Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

INWESTYCJE: Będą jednak odwadniać polder Gąsierzyno?

W strepnickim BIP pojawiło się obwieszczenie Ministra Infrastruktury udzielające PGW Wody Polskie pozwolenia wodnoprawnego:

obwieszczenie-gm-3-7700-238-2021-mm-19-sierpien-2022-r

Źródło: 

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/obwieszczenie-ministra-infrastruktury-udzielajace-pgw-wody-polskie-pozwolenia-wodnoprawnego

14 komentarzy

 1. Martyna Słowik: Od kilku lat w Polsce nieprzerwanie trwa susza. Przyszła nawet w góry. Widzieliśmy zdjęcia prawie pustego koryta górnego Sanu. Dlaczego nawet w górach mamy problem z wodą?

  Renata Woźniak: Po pierwsze przez zmiany klimatu. Opadów jest coraz mniej, zimą nie spadł śnieg, a na pewno nie spadło go tyle, żeby wiosną zasilić efektywnie górne odcinki rzek.

  Po drugie – przez działalność człowieka. Widziałam w sieci zdjęcia z melioracji torfowisk właśnie w górnym biegu Sanu. Od dawna wiadomo, że torfowiska są gąbką, która efektywnie zatrzymuje wodę. Tam przekopano kilka torfowisk, osuszono je, woda opadła o metr, w niektórych miejscach o półtora. Wszystko po to, żeby dojechać do lasu. Co gorsza, robią to niestety Lasy Państwowe.

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. najlepsza fucha to powiat, nic nie mogą a kasa leci

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Jak myślicie – czy gruby dostanie 14-tkę do swojej ubeckiej emerytury?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Nie ma co hejtować w tej sytuacji “grbego”, ” chudego” czy kogoś z inną ksywką. Należy pomyśleć co zrobić, aby w przyszłości, nie bylo na urzędach ( wszystkich urzedach) osób, których decyzje wzbudzałyby niezadowolenie mieszkańców miast, miasteczek, wsi. Nacisk na, 🤔Pmyśleć co zrobić?

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

   • Reforma Samorządów.
    Np. obniżenie progu referendum odwoławczego.

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

    • Obecne regulacje sa absurdalne

     Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

    • To się nigdy nie stanie, gdy dalej będą zasiadać, zaczynając od najwyższych urzędów w kraju, po małe misteczka ludzie, którzy już rządzili, rządzą i dalej chcą nami rządzić. Nigdy się to nie stanie, dopóki ludzie nie zmienią swojego myślenia, że czas na zmiany. Urny wyborcze czekają. Pytanie czy jesteśmy na tyle świadomi, aby przy tych urnach dać wszystkim którzy już byli u steru władzy czerwoną kartkę? Chyba nie, ile jeszcze musi minąć dekad?

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)