Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

POWIAT: W Goleniowie referendum w/s odwołania Burmistrza. Za śmieci …

W Goleniowie trwa konflikt pomiędzy Burmistrzem Krupowiczem a opozycyjnymi radnymi. Radni nie zgodzili się na podwyżkę opłaty śmieciowej, która wynosi obecnie 12 zł. Burmistrz, w reakcji, nie podpisał nowej umowy z firmą gospodarującą odpadami. Mieszkańcy zostaną ze swoimi śmieciami.

W reakcji na bezczynność Buristrza mieszkańcy powołali zespół do organizacji referendum za odwołaniem Krupowicza z funkcji Burmistrza.

Poniżej treść artykułu z goleniow.net:

—————————————–
Dnia 8 września jako przedstawiciel obywateli Gminy Goleniów ogłaszam oficjalnie utworzenie komitetu referendalnego w sprawie odwołania Roberta Krupowicza z funkcji Burmistrza Gminy – powiedział Marcel Bobrowicz – pełnomocnik komitetu referendalnego.

Od ponad roku Burmistrz Krupowicz, zdaniem pełnomocnika, poprzez prowadzenie kampanii zwalającej odpowiedzialność za swoja nieudolność na opozycyjną część Rady Miejskiej dokonał rzeczy bardzo złych.  Nie doprowadził do tego aby podpisać umowę na odbiór śmieci z jakąkolwiek firmą w tym PGK.

Marcin Sowiński – przedstawiciel klubu Konfederacji w Goleniowie – dodaje, iż  kompletnie zostały zaniedbane podstawowe potrzeby mieszkańców jakimi są odbiór i wywóz nieczystości z posesji.

Podpisy można składać od teraz. Punktem głównym zbiórki jest siedziba salonu fryzjerskiego Raf&Art w Goleniowie przy Zielonej Drodze. Nasi przedstawiciele będą dostępni również mobilnie pod marketami – dodaje Marcin Sowiński.

(red.)

Źródło:

  1. https://goleniow.net/2021/09/08/zbieraja-podpisy-by-odwolac-burmistrza/

6 komentarzy

  1. 12 zł?

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  2. W Goleniowie mają jaja, nie to co w Stepnicy …

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)