Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

UWAGA – Czasowe zamknięcie dróg. Już w poniedziałek!


Strona gminna informuje:

“Informujemy, iż na podstawie przekazanych do tutejszego urzędu informacji od firm wykonujących prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 111 w najbliższym czasie zostaną zamknięte pewne odcinki drogi:

– firma BUDIMEX odcinek drogi między:  Stepniczką a Miłowem w okresie od 26.07.2021 r. do 31.08.2021 r. ,

Dojazd do posesji oraz działek znajdujących się na tym odcinku będzie możliwy tylko na podstawie posiadanej przepustki. W celu uzyskania przepustki należy skontaktować się z Panem Maciejem Bednarzem – kierownikiem budowy tel. 572-911-214, dla pozostałych osób zostanie wyznaczony objazd przez drogę powiatową (tzw. 13-stkę) do Zielonczyna,

– firma STRABAG odcinek drogi na wjeździe do Stepnicy    w okresie od 27.07.2021 r. do 30.07.2021 r. ,

dojazd do Stepnicy przez ul. Piłsudskiego i Dworcową.

Anna Humieja

Kierownik Referatu

Architektury i Ochrony Środowiska”

pismo firmy Budimex 

Informacja BUDIMEX

pismo firmy Strabag

informacja STRABAG

Źródło:

 1. UWAGA – Czasowe zamknięcie dróg – Gmina Stepnica

25 komentarzy

 1. Jak podaje gmina, na podstawie przekazanych do tutejszego urzędu informacji od firmy BUDIMEX zostaje wydłużony okres zamknięcia drogi nr 111 na odcinku Stepniczka- Miłowo do dnia 30.09.2021 r., z uwagi na roboty dodatkowe związane z rozbiórką nawierzchni oraz koniecznością przebudowy gazociągu w miejscowości Stepniczka.

  https://goleniowska.com/droga-dluzej-zamknieta/

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Zaprasz po nowe przpustki, bo drogi nie otworzymy :/

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. Śmieciarze nie mieli utrudnionego przejazdu Wolińską i z tego skorzystali ,ok godz.7 przejechali do końca ulicy i z powrotem nawet drogowcy dziwili się, byli świadkami jak wybiórczo odebrali smieci od mieszkańców tym ,którzy nie podporządkowali się nakazowi mgr nauczyciela śmieci zostawili 🤭

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Czy ten pan czytał umowę śmieciową,nie mogę się dopatrzeć,że w czasie opieszałego remontu drogi mam taszczyć śmieci nie wiedzieć do kogo i jeszcze za to zapłacić .

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. kiedyś grzebali i nurkowali w śmieciach to teraz się mogą wykazać

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 6. a tu pod bramą świstek 1/4 ,A4, a na nim tekst “W związku z utrudnieniami z dojazdem do nieruchomości zwracamy się z prośbą do mieszkańców ul.Wolinskiej aby w dniu wywozu odpadów selektywnych tj.13.08.worki z odpadami z nieruchomości wynieść 🤣 do drogi utwardzonej koło Zakładu slusarsko-kowalskiego Panstwa Zalewskich lub do dojazdu do ogrodów działkowych ”
  W podpisie ;Zastępca Burmistrza
  mgr Ryszard Ławicki i pieczęć miasta
  Szkoda ,że nie podał recepty jak po nie oświetlonej ,rozbabranej od 6m-cy ulicy mam taszczyć wory ze śmieciami jak sam ledwo łażę.Wiem dokładnie,że jako urzędnik mógł uzgodnić przejazd śmieciary we wczesnych godz rannych . Dziękuję władzy za poczucie humoru.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 7. Co tutaj się dzieje?; miejsca pracy likwidują (nabór tylko do ratusza ) dorodne drzewa karczują w okresie lęgowym ptaków przeganiają dosłownie wszystko po to, żeby tiry komfortowo kurczaczki przewozić mogły. W końcu to też ptactwo 🤣 guanem nam odpłacą

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 8. Jest 6/8 a droga dalej zamknieta, dla odwaznych jest objazd ”pod lasem” dla mniej odwaznych Milowo i 13 stka :/

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • mówiłem, że będzie obsuwa terminu
   pytanie ile jeszcze

   Panie Bogdanie! Jak Pan ocenia terminowość naszych budowlańców bo o jakości to się pewnie dopiero przekonamy później…

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

   • Dla mnie sprawa jest oczywista, że droga nr.111 dawna 112, przebiegająca przez Stepnicę i dalej przez Gminę Stepnica jest kolejnym papractwem na wielką skalę , dlatego opracowuję wniosek do Prokuratury. Tak samo jak w przypadku “obwodnicy do Portu po torze kolejowym” która nie jest obwodnicą ponieważ zwężka wykonana z kostki brukowej przy nowym osiedlu mieszkaniowym, dyskwalifikuje spełnienie ustawowych warunków dla ruchu pojazdów (TIR) . Stąd brak odpowiedniej wizury informacyjnej i kierowcy błądzą, jeżdżą poprzez ul. Kościuszki a nawet Ludwiczaka!! Ul. Dworcowa w/g dyrektyw unijnych nie nadaje się do ruchu TIR-ów ze względu na obiekt szkolny usytuowany na styku z tą ulicą. Dofinansowanie tej inwestycji w ramach NPPDL, zostało wyłudzone tak samo jak przebudowa ul. Portowej oraz Kościuszki gdzie TIR-y harcują bez ograniczeń tonażowych i prędkościowych. Osobówki ganiają nawet i 100km/h. Droga wojewódzka nr. 111/112 jest bardzo grubym przekrętem, gdyż nie wykonano:
    1. Przedprojektowych badań geotechnicznych i geologicznych, ba nawet nie podjęto analiz materiałów archiwalnych, stąd niewiedza o palisadach drewnianych pod solidnym brukiem kamiennym. Taka konstrukcja gwarantowała stabilność tej drogi przynajmniej wzdłuż Stepnicy. O konstrukcji podłoża przedwojennego wiedziały na wet dzieci w Przedszkolu !! To jest dowód na kompletny analfabetyzm i brak odpowiedzialności, lokalnej władzy, Starostwa Goleniowskiego oraz Dróg Wojewódzkich, włącznie z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego!!!. Takie projekty jak te na sławetną obwodnicę do portu (300 tyś ton rocznie!! Chyba w mózgu WyganowskiegO!!!), Ul. Portowa i Kościuszki oraz wielki przekręt rozbabranej 111/112, nie miały prawa uzyskać pozwolenia na budowę. Pominięcie obowiązku wymiany rur azbestowych oraz starych archaicznych przyłączy do zabudowań wszystkich remontowanych ulic w tych inwestycjach jest SABOTAŻEM GOSPODARCZYM I BUDOWLANYM!! Po zabetonowaniu tych dróg trzeba będzie odgrzebywać każde stare przyłącze wodne, niszcząc nowe nawierzchnie, jak znam bandytyzm WOZ-u Wyganowskiego i Marszałka – właściciela WOZ-u, ludzie trafieni taką awarią przyłącza, będą skazani na płacenie ogromnych pieniędzy na nowe warunki techniczne, projekt oraz realizację nowego przyłączenia do starej azbestowej sieci wodnej!! DALEJ WYBIERAJCIE TAKICH SZERYFÓW I BOLSZEWICKIE MAFIE a będzie “raj na tej naszej Stepnickiej Ziemi”

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 9. 13 i droga na widzieńsko jest w takim stanie że można koło urwać na dziurach, jedno wielkie pudrowanie syfa po to by mieć w każdy weekend sznur samochodów i spalin pod oknami, według niektórych wtedy jest sukces i będzie pieknie

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 10. pod nadzorem inżynierów 😃od pięciu miesięcy ryją, kopią dziesiątki razy w tym samym miejscu, może to poszukiwacze skarbów. Cały dzień nic nie robili ,przed zmrokiem wysypali hałdę piachu na przejeździe i finał, światło od kilku tygodni nie świeci bo zapomnieli o przyłączach 🤣jedno za co jestem im wdzięczna, tak poszatkowali azbest ,że żaden flachowiec nie podjął się łatania i co?i przełączyli mieszkańców do rury wodociągowej, która funkcjonowała od lat ,tylko po przeciwnej stronie ulicy….🤣można, można….tylko mieszkańcy musieli inżynierom podpowiedzieć,że tak można 😉 Ta sama woda okazuje się lepsza …naprawdę 🤗

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 11. Wczoraj zamkneli calkowicie na Stepniczce , wysypali wywrotke ziemi na środku i tyle.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 12. Dostaje pani Ania kolorowy email od kontrachenta. Drukuje na kolor, podbija peczątkę i “nadaje obieg” tej kartki papieru. Później tylko skan z kartki i już można wysyłać plik pdf 🙂

  Jakaż to oszczędność papieru nieprawdarz?
  Szanujmy lasy, nie jesteśmy już w 20 wieku od 21 lat.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 13. Data i godzina:
  22.07.2021 r., godz. 23:10
  Opis zdarzenia:
  Policjanci OPI KPP Goleniów podczas kontroli drogowej ujawnili, że 56-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego kierował pojazdem marki Skoda będąc w stanie nietrzeźwości 2,26 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP Goleniów.
  Miejsce zdarzenia:
  Województwo: Zachodniopomorskie, Powiat: Goleniowski, Gmina:Stepnica, Racimierz

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 3

 14. turyści do Biedry dotrą

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

  • Turysci turystami, ale mieszkancy ulicy Wolinskiej juz tak kolorowo nie maja, ludzie do pracy jakos jezdzic musza :/
   Co z tego ze dali przepustki jak wjazd od Stepniczki zasypany…Niby zrobili jakis objazd przez pole ale tam to chyba tylko czolgiem mozna przejechac.
   Mozna jechac przez Milowo ale tam znikly wszystkie swiatla i jedziemy na chybil trafil, moze sie uda a moze bedzie trzeba zjechac ( tylko gdzie ) jak np jedzie ciezarowka.
   P.S Odbierajaca przepustke zgadzamy sie miedzy innymi na : Wykonawca nie bierze odpowiedzialnosci za np uszkodzenie samochodu.
   Dramat :/

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 15. obstawiacie obsuwę w terminie zakończenia?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)