KONSULTACJE: Maszt w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną” powstanie przy szkole w Stepnicy
W ramach konsultacji społecznych przeprowadzono badania opinii mieszkańców poprzez wypełnienie karty konsultacyjnej dostępnej elektronicznie na stronie internetowej gminy www.stepnica.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Stepnica, a także w wersji papierowej w sekretariacie urzędu.
We wskazanym terminie wypełniono 62 ankiety w których oddano:
– 34 głosy za lokalizacją masztu na placu apelowym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy co stanowi 54,8%
– 28 głosów za lokalizacją masztu na Przystani im. Kapitana Roberta Hilgendorfa w Stepnicy co stanowi 45,2 %
Źródło:
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać w internecie odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. W przypadku gmin do 20 000 mieszkańców było to 100 głosów, a dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów. W naszym powiecie zainteresowanie projektem najwyraźniej nie było zbyt duże, bo podstawowy warunek spełniły jedynie dwie gminy: Maszewo i Stepnica. I w tych miejscowościach maszty staną.
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
Oceń komentarz:
1
0
czyli bolszewik postawi maszt ku chwale pogromców bolszewików
Oceń komentarz:
1
0
erekcja masztu
Oceń komentarz:
0
0
A słyszeliście coś na temat nowo stawianych bloków na Kolejowej? Podobno jeden ma być przeznaczony dla Ukraińców.
Najlepsze:
5
0
to trzeba być gotowym na powiedzenie B
Oceń komentarz:
2
0
Jeśli będą mieszkańcami Gminy i bez wystarczjących środków na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych to będzie im się, zgodnie z prawem, należeć prawo do lokalu komunalnego. CND
Oceń komentarz:
2
0
A będą?
Oceń komentarz:
2
0
Chyba już są.
Pesel mają? To i adres mają
Oceń komentarz:
1
0
A 500+ dla ukraińcow?
Oceń komentarz:
1
0
To brzmi jak ruska lipa ale w tej gminie, jak wiadomo, wszystko jest możliwe.
Najlepsze:
3
0
Wielkie halo, paredziesią osób kliknęło w ankietę on-line
Oceń komentarz:
2
0
Moim zdaniem chodziło o formalność a nie o to aby mieszkańcy się wypowiedzili.
Najlepsze:
3
0
Powinna ta flaga być ustawiona przed siedzibą Burmistrza w Stepniczce.
Tak aby każdy wiedział skąd władza się wywodzi …
Najlepsze:
8
0