Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

INWESTYCJE: Inwestor kluczy i dzieli inwestycje na 5 farm w Racimierzu.

Inwestor planujący farmę fotowoltaiczną w okolicach Racimierza/Łąka zmienił zdanie i tera chce wybudować 5 niezależnych farm i łącznej mocy 5 MW. Czyli tyle samo co poprzednio w jednej inwestycji. Czemu służą takie manewry?  Na pewno nie mieszkańcom.

O komentarz tradycyjnie prosimy forumowiczów.

powiadomienie-stron-o-wszczeciu-postepowania-02-09-2022-r

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/budowa-do-5-odrebnych-farm-fotowoltaicznych-o-lacznej-mocy-do-5-mw-zlokalizowanych-na-terenie-d

8 komentarzy

 1. Trzy osoby – wójt gminy Kołobrzeg, przedsiębiorca i dyrektor firmy farmaceutycznej – zostały zatrzymane przez CBA w związku z przyjęciem 300 tys. zł łapówki za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego – podał w poniedziałek zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

  Zatrzymany wójt Włodzimierz P. przez lata związany był z Platformą Obywatelską i startował w wyborach samorządowych z jej poparciem. W 2016 roku, gdy PO była w zdecydowanym odwrocie po przegranych wyborach parlamentarnych, ogłosił odejście z partii.

  CBA prosi o kontakt ze szczecińską delegaturą osoby posiadające wiedzę na temat potencjalnych nieprawidłowości w gminie Kołobrzeg.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Teraz wiadomo dlaczego na tych działkach były wycinanie połacie starodrzewia, działki 43, 44, 47, do kogo należały te wydzielone działki? Do Lasów Państwowych? Jakim sposobem inwestor uzyskał zgody na ” “zagospodarowanie ” tego terenu? Kto i jakie prowizje podjął i za co? Kto będzie czerpał z tej inwestycji korzyści materialne? Bo napewno nie gmina ( czyt.Urz.M i G.) a w szczególności nie miejscowość na której, będzie instalowana ta inwestycja. Co z tego będą mieli mieszkańcy ? Napewno nie tańszą energię. Kto tak pięknie ględzi o ekologii, ochronie klimatu i innych bzdetach, kiedy na potęgę wycina się lasy, niszczy naturalny ekosystem, doprowadza się tym do erozji gleby, a później opowiada się o ociepleniu klimatu ? Kto naprawdę korzysta na ideologii ” Zielony coś tam”? Napewno nie my, zwykli ludzie, lasy zawsze były płucami naszej planety, przerabiały dwutlenek węgla na tlen, tak było od zawsze, teraz mamy zanieczyszczenia w powietrzu i wycinamy lasy. Czy to ma jakiś logiczny sens? Chyba nie, coś w tym wszystkim jest nie tak.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 3. Ministerstwo Rozwoju i Technologii skierowało w tym roku do tzw. prekonsultacji projekt zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Prekonsultacje to rzadko stosowana procedura – projekt ustawy nie jest oficjalnie skierowana do prac rządowych, resort Piotra Nowaka chce najpierw zapoznać się z opiniami zainteresowanych podmiotów.

  Zaproponował m.in aby lokalizacja instalacji OZE o dużej mocy mogła odbywać się wyłącznie na podstawie planu miejscowego (MPZP). W planie ogólnym, w strefach otwartych jak tereny lasów, tereny rolnictwa, tereny wód oraz tereny zieleni naturalnej, domyślnie dopuszczone będzie zlokalizowanie elektrowni słonecznych i wiatrowych. Wskazano przy tym, że lokalizacja OZE o mocy powyżej 500 kW powinna przebiegać za pośrednictwem miejscowych planów. Wyjątkiem mają być farmy fotowoltaiczne o mocy do 1 MW na nieużytkach oraz gruntach rolnych klasy V, VI i VIz. Nie wymieniono natomiast gruntów klasy IV, które zajmują około 40 proc. krajowej ziemi rolnej.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Dlatego pewnie inwestor sztucznie dzioeli na 5 farm. Aby zmieścić się w limicie 1MW na farmę.
   Czemu tak usilnie próbują uniknąć zmiany w mejscowym planie zagospodarowania.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 4. co na to mieszkańcy Racimierza?
  Zrobią chamskiemu tzw. Sikorskiego łaskę?

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)