Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

INWESTYCJE: Wody Polskie nadal rozważają inwestycję polegającą na odwodnieniu gruntów polderu Gąsierzyno.

Nadal trwa proces inwestycyjny w odwadnianie polderu koło Gąsierzyna.

obwieszczenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-przedluzenie-terminu-zalatwienia-sprawy-pozwole

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/obwieszczenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-przedluzenie-terminu-zalatwienia-sprawy-pozwole

25 komentarzy

 1. zniszczono odrę, za pare dni w zalew?

  https://www.youtube.com/watch?v=VNt4eUAuVCU

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 2. Organizacje charytatywne i grupy biznesowe w Wielkiej Brytanii wezwali Liz Truss i Rishiego Sunaka do wyjaśnienia, w jaki sposób pomogą Brytyjczykom poradzić sobie z prognozowanym na październik 82-procentowym wzrostem cen energii.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 3. Niemcy od miesięcy prowadzą kampanię, której celem jest paraliżowanie poprawy żeglowności rzeki Odry i rozbudowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. W sprawę zaangażowani są politycy, którzy są wprost oskarżani o współpracę z Rosją, a także organizacje społeczne, które w przeszłości zajmowały się blokowaniem wydobycia gazu łupkowego.

  https://niezalezna.pl/452450-niemcy-paralizuja-odre-ekolodzy-od-putina-bronia-przeciw-polsce

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 4. Na terenie Nadleśnictwa Goleniów w bliskim sąsiedztwie Stepnicy znajduje się dawny cmentarz żydowski, na którym pochówki odbywały się od połowy XIX wieku do lat 30 XX wieku. Był to teren na zachodnim skraju wsi Bogusławie (Birkenwalde), po północnej stronie drogi Stepnica – Goleniów. Cmentarz pełnił funkcje grzebalne do lat 30. XX wieku. Szacuje się, że do tego czasu pochowano na nim kilkadziesiąt osób.

  Nadleśnictwo we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej ustawiło na terenie dawnego cmentarza żydowskiego tablicę informacyjną.

  Ceremonia odsłonięcia tablicy planowana jest jesienią 2022 roku.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Cmentarz pełnił funkcje grzebalne???? Ja pier… Co to za nowomowa!!! funkcje grzebalne to pełni mój duży palec.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • Od połowy XIX wieku na południu powiatu Kamień Pomorski (Landkreis Cammin in Pommmern) we wsiach w Stepnica (Stepenitz), Żarnowo (Alt Sarnow), Rzystnowo (Rißnow) mieszkało kilka rodzin żydowskich.

   Należąca do gminy żydowskiej w Kamieniu Pomorskim rodzina Cohnreich mieszkała w Stepnicy, należące do gminy żydowskiej w Wolinie rodziny – Cohn i Levy w Żarnowie, a rodzina Hirschbaum w Rzystnowie. Około połowy XIX wieku rodziny te rozpoczęły starania o założenie własnego cmentarza, bliżej miejsca zamieszkania.

   Obecnie jego historyczne granice są nadal czytelne. Od południowego wschodu wyznacza je droga gruntowa, zaś od północnego wschodu – pole uprawne. Teren cmentarza wyróżnia się od otoczenia roślinnością, przede wszystkim zachowanym starodrzewem. W centralnej części widoczny jest szpaler dębowy. Niestety, na powierzchni cmentarza zachowało się tylko kilka fragmentów płyt oraz jedna podstawa nagrobka. Widoczne są wgłębienia po mogiłach. Oprócz tego na terenie cmentarza znajdują się głębokie na 2 metry doły, które są prawdopodobnie pozostałościami po umocnieniach stanowisk artyleryjskich z czasów II wojny światowej.

   Ceremonia odsłonięcia tablicy planowana jest jesienią 2022 roku.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 5. Wody Polskie? Czy napewno polskie? Poldery są niezbędne.Swego czasu poldery również osuszyli we Wrocławiu, na ich miejscu wybudowano osiedle. W czasie powodzi natura upomniała się o swoje, całe osiedle zostało zalane, a dlaczego? Właśnie dlatego , że człowiek wcześniej wkroczył tam ze swoją genialną myślą poprawiania natury.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 6. W Polsce w dalszym ciągu prowadzona jest zła gospodarka wodna. Osuszane są tereny bagienne, kopane rowy tam, gdzie nie ma takiej potrzeby. Prostowane rzeki, aby wody jak najszybciej spłynęła do morza itp.itd. Odpowiedzialne za to są Wody Polskie, które prowadzą gospodarkę tak jak to się robiło za czasów komuny. I co więcej pisać.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 7. Na chusteczkę odwadniać teren, który jest ciągle zalewany?

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 8. ale miejscówka dla turystów
  same wiatraki 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)