Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

SPOŁECZEŃSTWO: Jakie komputery dostaną dzieci z rodzin po-pegeerowskich?

W stepnickim BIP ukazała się informacja onośnie programu:

Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym “Granty PPGR” zakup 86 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem i osprzętem.

Jak zwykle ten, kto sporządza wymagania przetargu, w rzeczywistości decyduje o wyborze.

Wszystkie informacje można znaleźć na portalu ezamawiajacy.pl:

https://stepnica.ezamawiajacy.pl/pn/stepnica/demand/notice/public/56316/details

Najciekawsze fragmenty poniżej:

1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-1
1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-2
1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-3
1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-4
1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-5
1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-6
1 - Parametry komputera załacznik nr 1 do SWZ-7

A tutaj budżet:

258 tys zł za 86 laptopów daje 3000 zł za laptop.

Komentarz pozostawiamy mieszkańcom.

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/zamowienia/pokaz/9441

23 komentarze

 1. „Najmniejszy skrawek, który został przebadany, najmniejszy szczątek, który został znaleziony na miejscu katastrofy, kiedy przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku, na głębokości ponad jednego metra, i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny ,każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie.” Ewa Kopacz Platforma Obywatelska !!

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 2. Może poszukaj na https://www.x-kom.pl/

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Nic ująć nic dodać, potrzeby są.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 4. “Bolszewickie cyborgi”. Elita pograniczników w Polsce Ludowe

  Członkowie zwiadu Wojsk Ochrony Pogranicza, czyli pograniczni bezpieczniacy, najchętniej nie wpuszczaliby na teren komunistycznej Polski żadnych “imperialistów”. Jednak nawet w PRL-u nie było to możliwe. Na bezpieczniaków czekał zaś szereg pokus i zagrożeń. Dlatego tak ważne były kryteria rekrutacji do zwiadu WOP.

  Szpiedzy, wszędzie szpiedzy
  Nie istniało już wówczas MBP (zlikwidowano je 14 grudnia 1954, a w jego miejsce powołano Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komitet ds. Bezpieczeństwa Publicznego, działający do 1956), nie było też Informacji Wojskowej (rozwiązana 10 stycznia 1957), w miejsce której powołano Wojskową Służbę Wewnętrzną, mimo to w strukturach resortów siłowych nadal utrzymywało się “komunistyczne zaczadzenie ideologiczne”, ponieważ zmiany strukturalne w resortach miały charakter pozorny i służyły jedynie uśpieniu opinii publicznej.

  Myśliwi jednak płacili w twardej walucie, więc argumenty bezpieczniaków o zagrożeniu granicznym nie przemawiały do rządzących komunistów. Podobnie było dużo wcześniej ze stosunkiem bezpieki WOP wobec cudzoziemskich marynarzy i turystów, przebywających na Wybrzeżu czy też w pasie granicznym Odry i Nysy Łużyckiej lub w rejonie granicy południowej.

  Wopiści wszędzie w tych miejscach widzieli tylko “szpionów”, gdyż tak ich wyszkolono, że poczucie zagrożenia ich nie opuszczało. Gdyby to zależało od funkcjonariuszy bezpieki pogranicza, w granicach PRL nogi nie postawiłby ani jeden dewizowy myśliwy czy marynarz z państw zachodnich lub turysta, gdyż bezpieczniacy tego zderzenia cywilizacyjnego nie wytrzymywali psychicznie.

  Chcieli być w każdym newralgicznym miejscu, w którym przeczuwali jakiekolwiek zagrożenie – realne czy też wymyślone. To zawodowe skrzywienie było nieuleczalne, a co więcej, narastało w okresach wrzenia społecznego i buntów robotniczych, osiągając apogeum w stanie wojennym i latach 80.

  W każdym razie zadań typowo esbeckich bezpiece WOP przybywało z każdą kolejną dekadą PRL, podobnie było zresztą z WSW (…).

  Profesjonalizm na drugim miejscu

  Kto więc mógł zostać bezpieczniakiem w Wojskach Ochrony Pogranicza? By ułatwić rekrutację, kadrowcy tej formacji stworzyli nawet model osobowości pracownika operacyjnego służby zwiadu WOP.

  Chodziło więc o osobę, którą musiała cechować przede wszystkim wysoka ideowość i odpowiednie wartości moralne (komunistyczne). Takie zauroczenie bolszewizmem przełożeni doktrynerzy nazywali patriotyzmem socjalistycznym.

  W tak wyselekcjonowanym środowisku profesjonalizm zawodowy bywał zawsze na drugim planie, psychopatów i pospolitych bandytów z nizin społecznych przyjmowano bez większych zahamowań, podobnie półanalfabetów, ale “błądzących ideologicznie” już z pewnością nie.

  Twardzi niczym skała

  W brzmieniu urzędowym wytyczne przybrały następującą formę: “Każdego oficera zwiadu WOP powinno cechować oddanie ideom socjalizmu, muszą oni brać aktywny udział w walce o wcielanie ich w życie i być gotowym do ich obrony”.

  Bolszewickie cyborgi

  Ostatnie stwierdzenie to typowy resortowy żargon, chodziło w nim o hołdowanie światopoglądowi materialistycznemu (komunistycznemu), co miało bezpieczniaków uchronić przed wszelkim złem i pokusami. Mało kto jednak wiedział, co kryło się pod tym pojęciem, jego egzegezę przeprowadzali po kres PRL.

  …..

  A to wszystko na ONET.PL:
  https://podroze.onet.pl/ciekawe/kogo-werbowano-do-elity-pogranicznikow-w-polsce-ludowej/05l2wjh

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 5. gdzie te popegerowskie 😄dzieci ?
  Przecie one już w sędziwym wieku
  Pewnie zasiadają w ławach uniwersytetu trzeciego wieku 😇
  Pozdrawiam 🙃

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 6. Nie rozumiem PGRy padły ponad 25 lat temu, ludzie się otrzepali. Zagranicą pracują, piniądze do domu zwożą ze świata, a tu cały czas “pokutuje” bieda po pegerowska. Coś nie tak z tym wszystkim. Ile jeszcze lat będzie żerowanie na po PGR-owskiej biedzie? Dajmy już sobie z tym spokój, pracy jest dość tylko ludzim pracować się nie chce.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 7. Dopłaty z dla dzieci rolników z ARMiR wynosiły 1500 zł

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 8. ciekawostka

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 9. Intel Core i5-8365U @ 1.60GHz minimum

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 10. Kolejowa express?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)