Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

POWIAT: Zarząd Komisaryczny w Goleniowie? Za śmieci!

Fot. Wojewoda Zbigniew_Bogucki

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wezwie władze Gminy Goleniów do przedstawienia programu naprawy sytuacji związanej z kryzysem śmieciowym.
Jeżeli sprawa nie znajdzie rozwiązania, wystąpi do Premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie w Goleniowie Zarządu Komisarycznego wobec kryzysu śmieciowego, który z winy władz gminy nie znajduje rozwiązania. Informacja o takim rozwiązaniu pojawi się zapewne w najbliższych dniach w mediach.
Jeżeli dojdzie do takiego postępowania, władze gminy wraz z radą zostaną zawieszone w swoich czynnościach, a wyznaczony Komisarz poprowadzi gminę do czasu rozpisania nowych wyborów.
 
(Zarząd komisaryczny następuje po uprzednim przedstawieniu przez wojewodę zarzutów organom samorządu terytorialnego i wezwaniu ich do przedstawienia programu poprawy sytuacji. Następuje na wniosek Wojewody skierowany do Premiera Rządu)
W ostatnim czasie z takiego rozwiązania w Polsce skorzystano ostatni raz w 2016 roku, również w naszym województwie, a sprawa dotyczyła zlikwidowanej gminy Ostrowice.  Decyzję o zarządzie komisarycznym podjęła na Wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego Piotra Jani Pani Premier Beata Szydło. Sprawa Ostrowic znalazła swój finał w postępowaniach Prokuratury oraz Sądowych i dotyczyła nie tylko wójta z urzędnikami ale również radnych.
 
 
 
Andrzej Bugajski
 
 
Wyjaśnienie sprawy
 
 
 
 
Źródło:

5 komentarzy

 1. Jak poinformowały władze Goleniowa, jeszcze dzisiaj samochody Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wyjadą na ulice Gminy Goleniów. Wywóz odpadów firma zacznie od Klinisk, Załomia, Rurzycy oraz Goleniowa.
  Rada Miejska przyjęła uchwałę dotyczącą urealnienia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi do 30 zł za osobę miesięcznie, a w przypadku mieszkańców posesji z kompostownikami do 28 zł. Dziesięciu radnych było „za” , a siedmiu zagłosowało „przeciw”. Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia 2021 r.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Brawo! Widać w Goleniowie ludzie mają moc i potrafią lokalną władzę sprowadzić na ziemię. Wyrazy uznania. Władza jest dla nas, a nie my dla władzy. Wybieramy ją, płacimy jej , my jesteśmy jej pracodawcami, my wszyscy, w końcu za naszych podatków ta władza żyje. Z podatków ludzi którzy ciężko pracują. Władzunia dóbr materialnych nie wytwarza, niestety.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 3. ciekawe jak ta heca się zakończy
  jak obstawiacie?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 4. No właśnie. W Goleniowie za podwyżkę opłaty śmieciowej mieszkańcy chcą odwołać Burmistrza. A u nas cicho. Każda podwyżka przejdzie.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 5. u was też by się przydało

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)