Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

TURYSTA: Zakaz kąpieli także w Czarnocinie. Winna Odra?

Stepnicki BIP donosi o kolejnym zakazie kąpieli – tym razem w Czrnocinie.

Pełny dokument poniżej:

decyzja-ppis-zakaz-kapieli-czarnocin-12-08-18-08-2022-r

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/decyzja-ppis-zakaz-kapieli-w-dniach-12-08-18-08-2022-r-2

25 komentarzy

 1. Po co ten cyrk??. Ile ton martwych ryb wyjęto z Odry???? O co jest ta cała awantura??? 10 ton ??? 200 ton???? Przecież co roku wędkarze i rybacy wyciągają setki ton. Rzygać mi się chce na widok wędkarzy społeczników w telewizji. Zapytam, a ile ryb niewymiarowych każdy z was bierze co dnia. To samo do świętych RYBAKOW.. ..

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 2

 2. “Ludzie nie będą mieli z czego życ ” ,w tej gminie ktoś od ponad dwudziestu lat zabiega aby mieszkańcom życie zasmrodzić. Będą kurniki będzie praca, będzie mięsko ,a jeśli nadal będziemy tacy pokorni niebieską flagę, dumę kurortu zastąpi żółto niebieska🙄Bezrobotny stepniczanin za czasów świetności tej gminy siedział na ławeczce pod lipą ale jakaś zaraza wycięła je w pień, betonowe słupy oszczędziła
  Dobrze ,że rybak z pomnika jedną rybkę zdążył ocalić 😅

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Kiedy tych kilku ostatnich rybaków ruszy głową, że zamiast wyciągąć niedobitki ryb z zalewu i się coraz bardziej frustrować powinni sami dbać o to by był rybny (w cenne gatunki), czysty i atrakcyjny. Wtedy z turystyki wędkarskiej, rekreacji i wynajmu łodzi zarabiali by w euro i nie kilka miesięcy tylko przez cały rok, tak jak to się dzieje w krajach skandynawskich.

  Nie bądźcie naiwni, polityka i politycy mają was głęboko w …

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 4. Zatrucie Odry może mieć fatalne skutki na lata. I nie chodzi tylko o umierające ryby, ptactwo wodne czy zwierzęta. Ta katastrofa uderzy też w ludzi, w ich pracę, wieloletni dorobek i codzienne życie.

  – Jestem przerażony – nie ukrywał na spotkaniu sztabu kryzysowego w Szczecinie Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy. – Każdego dnia odbywamy spotkania, analizujemy sytuację, rozmawiam z ludźmi. I nie wiemy, co będzie dalej.

  Stepnica, a właściwie jej mieszkańcy, od wieków żyli z Zalewu Szczecińskiego. To rybactwo, gastronomia, plaża, baza turystyczna i agroturystyka.

  – Mamy ponad 9 tys. ha wód Zalewu Szczecińskiego – mówi Andrzej Wyganowski. – U nas się nie postawi zapory, jak na Odrze, nie zatrzyma się strumienia śniętych ryb płynących do Bałtyku. Przez ostatnie lata wydaliśmy miliony na infrastrukturę turystyczną. Mamy 11 łodzi należących do rybaków zawodowych. Jak słyszę o tonach śniętych ryb, to jestem załamany. Nie wiem, z czego oni będą żyli. Ostatnio w ciągu zaledwie 2 tygodni złowili 18 t samej płotki, to rekord. Teraz i płoć, i inne gatunki giną, a oni pozostają bez pracy. To będą gigantyczne straty.

  Stepnica od 15 lat szczyciła się tzw, błękitną flagą, przyznawaną najczystszym plażom. Burmistrz obawia się i jest niemal przekonany, że jeśli skażenie dotrze do jego gminy, w najbliższych latach otrzymanie flagi, która też jest swoistym magnesem dla turystów, będzie graniczyło z cudem.

  – Ja wiem, że wypadki się zdarzają i tu zapewne też mówimy o wypadku. Najgorsze jest jednak to, że ludzie nie wiedzą, czego się obawiać i jaka jest skala zjawiska – mówił Andrzej Wyganowski. – Nie otrzymujemy żadnych informacji. Brak jest także współpracy ze stroną niemiecką, czego kompletnie nie rozumiem. Przez kilkadziesiąt lat byłem komendantem w Wojskach Obrony Pogranicza i Straży Granicznej, Wiem, że współpraca z sąsiadem, to podstawa. Teraz w Polsce jakby o tym zapomniano.

  Jeśli fala zatrutej wody dotrze do zalewu, może to oznaczać śmierć dla Stepnicy. Ludzie nie będą mieli z czego żyć.

  https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/smierc-stepnicy-zyja-z-zalewu-szczecinskiego

  Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 5

  • To tak po Freudowsku się oficerowi Zwiadu WOP wymsknęło?

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • u zakłamanego do szpiku kości ubeka

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • POSTAWCIE jeszcze jeden mur od wschodniej strony Poru Rybackiego i spłukujcie dalej syfy, popłuczyny z wontonów do basenu portowego, rybackiego to będziecie mieli skansen drobiowo/rybny, czyli rosół kurzy z Miłowa z zupą ołowiowo/rybną na całej Roztoce Odrzańskiej!!!

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • P.Andrzeju chyba myśli pan o NRD Stasi to była wspólpraca teraz POzostał Stasiu ale on ma mieszkanko w Chorwacji,no i Geblewicz ale on coś PO pijaku jeżdzi no i macie sru.Pamiętam Stepnicę z dziecinstwa za grosze były ryby w porcie Sandacze pyszne Miętusy tudzież węgorze.ZA pana domem była rzeczka w której też były rybki mimo spustu nieczystosci z mleczarni.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • Znane są stosowane oceny trzech prawd n/t wypowiedzi takich ludzi jak wyganowski: ” święta prawda, tyż prawda i gówno prawda”!! I to co on bredzi a powiela skompromitowana telewizja oraz brukowiec pod nazwą KURIER, to jest właśnie GÓWNO PRAWDA!!!

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. Szacunkowe wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń-lipiec 2022 r. w stosunku do ustawy budżetowej na 2022 r. wyniosło:

  dochody: 313,3 mld zł, tj. 63,7 %
  wydatki: 278,6 mld zł, tj. 53,4 %
  W okresie styczeń-lipiec 2022 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 35,2 mld zł w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Dochody podatkowe budżetu państwa były wyższe w stosunku do okresu styczeń-lipiec 2021 r. o ok. 37,2 mld zł. W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego:

  dochody z podatku VAT były wyższe o 9,9 % r/r (tj. ok. 12,0 mld zł),
  dochody z podatku PIT były wyższe o 12,5 % r/r (tj. ok. 5,0 mld zł),
  dochody z podatku CIT były wyższe o 47,2 % r/r (tj. ok. 14,6 mld zł),
  dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe o 10,0 % r/r (tj. ok. 4,3 mld zł).

  W budżecie zanotowano tym samym nadwyżkę w wys. 34,7 mld zł.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 4

 6. Nie będzie co łowić nie będzie świeżej rybki z burty w smażalni i panoramie

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

  • Panorama od dawna nie serwuje lokalnych smakołyków.
   Za dużo ryzyka dla turysty i restauratora.
   Niestety.

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 7. Się dzieje .

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 8. Trzy tygodnie temu 22 lipca Sejm przegłosował ustawę o dodatku węglowym. Każde gospodarstwo, które do 30 czerwca zgłosiło, czym pali w piecu i jeśli to węgiel kamienny, brykiet lub pellet o zawartości co najmniej 85 proc. węgla kamiennego, dostanie 3 tys. zł dodatku węglowego.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

 9. Magister Kamila Gęs spłodziła ten belkot pseudo-fachowy

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 10. Zakaz korzystania z wód Odry do 18 sierpnia. Wojewoda zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe

  https://goleniow.net/2022/08/12/zakaz-korzystania-z-wod-odry-do-18-sierpnia/

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 11. co to się porobiło!

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)