Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

INWESTYCJE: Minister Infrastruktury dał sobie czas do 7 października 2022 na rozpatrzenie odwodnienia polderów koło Gąsierzyna.

No i mamy kolejne przedłużenie sprawy ze względu na jej wyjątkową zawiłość.

obwieszczenie-gm-dok-3-7700-205-2021-szp-z-dnia-9-sierpnia-2022-r

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/obwieszczenie-ministra-infrastruktury-o-wyznaczeniu-nowego-terminu-zalatwienia-sprawy

16 komentarzy

 1. Mogę ufundować egzemplarz książki “Bezpieka pogranicza. Historia zwiadu WOP 1945-1990”

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 1

 2. – Mąż przed chwilą do mnie dzwonił i powiedział, że parking jest pusty. Musieliśmy ograniczyć załogę. Wcześniej mieliśmy pełny lokal, klientów obsługiwało sześć lub siedem osób. A teraz? Ja mam wolne, bo nie jestem potrzebna na miejscu – mówi nam Mirosława Stęplowska z lokalnej smażalni.

  Pytamy skąd pochodziły serwowane ryby. – Ja zawsze miałam mrożonki. I co? Teraz nawet mrożonek nikt jeść nie chce. Sandacza sprowadzamy z Kazachstanu, Okonia z Rosji, Halibut czy Dorsz przecież też nie są z Bałtyku. Ludzie nie pomyślą, a panika się nakręca. Nawet kostki rybnej już nie kupią w sklepie. To jest katastrofa – dodaje.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. W sobotę na akwenie Zalewu Szczecińskiego w okolicach portu w Stepnicy zaginął mężczyzna, który oddalił się od brzegu, aby zatrzymać odpływającą łódkę. Od soboty trwają poszukiwania, które wznowiono w niedzielę rano.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

  • – Dwóch mężczyzn którzy pływali łódka po akwenie postanowiło, ze względu na pogarszającą się pogodę, zacumować ją na kamiennej wysepce. Niestety, na skutek porywistego wiatru odpłynęła od brzegu. Jeden z mężczyzn (zaginiony) postanowił popłynąć w pław i dogonić łódkę. Po przepłynięciu około 70 metrów zniknął z powierzchni wody – informuje mł. asp. Dariusz Schacht z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, która uczestniczyła w poszukiwaniach i wspomagała jednostki SAR,

   – Następnie do mężczyzny, który pozostał na wysepce podpłynął mały jacht, który przetransportował mężczyznę na łódkę, ten stwierdził nieobecność kolegi i poinformował służby o zaistniałej sytuacji.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 1

 4. A czy to jest to Gąsierzyno koło Piasków czy jakieś nowe” Gąsieżyno”Może Stach Gawłoski was odwodni

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 1

 5. po co odwadniać tereny zalewowe???

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • Po co? A po to aby zniszczyć ekosystem. Po to aby znów jakaś firma pociotkowa na tym zarobiła. Po to aby znów wciskać że jest susza i ocieplenie klimatu. A po co się robi betonozę w mistach misteczkach i wsiach? Wycinanie wszędzie starodrzewia, niszczenie terenów zielonych. Ma być w lato na ulicach duszno ,gorąco, ludzie mają się czuć dyskomfortowo. Deszczówka zamiast równomiernie wnikać w glebę, ma spływać do studzienek burzowych a później do betonowych zbiorników. A później opodatkują wszystkich podatkiem od deszczówki. Obliczą ciągi komunikacyjne zabetonowane i stwierdzą, że zpowodu betonych miast, woda nie spływa do gruntu. A na koniec stwierdzą, że wszystkiemu winny jest człowiek, człowiek tzn. indywidualnie Ty, ja , wszyscy. Na koniec ogłoszą że planeta umiera z powodu suszy. Mamy oszczędzać wodę, nie uprawiać domowych ogródków, nie podlewać roślin, a najlepiej wodę pitną kupować w butelkach w sklepie, w końcu jakaś globalna korporacja musi zarobić. Po to trzeba odwadniać. Teoria spiskowa? Być może.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)