Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

POLICJA: Stepniccy policjanci gotowi do służby na wodzie.

Wraz ze zbliżającym się czasem wakacyjnego wypoczynki i słoneczną pogodą za oknem, policjanci z Posterunku Policji w Stepnicy rozpoczęli patrole na łódce. Mundurowi będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad terenami wodnymi w Gminie Stepnica.

Policjanci z Posterunku Policji w Stepnicy po raz kolejny rozpoczęli sezon patrolowania terenów wodnych w Gminie Stepnica.

Mundurowi podczas codziennych służb będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

Po to aby jak najlepiej skoordynować działania wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo na wodzie, policjanci co roku nawiązują współprace z ratownikami kąpielisk znajdujących się na terenie Gminy Stepnica.

Policjanci przypominają jednak, że podczas wypoczynku nad wodą to każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo własne i najbliższych. WODA NIE WYBACZA POMYŁEK! Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że aktywnemu wypoczynkowi nad jeziorem lub rzeką powinny towarzyszyć umiar i rozsądek. Plażowanie i kąpiele wodne to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za siebie i innych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Wybierając się nad wodę pamiętajmy o kilku zasadach, które mogą uratować życie nam lub innym wypoczywającym:

 • Wybierajmy te kąpieliska, które są strzeżone, uważnie czytajmy instrukcje korzystania z kąpieliska oraz wszelkie informacje i przestrogi dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku. Zawsze trzeba przestrzegać zasad określonych w regulaminach i stosować się do znaków umieszczonych przy zbiornikach wodnych, pływać można jedynie w miejscach oznaczonych.
 • Przed rozpoczęciem kąpieli warto zorientować się, gdzie znajduje się ratownik – kąpiąc się wybierajmy miejsca, w których jesteśmy widoczni dla ratownika (w razie zagrożenia czy konieczności udzielenia pierwszej pomocy skróci to czas na zorganizowanie akcji ratunkowej). Gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji należy natychmiast wezwać pomoc. W żadnym wypadku nie wolno wszczynać fałszywych alarmów, na przykład dla żartu udając tonięcie, w tym czasie ktoś inny może rzeczywiście potrzebować pomocy.
 • Osoby korzystające ze sprzętu pływającego muszą pamiętać o zabraniu kamizelek ratunkowych.
 • Przed wejściem do wody powinno się schładzać stopniowo, aby uchronić organizm przed szokiem termicznym, nie wolno wskakiwać do wody po dłuższym opalaniu się. Warto odczekać też chwilę po zjedzeniu posiłku.
 • W żadnym wypadku nie wolno wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu lub silnie działających leków. Statystyki pokazują, że do utonięć dochodzi najczęściej po spożyciu alkoholu.
 • Poważnym zagrożeniem są także brawura i brak wyobraźni. Zachowujmy rozsądek i bądźmy odpowiedzialni.
 • Najlepiej nie wybierać się nad wodę samotnie i nie korzystać z kąpielisk w odludnych miejscach; dobrze jest także utrzymywać kontakt wzrokowy z osobami z którymi przyszliśmy, aby móc zorganizować pomoc gdyby doszło do sytuacji zagrożenia.
 • Dzieci muszą zawsze korzystać z kąpieli pod opieką dorosłych; oprócz opieki ważne jest także uczenie dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań nad wodą.

  mł. asp. Anna Dygas

Źródło:

 1. Stepniccy policjanci gotowi do służby na wodzie – Aktualności – Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie

6 komentarzy

 1. Kusowników niech wyłapią.
  Granica bezpieczna i kapusiów już nie trzeba chołubić.

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. Popływają sobie chłopaki …

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. zostawił i dostawia nowe słupy betonowe….z takim niezłym haczykiem🤭

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. Dlaczego gruby wyciął wszystkie drzewa?
  Żeby nie skońćzyć na gałęzi …

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)