Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

BEZ PANIKI: Minuta ciszy zamiast syren w rocznicę katastrofy smoleńskiej? Wojewoda decyduje.

Jak podaje goleniow.net za goleniowskim magistratem:
 
Decyzją burmistrza Roberta Krupowicza, nie zostaną jutro włączone syreny alarmowe.
– ponieważ gościmy w gminie Goleniów uchodźców wojennych, nie włączymy syren alarmowych – napisał na swoim profilu Robert Krupowicz – Nie chcemy społeczności ukraińskiej fundować nowej traumy. Tragedię w Smoleńsku, a jednocześnie ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie uczcimy minutą ciszy 10 kwietnia o 8.41.
 
Wojewoda Zachodniopomorski nakazał by w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 przeprowadzony został trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, będący jednocześnie upamiętnieniem 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. i formą uczczenia jej ofiar. W trakcie treningu przez 3 minuty emitowany miał być ciągły sygnał akustyczny.
 
Wojewoda zachodniopomorski ma możliwość włączenia syren w każdym mieście zdalnie. Urzędnicy mogą wykorzystać syreny alarmowe do ogłoszenia alarmu w przypadku wystąpienia zagrożenia “trzyminutowym sygnałem modulowanym”. Co to oznacza? Chodzi o to, że sygnał jest przerywany. Trzyminutowy alarm ciągły służy do odwoływania alarmu o zagrożeniu. Sygnały alarmowe syren nie powinny być powodem do paniki. Po usłyszeniu modulowanego przez trzy minuty sygnału powinno się włączyć radio lub telewizor na lokalną stację. To właśnie tam pojawi się komunikat o zagrożeniu i należy postępować zgodnie z poleceniami.
 
Jak zachowa się burmistrz Stepnicy – przekonamy się już jutro.
 
Źródło:

13 komentarzy

 1. ciekawe czy sponsor się ujawni bo jak na razie to się nie ujawnia
  kiełbasa za friko zawsze ściągnie wielu chętnych

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Uchodźcy, trauma ha!ha! koń by sie uśmiał z argumentacji. Czy przypadkiem nie chodzi o” dokopać”? Pretekst zawsze jest dobry. Ale wtborcy “dokopią” dopiero przy urnach wyborczych, jednym i drugim, bo oni wszyscy po jednych piniądzach.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 3. Czyli termobaryczna.
  Można się było domyśleć po skali zniszczeń.
  Nawet pyłu aluminiowego dosypali dla lepszego udaru.

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Ostatecznie w 2009 r. firma Polit Elektronik (wraz z MAW Telecom) zdobyła wart 70 mln zł kontrakt na remont dwóch rządowych tupolewów, choć nie miała nawet strony internetowej i nie była zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jej właściciel prowadził wówczas zwykłą działalność gospodarczą. Dwa samoloty Tu-154 zostały przez Polit Elektronik skierowane do zakładów kontrolowanych przez ludzi powiązanych z dawnymi sowieckimi służbami specjalnymi albo obecną elitą władzy w Rosji

  https://niezalezna.pl/438130-remontowali-tupolewa-byli-przy-otruciu-bulgara-smolenski-trop-w-bulgarskich-i-czeskich-zamachach

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 5. Rozum wyłączony już wcześniej
  Powieście flagę baćki

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 6. Syreny maja służyć ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem a nie zastanawianiu się kogo dzisiaj czcimy.

  Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 7

 7. W świetle tego co rosjanie wyprawiają na Ukrainie katastrofa smoleńska wygląda już inaczej

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)