Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

WOJNA: Telefon zaufania w języku ukraińskim i rosyjskim. Гаряча лінія українською мовою. Телефон довіри російською мовою.

Dla wszystkich dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów którzy potrzebują pomocy w tym strasznym wojennym czasie, a nie znają języka polskiego od środy 2 marca przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżurować będzie psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim. Każdy kto zadzwoni, otrzyma fachową pomoc !

Dyżury psychologa w języku ukraińskim i rosyjskim:

– w godzinach 15-22: środa 2 marca, czwartek 3 marca, poniedziałek 7 marca, czwartek 10 marca, poniedziałek 14 marca, wtorek 15 marca, środa 16 marca, poniedziałek 21 marca, wtorek 22 marca, środa 23 marca, czwartek 24 marca, środa 30 marca;

– w godzinach 22-6: piątek 11 marca, sobota 26 marca.

Увага! Допомога українською мовою 800 12 12 12

З середи 2 березня при безкоштовному Дитячому Телефоні Довіри Обмудсмена Прав Дитини буде чергувати україномовний психолог. Також можна отримати підтримку росїйською.

Чергування психолога українською та російською:

– з 15.00 до 22.00: середа 2 березня, четверг 3 березня, понеділок 7 березня, четверг 10 березня, понеділок 14 березня, вівторок 15 березня, середа 16 березня, понеділок 21 березня, вівторок 22 березня, середа 23 березня, четверг 24 березня, середа 30 березня;

– з 22.00 до 6.00: п’ятниця 11 березня, субота 26 березня.

Внимание! Помощь на русском 800 12 12 12

Со среды 2 марта при бесплатном Детском Телефоне Доверия Омбудсмена по правам детей будет работать украиноязычных психолог. Также можна получить поддержку на русском языке.

Дежурство психолога на украинском и русском языках:

– с 15.00 до 22.00: среда 2 марта, четверг 3 марта, понедельник 7 марта, четверг 10 марта, понедельник 14 марта, вторник 15 марта, среда 16 марта, понедельник 21 марта, вторник 22 марта, среда 23 марта, четверг 24 марта, среда 30 марта;

– c 22.00 до 6.00: пятниця 11 марта, субота 26 марта.

Źródło:

 1. https://goleniow.net/2022/03/02/telefon-zaufania-w-jezyku-ukrainskim/
 2. Ministerstwo Edukacji Narodowej 

25 komentarzy

 1. Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. od ukry dla polaka kot i sabaka dla pucina ukraina ,tak sztoby sprawiedliwo było

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 3. Szojgu pewnie pływa już w wapnie lub surówce martenowskiej.

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 4. .

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 5. Coś dla naszych jaskiniowców …

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 6. Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 7. Bez emocji, zachowujmy spokojne myślenie. Komu zależy na tym konflikcie? Komu? Nie wydaje się to wszystko dziwne? Przedtem w mediach królował C19, a obecnie konflikt na Ukrainie. Geopolityka rozgrywa się ponad naszymi głowami, Nowy Porządek Świata, słynny Reset. Nam maluczkim wrzuca się informacje,abyśmy skupili się na konflikcie i nie śledzili co się dzieje, jakie decyzje są podejmowane w zaciszach gabinetów wielkich tego świata. Żal, żal tylko zwykłych ludzi, bo to my zwykli ludzie zawsze płacimy najwyższą cenę w takich sytuacjach. Dla decydentów światowych nie jest problemem wywołać kilka konfliktów, zniszczyć trochę państw, rzucić na śmierć tysiące ludzi. Tak było , jest i będzie. A my mamy wierzyć we wszystko co nam pokazują i mówią mediach. ” A najmocniej biją króle, a najwięcej giną chłopi.”

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA ? Nikt ich już nie szuka?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Gdzie jest teraz Angela Merkel, przecież to ona wyhodowała tego bydlaka z KGB? Narobiła dziadostwa i wzięła nogi za pas.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

   • Na granicy białorusko-polskiej Ochojskie i inna agentura była bardzo aktywna – a jak sa prawdziwi uchiodzcy i potrzebujacy to jakoś aktywnosci pani Ochojskiej i innej agentury sowieckiej nie widze i to jest dowód poświadzcajacy fakt, ze to byla i jest wlaśnie agentura sowiecka. Poznać ja po tym ze schowała się do nory i cicho siedzi czekajac nowych instrukcji od swoich mocodawców z Moskwy i Berlina (Ochojska, Tusk, Budka, Kidawa, Kosiniak z panem Waldkiem i wielu, wielu innych). Zauważcie kto teraz siedzi cicho i o nim nie slychać? To sowiecki lub niemiecki agent z 5 kolumny w Polsce.

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

 9. ,

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 10. Dajcie telefon znajomym – może się przyda.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)