Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

DROGA 111 & WODA: Wstrzymanie dostawy wody w Stepnicy w poniedziałek, 13-tego.

Jak podaje panaburmistrzowy portal:

Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 111 w dniu 13.06.2022.r. od godz. 9.00 do godz.15.00 będzie wstrzymana dostawa wody w miejscowości: Stepnica: ul. Bol. Krzywoustego, Ludwiczaka, Os. Akacjowe, Tęczowa, Wł. Jagiełły, Jana III Sobieskiego, Bol. Chrobrego, Zygmunta Starego, Królowej Jadwigi, Anny Jagiellonki, Stefana Batorego, Wł. Łokietka, Religi, Miła, Radosna, Cicha, Polna, Leśna, Dębowa,

Za powstałe niedogodności

przepraszamy

Źródło:

 1. https://stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/5437_wstrzymanie_dostawy_wody_w_stepnicy_

15 komentarzy

 1. Jak tam dziś “stepniczanka” smakuje?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 2. Wiatrakowcy atakują, znowu wam upchają stary szrot z niemiec

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy-chca-szybkich-zmian-w-prawie-by-budowac-wiatraki-8355909.html

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 3. Patryk Słowik: Czy polityka na szczeblu lokalnym jest lepsza, uczciwsza od tej ogólnopolskiej?

  Andrzej Andrysiak: Jest taka sama. Funkcjonuje mit, że samorządność jest lepsza, że jest oderwana od życia politycznego. To nieprawda. Polityka lokalna niczym się nie różni – poza skalą – od tej ogólnopolskiej. Kluczowe są: władza, pieniądze, interesy, namiętności.

  czyli kto z kim kopuluje

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 4. Można wyciągnać wniosek, że wstrzymanie wody jest średnio co dwa tygodnie.
  Jak to wygląda w innych gminach? Ktoś wie?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. Przy prowadzącej znad Bałtyku na południe województwa trasie rowerowej Blue Velo pojawić mają się wkrótce duże wiaty dla jej użytkowników. Jedna z nich wybudowana zostanie w Czarnocinie.

  Inwestycja ta realizowana będzie na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Wiadomo już, jak będą wyglądać miejsca schronienia dla rowerzystów: 5,35 m szerokość; 4,35 m długości; wysokość – prawie 4 metry. Powierzchnia zabudowy – ponad 23 metry, powierzchnia użytkowa: 15,61 m kw. Mają być kryte gontem z drewna modrzewiowego, w dwóch warstwach. Pod wiatą znajdował się będzie stół drewniany na konstrukcji stalowej, siedziska, stojaki na rowery z profili stalowych. Zaplanowano również czterokomorowy kosz na odpady (segregowane) i tablice informacyjne (na jednej znajdzie się mapa). Będą tak konstruowane, by zapewnić komfort nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

  Wiat powstanie w tym roku pięć: dwie pod Międzyzdrojami – w Wicku (blisko bunkra minimuzeum V-3) i w okolicach Lubiewa przy plaży, dwie na północ od Wolina – nad samym Zalewem i przy wiatraku, a jedna w podstepnickim Czarnocinie przy Parku Natura Zalewu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinny one zostać oddane do użytkowania pod koniec wakacji.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 6. Rewelacyjny artykuł, pasujący do stepnickiej rzeczywistości:

  https://wiadomosci.wp.pl/pokazal-brzydka-twarz-polski-samorzadowej-to-mistrzowie-pr-6778376892967616a

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

  • Kto rządzi w małym mieście? Wójt lub burmistrz, urzędnicy, media, ksiądz, komendant policji, prokurator?

   Panem i władcą jest wójt lub burmistrz. A dlaczego? Ponieważ w radach, które pełnią funkcję kontrolną, są ludzie, którzy pracują także w jednostkach samorządowych, w urzędach, domach kultury, ośrodkach pomocy społecznej lub szkołach.

   Czyli ci, którzy powinni kontrolować władcę, są od niego zależni?

   Właśnie. I część jest nawet w opozycji do wójta lub burmistrza, ale większość, także wśród opozycji, podchodzi do sprawy pragmatycznie. Czyli trochę ponarzekają, pokrytykują, ale nie na tyle, by utrudnić sobie życie w gminie.

   Ostatecznie bowiem to od wójta zależy, czy radny dostanie awans w pracy, czy znajdzie się etat dla córki w urzędzie.

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Nie wspomnieliśmy o zwykłych obywatelach. Rządzący się z nimi liczą?

   Z moich obserwacji wynika, że władza lokalna z reguły ostro podchodzi do wszelkich przejawów działalności obywatelskiej. Lokalni włodarze nie cierpią, gdy ludzie się zrzeszają. Zasada jest taka: gdy pojawia się jakakolwiek zorganizowana grupa, to od razu władza się zastanawia: nasi czy nie nasi. I dotyczy to nie tylko działalności politycznej, lecz także np. grup biegowych lub tzw. morsów.

   Jeśli biegacze lub morsy są nasi – to dostaną jakieś dofinansowanie, pochwali się ich inicjatywę. Ale jeśli nie są nasi, to trzeba zrobić wszystko, aby utrudnić im spotykanie się. To absurd, ale nie brakuje samorządów, w których wójtowie, burmistrzowie czy nawet prezydenci miast organizują nagonki na grupy biegowe i sugerują w mediach społecznościowych, że kilkanaście osób biega w celu przejęcia władzy w mieście.

   Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 7. siekają ten wodociąg jak tatar wołowy

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 8. Serial “Droga 111” w natarciu

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)