Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

URZĄD: Zmiana miejscowego planu zagospodarowania w Stepnicy. MAPKA.

 

W Stepnickim BIP ukazała się informacja o zmianach w miescowym planie zagospodarowania przestrzennego:

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica (zmiana nr 10) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

obwieszczenie-o-wylozeniu-zmiany-studium-14-10-2022r

Link do mapki (uwaga! ponad 45 MB):

https://bip.stepnica.pl/pliki/stepnica/zalaczniki/9011/4-studium-stepnica-zmiana-nr-10-zalacznik-nr-2-2022-10-20.jpg

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/obwieszczenie-burmistrza-miasta-i-gminy-stepnica-o-wylozeniu-do-publicznego-wgladu-projektu-zmi-2

 

33 komentarze

 1. Do czytelnika!! Jak tak lubisz kopać się z niekompetentnymi, urzędniczymi ” KONIAMI” to wal śmiało!! W stepnickim urzędzie miasta i gminy, cuchnie politycznym chlewem oraz kłamliwą narracją już od 20 lat, jest niestety bez zmian!!

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. oficer sowiekiego wywiadu gości dzieci z Azowa

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 2

 3. Gminny portal donosi:


  Sezon żeglarski 2022 już się zakończył ale nie jest to koniec sezonu dla Naszego Morskiego Portu w Stepnicy. W basenie kolejowym gminnego portu przeładunki idą pełną parą. Elewator o pojemność 17 tys. ton pęka w szwach, a towar cały czas jest załadowywany na barki. Obecnie przeładowywanym towarem jest rzepak, ale w porcie przeładowuje się inne zboża oraz nawozy. W 2020 roku przez port w Stepnicy przeszło ponad 32 tysiące ton ładunków w roku 2021 – 23 tys. ton ale przełomowym może okazać się rok obecny, ponieważ prognozujemy, że przeładunków będzie na poziomie 36 tys. Na te wyniki niewątpliwie wpłynęły pogłębienie toru wodnego Szczecin- Świnoujście do 12,5 m głębokości oraz podejściowego do 4,5 metra na szerokości 40 metrów, a także powiększenie obrotnicy, która ma obecnie średnicę 130 metrów. Dzięki temu do portu mogą wchodzić statki o długości do 115 metrów, szerokości 13,5 metrów i zanurzeniu wynoszącym 4 metry, jak również blisko 100-metrowe barki i zestawy pchane o długości 125 metrów.

  PYTANIE: KIEDY BĘDZIE OBIECANE 300 TYS. TON???

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 4. kolorem różowym i symbolem EE oznaczone są farmy wiatrakowe.
  Trzy ogromne obszary, w tym największy zaraz przy Stepnicy.
  WIATRAKI WELCOME TO

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. Jest materiał dotyczący tej zmiany
  dokumenty i mapka
  zmiany na niebiesko w tekscie

  https://bip.stepnica.pl/artykul/obwieszczenie-burmistrza-miasta-i-gminy-stepnica-o-wylozeniu-do-publicznego-wgladu-projektu-zmi-2

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 6. 12:00
  ktoś się wybiera?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

  • Pacz Pan jacy poczciwi ludzie ustawiają taki termin w środku dnia pracy???t

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Może tak troszeczkę z innej beki!! Dwie urzędniczki autoryzowały komunikat urzędowy na stronie BIP Stepnica odnośnie NOWYCH TARYF ZA USŁUGI WOD/KAN w Gminie Stepnica!! Jak można wierzyć tym stepnickim głoszonym wypocinom skoro w tak ważnym dokumencie zawarte są takie babole!!! Brak jakiejkolwiek informacji o dacie początkowej funkcjonowania nowych cen za pobraną wodę oraz zrzut ścieków oraz taki BABOL!! ” WOZ GOLENIÓW, SPÓŁKA Z O.O. PROWADZI USŁUGI WOD/KAN NA TERENIE gminy DOLICE na podstawie ZAZWOLENIA udzielonego DECYZJĄ WÓJTA GMINY STEPNICA Nr. 1/2013 z dnia 04.04.2013r.” JAK widać, byle jakość w ODPOWIEDZIALNYM odczytywaniu tekstów tak ważnych dokumentów przez tak ważnych i ponoć “WIARYGODNYCH” urzędników stepnickiego urzędu MIASTA I GMINY STEPNICA jest oczywistą oczywistością!!

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 7. Jakiś czas temu z ust włodarza słyszałem, że miejscowy plan to nie. bo to za drogo, niepotrzebne.
  A tutaj patrz – od ręki.

  Najlepsze: Dobre 13 Słabe 1

 8. To w Stepnicy to może pod ten port zrobią tereny przemysłowe?

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 9. co chcą tym razem przepchnąć po cichu?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

  • Spokojnie, zapoznawać się z dokumentacją można od dnia 21 pażdziernika do dnia 16 listopada 2022 r w Urz. M i G Stepnica w godz. urzędowania tj. 7.30 – 15.30. kruszyć kopii nie ma o co , termin dosyć długi. Każdy zainteresowany ma możliwość zapoznania się z dokumentacją. Moje wątpliwości wzbudza termin debaty publicznej 14.11. 2022r. Termin wglądu do dokumentacji upływa 16.11.2022r, debata publiczna 14.11. 2022r. Czy nie należałoby debatę publiczną ogłosić po terminie wglądu do dokumentacji? Czyli po 16.11.2022rok w godzinie bardziej dogodnej dla mieszkańców? Wielu mieszkańców pracuje zawodowo, ten fakt może ograniczyć bezpośrednie uczestnictwo w dyskusji, forma papierowa lub elektroniczna może nie wszystkich satysfakcjonować. Namawiam mieszkańców do czynnego zainteresowania się tą dokumentacją, to nic nie kosztuje oprócz poświęcenia chwilki swojego cennego czasu. Nie interesujesz się, nie uczestniczysz? Nie dziw się później że są podejmowane decyzje dotyczące Twojego miejsca zamieszkania bez Ciebie. Decyzje które są sprzeczne z interesem Twoim i mieszkańców. Trzeba iść do Urzędu i to tłumnie,żeby wiedzieć o co chodzi, aby w przyszłości żaden z urzędników nie zarzucił mieszkańcom, że niczym się nie interesują, a później narzekają że władza nie bierze pod uwagę ich głosów niezadowolenia. Stepniczanie, bierzcie sprawy swojej miejscowości w swoje ręce. Czas na zmiany.

   Najlepsze: Dobre 10 Słabe 3

   • nie prościej byłoby gdyby to opublikowali?
    przecież 100% materiału jest elektronicznie
    ale nie – idź do urzędu

    Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

    • Jest to właśnie nasze wygodnictwo. Jak trudno zdjąć kapcie, wstać z wygodnego fotela. Znacznie wygodniej żyć w swojej strefie komfortu, komentować wszystkie wydarzenia za pomocą klawiatury i laptopa.

     Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 13

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)