Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

BUDŻET: Sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Stepnica za rok 2021 wraz z informacją o stanie mienia oraz sprawozdaniami z wykonania planów finansowych instytucji kultury za 2021 rok.

W stepnickim BIP ukazał się właśnie dokument poświęcony wykonaniu budżetu na rok 2021.

Pełny plik PDF (86 stron) do stępny jest TUTAJ: https://bip.stepnica.pl/pobierz/15382

Poniżej najciekawszy fragment, czyli realizacja wydatków (70% planu):

wydatki1
wydatki2
wydatki3

Komentarz tradycyjnie pozostawiamy czytelnikom.

 

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/dokumenty/9454

15 komentarzy

 1. Jak tylko zgłębić się w to na czym “zaoszczędził” burmistrz to można dojść do wniosku, że wszędzie nagle były rezerwy a budzet składa się z takich balonów na powietrze.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. Smutna zapowiada się jesień dla TVN-PO.-tunel pod Swiną jest,mierzeja Wiślanna jest,gaz z Norwegii jest.Wszystkie zamierzenia te były obszczekiwane przez wolne media.Brawo PIS.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 3. Odnosze nieodparte wrażenie, że dokumenty takie jak te powstają, bo muszą, a potem, nikt już ich nie czyta.

  Nie czyta go burmistrz bo od tego ma wierne urzędniczki,
  Nie czytają go radni, odpowiedzialni za to.
  Nie czyta go nikt.

  Poza wami

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 4. Jak od chorego na trąd odpadają zgniłe części ciała tak od i od władzuchny kumplusie …

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 5. Po tych aferkach i aferach widoczne jak na dłoni. Wszyscy jadą na tym samym wózku, od lewicy do prawicy. Tu ustawione przetargi, tam afera respiratorowa, gdzie indziej jakaś afera gruntowa. W sejmie przepychanie kolanem, dwukrotnie punktu mówiącego o bezkarności urzędników. Dzieje się oj! dzieje się, jedni warci drugich. A wyborcy co? Znów mają wybierać między dżumą a cholerą ? Czy o to chodzi aby wyborców zostawić znów z takim dylematem? A może jest potrzebna aby w końcu przełamać ten dualizm?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Ziober cholerny miał ustawić Wymiar Sprawiedliwości do pionu a to Wymiar go postawił i to na europejską skalę.

   Co nie zmienia faktu, że reformy są niezbędne.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 6. Wydatki majątkowe 30% planu.
  Co poszło nie tak panie burmistrzu?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 7. 70% wykonania to chyba nieco słabo? co nie?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 8. Funkcjonariusze CBA znów w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie. „Schemat podobny do afery melioracyjnej”

  Ustawiono kilka przetargów, a w oszustwa i korupcję było zaangażowanych kilkanaście osób. Funkcjonariusze CBA na zlecenie prokuratury znów weszli do Zachodniopomorskiego Urzędy Marszałkowskiego w związku z afera korupcyjną. – Jest to bardzo niepokojące – uważa poseł PiS Leszek Dobrzyński ze Szczecina. – Schemat podobny do afery melioracyjnej.

  – Postępowanie dotyczy nieprawidłowości w udzielanych dotacjach przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, w tym pochodzących z funduszy europejskich – mówi Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Chodzi o przestępczość korupcyjną i oszustwa przy ustawianiu przetargów. Funkcjonariusze CBA już drugi raz w ciągu dwóch tygodni dokonali przeszukań w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim, ale nie tylko.

  – Czynnościami objęto 24 miejsca, w tym siedzibę Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i jego biura oraz siedziby podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych, a także miejsca zamieszkania zachodniopomorskich biznesmenów

  – mówi prokurator Marcin Lorenc.

  Przed dwoma tygodniami prokuratura mówiła o jednym “ustawionym” przetargu. – Dziś już wiemy, że w oszustwa i korupcje było zaangażowanych wiele osób. – mówi Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. – Tych osób jest kilkanaście, natomiast z uwagi na to, że te czynności jeszcze trwają, CBA uzyskuje nowe dowody, dalszych szczegółów nie mogę zdradzić.

  Poseł Leszek Dobrzyński mówi, że informacje ujawniane przez prokuraturę są bardzo niepokojące.

  – W kontekście tego, co działo się w przeszłości w jednostce poległej marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi, czyli w Zarządzie Melioracji, to znów stawia Urząd Marszałkowski w bardzo niekorzystnym świetle. Znów słyszymy o ustawianiu przetargów, znów słyszymy o wielu osobach w to zaangażowanych

  – mówi parlamentarzysta.

  Prokuratura apeluje o ujawnianie informacji o możliwej przestępczej działalności w Urzędzie Marszałkowskim.

  – Ujawniając takie informacje, które w związku z tym przełożone byłyby na materiał dowodowy, jednocześnie nie można wykluczyć takich okoliczności, że pewne osoby – w związku z ujawnieniem – mogłyby liczyć na uniknięcie odpowiedzialności karnej – mówi Lorenc. Delegatura CBA w Szczecinie czeka na informacje dotyczące procederu w urzędzie marszałkowskim pod nr telefonu (91) 831 38 00.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)