Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FINANSE: Covidowe rozrachunki

Pieniądze pierwotnie przeznaczone na walkę ze skutkami Covid poszły na … przeczytajcie sami.

Swoją drogą najwięcej wydaliśmy na dowóz na szczepienia i punkt informacyjny. Pomoc w postaci dopłaty do czynszu – wydaliśmy grosze. Jedyna dobra informacja to modernizacja ujęcia w Miłowie. Po owocach ich poznacie…

1
2

Źródło

 1. https://bip.stepnica.pl/dokumenty/9178

25 komentarzy

 1. Opis zdarzenia:.

  Policjanci PP Stepnica podczas kontroli drogowe ujawnili, że 23-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego kierował pojazdem marki Renault znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – 0,4 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP Goleniów.

  Miejsce zdarzenia:

  Woj. Zachodniopomorskie, Powiat Goleniowski, Gmina Stepnica, Racimierz

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 2. Minęło już ponad 200 dni od momentu, gdy prokuratura wystosowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiem. Polityk usłyszał zarzuty dotyczące przyjmowania łapówek jeszcze z okresu, gdy był on lekarzem w szczecińskim szpitalu. Zeznania pod rygorem odpowiedzialności karnej złożyła liczna grupa świadków. Wniosek prokuratury do dnia dzisiejszego pozostał nierozpatrzony przez Senat a sam Grodzki nie spieszy się z decyzją o złożeniu immunitetu.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 4

 3. Pogłębienie toru podejściowego do 4,5 metra na szerokości 40 metrów oraz powiększenie tzw. obrotnicy – te ważne dla portu w Stepnicy inwestycje zostały zrealizowane dzięki 5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Teraz na południowo-wschodnim krańcu Zalewu Szczecińskiego są obsługiwane jednostki o długości nawet 115 m, szerokości 13,5 m i zanurzeniu do 4 metrów. Przez stepnicki port przepływa coraz więcej ładunków. W ubiegłym roku ponad 32 tysiące ton – najlepszy wynik w ostatnich latach.
  […]

  http://som.szczecin.pl/2021/10/14/rozwoj-portu-w-stepnicy-dzieki-funduszom-z-rpo-wzp/

  Debata, kontrowersyjne Dobre 2 Słabe 3

 4. na dowozy wydali tyle co dostali
  oczko

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 5. Tak rachuję i wyszło mi, że na Covidzie zarobił Andrzej tak z 20 tys. zł.
  Na molo jak znalazł.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. Na modernizację Miłowa wydali już wcześniej grube miliony BEZSKUTECZNIE (co potwierdzają badania i woda w kranach). Z pustego i Salomon nie naleje. Od dawna mówimy o dywersyfikacji źródła wody i to jest najlepszy kierunek. Miłowo to bardzo nietrafne położenie – warstwa płytka, wrażliwa na zanieczyszczenia, wody mało, na terenach bagiennych, ciągłe problemy z uzdatnieniem, a w szczególności manganem niszczącym rurociąg (zresztą pamiętający lata 60te azbestowy w wielu miejscach), mętność, barwa, żelazo przekraczające normy.
  To źródło nie nadaje się do zaopatrywania większej części gminy a co dopiero myśleć w tym przypadku o jakimkolwiek rozwoju.
  Po stepnicku czyli bez pojęcia wywalana kasa!
  I jeszcze wisienka na torcie – remont molo kompletnie niepotrzebny nikomu i w dodatku w sezonie letnim:))))

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

 7. Rogalska mąci, łączy różne źródła wpływów i wydatków aby zaciemnić obraz tego na co poszły jakie pieniądze.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)