Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

DROGA 111: Tym razem wykopaliska z XV wieku – będą utrudnienia.

Portal gminny podaje co następuje:

Na podstawie informacji otrzymanej z firmy „STRABAG” uprzejmie informuję, że w związku z przebudową drogi planuje się wprowadzenie n/wym. zmian w organizacji ruchu drogowego w Stepnicy:

 1. W dniu 9 maja 2022 r. będzie frezowana nawierzchnia asfaltowa drogi, w związku z tym wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu,
 2. Od 11 maja 2022 r. rozpoczną się prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni drogi wraz z jej podbudową. W pierwszej kolejności będzie realizowany odcinek od ulicy Tęczowej do ulicy B. Chrobrego, a następnie od ulicy Tęczowej do końca ulicy W. Sikorskiego.

Prace te będą realizowane kolejno na całej szerokości drogi w odcinkach 50 – 100 metrowych. W tym czasie odcinki te nie będą przejezdne, będą zorganizowane objazdy.

Taki tryb realizacji budowy nowej drogi został narzucony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ponieważ pod obecną nawierzchnią drogi ujawniono belki prawdopodobnie z XV – XVI wieku. Zgodnie z decyzją konserwatora zabytków belki te muszą być odsłonięte w celu wykonania dokumentacji archeologicznej. Dopiero po wykonaniu tej  dokumentacji belki mogą być usunięte i może być wykonana nowa podbudowa i nowa nawierzchnia drogi. Narzucona procedura budowy przez konserwatora zabytków spowoduje wydłużenie terminu realizacji inwestycji o około 7 miesięcy.

Andrzej Wyganowski  
Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Źródło:

 1. https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/5393_zmiana__organizacji_ruchu_drogowego_w_stepnicy

20 komentarzy

 1. Euroregion czyli w Niemczech kasa, rozwój i przemysł a w Polsce ekologiczne haszcze, zdezelowane wiatraki i pare euro zapomogi by się cieszyli i zamknęli mordy

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 2. O czym rozmawiała Manuela Szwezik i pan Geblewicz? Czyżby chciano przyłączyć Szczecin do Meklemburgii Pomorza przedniego zachodniego? Czy ktoś coś na ten temat wie? Co na to wszystko władze centralne w warszawce? Czyżby następował powolny następny rozbiór Polski?

  Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

   • “Akta dotyczące powstania w Meklemburgii-Pomorzu Przednim fundacji klimatycznej, mającej chronić interesy gazociągu Nord Stream 2, przepadły bez śladu i nie sposób do nich dotrzeć – pisze w piątek dziennik “Welt”. Nie będzie więc można ustalić, jak mocno i jakimi sposobami strona rosyjska wpłynęła na politykę władz landu w tym projekcie – podkreśla gazeta. Jak zauważa, warte zbadania jest nie tylko samo utworzenie fundacji, ale też jej „wątpliwe założenia”, bo oficjalnie i z nazwy miała zajmować się ochroną środowiska i klimatu, a jej prawdziwym zadaniem miała być pomoc w ukończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2, mimo sankcji nałożonych przez USA – zaznacza “Welt”.

    Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

   • To jakaś kolejna czerwona – Niemieccy solcjaldemokraci, SPD

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

   • Zarząd „fundacji ekologicznej” powiązanej z Nord Stream 2 potwierdził swoją rezygnację
    Zarząd kontrowersyjnej fundacji klimatycznej z Meklemburgii-Pomorza Przedniego, mającej w założeniu wspierać projekt Nord Stream2, potwierdził dziś swoją rezygnację. Informację przekazała niemiecka agencja prasowa dpa.

    Jak poinformowała premier landu Manuela Schwesig (SPD) po wtorkowym spotkaniu z zarządem fundacji, pod koniec września zarząd fundacji ma złożyć rezygnację. Ten krok ma na celu umożliwienie rozwiązania fundacji na wniosek parlamentu krajowego.

    Na czele fundacji klimatycznej stoi były premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Erwin Sellering (SPD), działający od lat na rzecz projektów i stowarzyszeń niemiecko-rosyjskich, finansowanych m.in. przez rosyjski koncern Gazprom.

    Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Euroregion nam się szykuje?
   Kto będzie królem?

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 3. Z jaką precyzją czasową są w stanie określić wiek znaleziska!
  Pytanie – jak?

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 4. Może wykopią coś historycznego i skończy się mitomania o “rybaku Szczepanie” i “wyzwolicielach Stepnicy” którą się promuje

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 5. Największe lokalne wykopalisko to Wyganowski 🙂

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 2

 6. Jakiś skansen chcą z nas zrobić jak mawiała ciocia

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 7. Jak zwykle wszystko zapięte na ostatni guzik!
  Jak w wojsku!

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 1

 8. “Akta dotyczące powstania w Meklemburgii-Pomorzu Przednim fundacji klimatycznej, mającej chronić interesy gazociągu Nord Stream 2, przepadły bez śladu i nie sposób do nich dotrzeć – pisze w piątek dziennik “Welt”. Nie będzie więc można ustalić, jak mocno i jakimi sposobami strona rosyjska wpłynęła na politykę władz landu w tym projekcie – podkreśla gazeta. Jak zauważa, warte zbadania jest nie tylko samo utworzenie fundacji, ale też jej „wątpliwe założenia”, bo oficjalnie i z nazwy miała zajmować się ochroną środowiska i klimatu, a jej prawdziwym zadaniem miała być pomoc w ukończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2, mimo sankcji nałożonych przez USA – zaznacza “Welt”.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 9. 7 miesiecy???

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 10. jaskiniowcy, mówiłem

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 11. mają pecha
  i my z nimi

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)