  ZRM
  SAR
  Marynarka wojenna
  Straż Graniczna
  WOPR
  Urząd Morski

  Opracował: ogn. Dariusz Schacht
  Zdjęcia: OSP Stepnica

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 4. Straszna tragedia. Koledzy wodniacy ubierajcie kamizelki pneumatyczne. Nie krępują ruchów, kosztują w Decathlonie tyle co butelka dobrej whisky a moga ocalić życie.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 5. Coś ostatnio dużo tych wypadków …

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)