Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

FERMA: SKO unieważniło swoją decyzję – ferma drobiu w Miłowie

 

“…Decyzja taka nie może być zaakceptowana jako rozstrzygnięcie wydane przez organy praworządnego państwa…”

Takie uzasadnienie znajduje się w w decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO)  z dnia 15 listopada 2021r. o stwierdzeniu nieważności decyzji SKO z dnia 26 listopada 2021 utrzymującej w mocy decyzję burmistrza.

Przypomnijmy, że  Burmistrz Andrzej Wyganowski w lipcu br. wydał decyzję pozytywną tzn. uzgodnił warunki środowiskowe dla przemysłowej fermy drobiu w Miłowie – dał zielone światło fermie wbrew woli i argumentacji mieszkańców gminy oraz organizacji występującej w ich imieniu Stepnickiej Organizacji Turystycznej (SOT). 

SOT odwołała się od decyzji burmistrza do SKO, następnie SKO wydało decyzję utrzymującą w mocy decyzję burmistrza. Jednak SOT zareagowała natychmiast i w piśmie do SKO wskazał rażące błędy. SKO unieważniło swoją decyzję uzasadniając, że została wydana z rażącym naruszeniem prawa.

Po ponad trzech miesiącach od odwołania się od decyzji burmistrza nadal czekamy na rozstrzygnięcie SKO.

Pocieszeniem może być to, że póki co ferma nie może zostać wybudowana.

Decyzja SKO w załączeniu:

 

 

43 komentarze

 1. Jak to “gmina grzęźnie”? Przecież ciągle jest prężny rozwój. “gmina Stepnica jest skazana na sukces”, od lat gadają to samo a tutaj nagle jakaś zmiana narracji? Ciekawe kto tę rozbudowaną geriatrię będzie tu utrzymywał, większość normalnych zwiała a reszta przebiera nogami

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 2. Dajmy mu spokuj on miał wycierać kurze 🐓,a tu masz babo placek jaj na Wielkanoc nie będzie 🤣A ja cieszę się “jak debil ” ,że kolejna inwestycja bezmózgowców uwalona tylko gdzie teraz będą intelekta rozwijać?. Brawo !!!dla Wszystkich ,którzy

  pracują , czuwaja aby resztki tej gminy uchronić przed zagładą.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Ehy czy tam Ahy nie mają po prostu racji.
   Co niby SOT miał “uwalać” i jak? Przecież to nie SOT tylko Samorządowe Kolegium Odwoławcze samo uchyliło swoją własną decyzję. Trzech sędziów! SOT jedynie wysłał pismo z rządaniem wyjaśnienia wątpliwości. Zwykła staranność.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 3. Drogówka zabrała prawo jazdy Tuskowi.
  107 km/h koło Mławy …

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 2

 4. Jestescie zgraja postkomuny bez wlasnego zdania.
  Radni – zero.
  Nauka w szkole -zero.
  Inwestycje ? Spalarnia , ferma…
  Za to polaczyl was uklad polityczno towarzyski miedzy gmina i szkola.
  Kto zostal w stepnicy z mlodych zdolnych ?
  Stanowiska w urzedzie , szkole , goku , mopsie nie sa wam dane dozywotnio.
  Zero kompetencji .
  Pozdrawiam Für Knur.

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

 5. Jesteście tylko zgrają oszołomów, bandą wzajemnej adoracji. Nie potraficie nic konkrentego zrobić tylko jątrzycie. Opisuje Was jedno charakterystyczne słowo : „żółć”. Przez was ta gmina grzęźnie. Każdego co chce coś zrobić od razu gnoicie.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 12

  • Nie rozumiem skąd ta frustracja? Czy Pani zainwestowała w tę fermę? To błąd!
   Fermy nie życzy sobie większość mieszkańców – na prawdę większość. Życzy sobie jej burmistrz – dlaczego? Nie wiadomo.

   Postępowanie inwestora od fermy od początku nacechowane jest lekceważeniem przepisów prawa. Ścieki z ogromnej przemysłowej fermy miały trafiać prosto do naszych rowów melioracyjnych i dalej do zalewu. Dopiero interwencja SOT spowodowała, że raports środowiskowy został zmieniony. Czy to jest postępowanie odpowiedzialnego inwestora?

   Kolejna sprawa – Inwestor przedstawił sfałszowaną opinię hydrologiczną. Podpis pod opinią nie należał do specjalisty, który nieżle się zdziwił kiedy się dowiedział co firmuje swoim nazwiskiem. Sprawę prowadziła policja i prokuratura. Sprawcy nie znaleziono ale grafolog potwierdził, że podpis jest sfałszowany.
   Pytam – Czy to jest postępowanie uczciwego inwestora?

   Przedstawiony przez inwestora raport środowiskowy roi się od błedów, przeinaczeń i jest po prostu niekompletny. Przykłądowo zgodnie z europejską dyrektywą azotanową, raport musi określać jak będa utylizowane odpady. Inwestor musi np. przedstawić umowy z odbiorcami odpadów ZANIM dojdzie do inwestycji. Oczywiście raport tego nie zawiera. I tak dalej, i w tym stylu kolejnych kilkadziesiąt uwag. W tym stanie raport powinien być odrzucony już przez Panią Sawę/Humieję – nie został.

   Co w sprawie zrobił Burmistrz? W zasadzie nic. Zlecił analizę odorową choć powszechnie wiadomo, że nie może ona być użyta do odrzucenia raportu ze względu na brak uregulowań prawnych. Poza tym ni.c
   Czyli trochę takie działanie pozorne.

   Mieszkańcy prowadzą spór w cywilizowany sposób – na gruncie prawa. Papierem a nie demonstracjami czy blokowaniem dróg. Oczywiście inwestorowi to nie w smak. Trudno. Musi się dostosować.

   Ponieważ pan Burmistrz przezornie wykluczył wszystkie niewygodne strony postępowania (tak tak panie Burmistrzu) to do sprawy nie mógł przystąpić już nikt, poza SOT, czego się Wyganowskiemu nie udało już zablokować.I SOT sprawę prowadzi dobrze, po myśli mieszkańców.

   No i najlepsze:
   “Przez was ta gmina grzęźnie. Każdego co chce coś zrobić od razu gnoicie.”

   Przez kogo grzęźnie? Przez SOT? Przez mieszkańców?
   Na czym polega te grzęźnięcie – proszę Panią o szczegóły!

   Co takiego fajnego chciał jeszcze Wyganowski wybudować? Przetwórnię sadzy? Wiatraki w ostoji bielika? Toż to nawet Komisja Europejska musiała interweniować w sprawie tej głupoty. Bo rozumu na miejscu zabrakło. Czas pokazał, że to mieszkańcy mieli rację.
   I tak będzie też w sprawie fermy.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • woda w d**sku się zagotowała?

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Do “He” !! Jak to Gmina “grzęźnie” Przecież tele inwestycji, sukcesów, nagród i pochlebstw nigdy wcześniej żaden “władca” nie doświadczył!! Czyżby ciężar tych mocno spapranych inwestycji wtórne skutki negatywne uruchomił i dupy zaczęły wam drżeć??

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

   • Oni generalnie mają rozszczepienie jaźni – na czele ze swoim Führerem.
    Jak się w kółko tak kłamie to może dojść do momentu, że zaczyna się we własne kłamstwa wierzyć.
    Tak więc – postęp jest ogromny w Gminie – tylko ci “foliarze” nie pozwalają skonsumować sukcesu w całości 🙂


    Rozdwojenie jaźni, znane także jako osobowość mnoga, to dysocjacyjne zaburzenie tożsamości prowadzące do wystąpienia u chorego przynajmniej dwóch niezależnych od siebie jaźni. W danym momencie ujawnia się tylko jedna osobowość, a poszczególne z nich zwykle nie zdają sobie sprawy z istnienia pozostałych

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • @He

   Mieszkańcy, którzy protestowali przeciwko przetwórni sadzy też sa “zgrają oszołomów, bandą wzajemnej adoracji” ? A protestujący przeciwko biogazowni w Łące też? Bo na biogazownie to nawet Ławicki nie chciał się zgodzić ha ha ha pewnie oszołom. I co? Po prośbie do Iwony z SOTu chodził żeby spytać jak sprawę skutecznie załatwić. I co? Biogazowni nie ma. Oszołomy ….

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • Rozumiem, że to o urzędasach i radnych – zgadzam się w 100%

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. Eh debile, cieszycie się uwalając kolejną inwestycję w gminie. Foliarze…

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 13

  • To nie jest miejsce na taką inwestycję.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 1

  • sam jesteś debilem
   fermy nie chce większość mieszkańców gminy

   Najlepsze: Dobre 13 Słabe 2

  • Człowieku ogarnij się! Co to za świetny inwestor, który musi się posługiwać sfałszowanymi opiniami hydrogeologicznymi/ Co to za świetny inwestor, który pierwotnie planuje spuszczanie wszystkich ścieków do rowów mielioracyjnych (serio!). Co to za świetny inwestor, który nie potrafi spełnić KILKUDZIESIĘCIU innym wymganiom prawa. To jakaś lipa a nie inwestor.

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 7. Dobra nasza!
  Brawo SOT brawo dziewczyny!

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

 8. Ale się grubas wk***i 🙂

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

 9. Ciekawe, ani na stronie urzędu ani w BIP urzędu w Stepnicy, nie ma ani słowa o decyzjach SKO. Przecież burmistrz też powinien umieszczać takie informacje. Jedyne miejsce gdzie czegokolwiek można się dowiedzieć o sprawie fermy to ns albo sot. Wstyd panie burmistrzu oj wstyd.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 10. i o jeden dzień dłużej!
  Nie damy się!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 11. Oj poczeka sobie inwestor, poczeka …

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)