Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

PO – Ten Titanic tonie, Czyli z Tuskiem w tle

W piątek 20 maja w ogrodzie Hotelu JF Duet w Goleniowie odbyło się zamknięte spotkanie aktywu regionalnego Platformy Obywatelskiej RP z przewodniczącym tejże partii Donaldem Tuskiem. W spotkaniu przy grillu i piwku uczestniczyło około 150 działaczy regionalnych w tym zajmujących eksponowane stanowiska oraz posłowie i senatorowie.

Pojawili się między innymi  senator Magdalena Kochan, poseł Artur Łącki, poseł Sławomir Nitras i poseł Grzegorz Napieralski, poseł Magdalena Filiks, poseł Jan Grabiec, poseł Marcin Kierwiński europoseł Bartosz Arłukowicz i inni. Z oficjeli miejscowych pojawił się starosta goleniowski Tomasz Stanisławski, skarbnik powiatu  Zbigniew Mazur, burmistrz gminy Goleniów  Robert Krupowicz wraz z zastępcą Anitą Jurewicz, radni Czerwiński Krzysztof, Wojciech Łebiński. Ze Stepnicy burmistrz Andrzej Wyganowski.  Z regionu widzieliśmy  marszałka Olgierda Geblewicza, Paweła Bartoszewskiego oraz wielu innych działaczy PO, w tym samorządowców.

Nie pozwolono dziennikarzom, którzy przybyli na to spotkanie zadać pytań Przewodniczącemu, oraz wyproszono z udziału w spotkaniu. Dla mnie sprawa jest jasna,  spotkanie miało za zadanie jeden cel : Konsolidacja aparatu partyjnego w związku ze zbliżającymi się w przyszłym roku wyborami. Oczywiste chyba jest, że organizacja już kilku spotkań z Donaldem Tuskiem w Goleniowie za zamkniętymi drzwiami bez udziału mieszkańców i dziennikarzy , raczej nie przysporzy tej partii wyborców. 

Aż ciśnie mi się na myśl, że ten Titanic tonie i jak w piosence Lady Pank:

“Zostawcie Titanica!
Nie wyciągajcie go!
Tam ciągle gra muzyka
A oni w tańcu śnią

Niezatapialnie śnią
Nieosiągalnie śnią
Nieosiągalny, niezatapialny sen”

Właśnie, a przebudzenie może być tragiczne. Chyba, że ktoś się opamięta i wcześniej opuści ten okręt, mimo braku szalup i tratw ratunkowych.

Andrzej Bugajski

Źródło:

 1. https://goleniow.net/2022/05/22/po-ten-titanic-tonie-czyli-z-tuskiem-w-tle/

17 komentarzy

 1. _(•́ڸ̀•́)___ Zabierzemy Ukraińców do Polski , a w zamian wyślemy NaziPrusom tych co wstydzą się być Polakami i po polsku mówić ; — wnuczkę L.Millera , obu Stuhrów , K.Jandę , Ostaszewską , Gretkowską , Ochujską , Kohuta , Spurkę , Tuska , Dupiarza itp .

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Ruskich szpiegów należy wbijać na pal ku uciesze gawiedzi.
  POspolitych wieszać. Szkoda kul.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 1

 3. Polska opozycja jest jedyna w swoim rodzaju, ale niestety w tym negatywnym znaczeniu, bo chyba nie ma innych przedstawicieli swoich krajów na przykład Parlamencie Europejskim poza Polską opozycją, którzy by głosowali przeciwko własnemu krajowi, którzy byli lobbowali za tym, żeby ten kraj nie otrzymywał środków unijnych – do czego się przecież otwartym tekstem przyznała swego czasu pani poseł Janina Ochojska

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 4. Mam nadzieję, że POdano ośmiorniczki buhehehe

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. A było “Panowie, policzmy głosy” ?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 6. a ten rudy na zdjęciu to zaraz sobie oko wydłubie tym paluchem!

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. Na marginesie wskażemy jedynie, iż nikt inny jak sam Pan Donald Tusk – którego w ubiegły piątek tak bardzo członkowie platformy obywatelskiej ugaszczali w ogrodach J.F DUET – niedawno wykrzykiwał, iż w obecnej sytuacji pracownicy samorządowi najniższego szczebla powinni otrzymać minimum 20 % podwyżkę.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 8. A Stasio Gawłowski i Tomek Grodzki byli na imprezie?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

 9. A z ruskiej ambasady nikogo nie było?

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 4

 10. W Stepnicy ich kochają, skroili ofe na 150mld zł a ci dalej głosują , brakuje jeszcze Pawlaka przy grillu gazowym

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 3

 11. Nasza gwiazda IPN musiała się pojawić na tym raucie

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 12. mafia w komplecie

  Debata, kontrowersyjne Dobre 5 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)