Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

DROGA 111: Wojewoda obwieścił etap II, przejście przez m.Stepniczka

W stepnickim BIP ukazało się Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej-rozbudowa przejścia przez m.Stepnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 111, etap II przejście przez m.Stepniczka.

Czy to zapowiedź kłopotów mieszkańców, tym razem, Stepniczki?

obwieszczenie-wojewody-zachodniopomorskiego-w-sprawie-wydania-decyzji-o-zezwoleniu-na-realizacj-p1
obwieszczenie-wojewody-zachodniopomorskiego-w-sprawie-wydania-decyzji-o-zezwoleniu-na-realizacj-p2

Żródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/obwieszczenie-wojewody-zachodniopomorskiego-w-sprawie-wydania-decyzji-o-zezwoleniu-na-realizacj

8 komentarzy

 1. Do 30 kwietnia ma się zakończyć budowa przejście DW nr 111 przez Stepnicę.

  Taką informację podaje Zachodniopomrski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszlinie. Przejście DW nr 111 przez Stepnicę realizowane jest jako odrębna inwestycja w ramach przebudowy 23-kilometrowego odcinka Recław-Stepnica w ciągu DW111. Ta część projektu ma zostać zakończona do 30 kwietnia br. Powodem wydłużenia terminów była konieczność rozbiórki i przeprowadzenia badań archeologicznych odsłoniętej w czasie przebudowy, historycznej, drewnianej konstrukcji drogi w Stepnicy.

  Przebudowa 23-kilometrowego odcinka Recław-Stepnica w ciągu DW111 została niedawno zakończona . Droga biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej S3 połączeniem nad morze.

  DW nr 111 to szlak komunikacyjny, który ma znaczenie dla rozwoju miejscowości wypoczynkowych położonych nad Zalewem Szczecińskim, zwłaszcza Stepnicy, która posiada przystań jachtową, będącą częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. DW nr 111 łączy dziś położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Znaczenie drogi wzrasta latem gdy rośnie ruch turystyczny.

  Odcinek, który został przebudowany, był do 2014 r. drogą powiatową i nie spełniał standardów drogi wojewódzkiej. Teraz, droga na odcinku szlakowym została poszerzona do normatywnych 7 metrów, wzmocniono jej konstrukcję oraz zastosowano szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego.

  W miejscowościach: Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko powstały nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, elementy spowalniające ruch pojazdów i azyle dla pieszych. Przebudowane zostały również zatoki autobusowe. Projekt przewidywał też przebudowę dwóch mostów na Kanale Miłowskim, budowę zbiorników retencyjnych, przebudowę istniejących i budowę nowych przepustów oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia.

  W projekcie zrezygnowano z pomysłu budowy drogi rowerowej wzdłuż całej DW 111, gdyż po sąsiedzku powstaje rowerowa trasa Blue Velo, która przebiega bliżej Zalewu Szczecińskiego i jest znacznie atrakcyjniejsza turystycznie i przyrodniczo od terenu przebiegu drogi wojewódzkiej 111.

  Wieloletni proces przekształceń DW111, zakończy przebudowa mostu na rzece Gowienicy, przepływającej między Stepnicą i Stepniczką. Projekt na most czeka aktualnie na uzyskanie decyzji ZRiD (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). ZZDW spodziewa się, że uzyska ją w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  Wartość robót budowlanych prowadzonych przy przebudowie ponad 23 -kilometrowego odcinka DW111 Recław-Stepnica, wyniosła ponad 100 mln zł. Wniosek na dofinansowanie unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego opiewa w tym przypadku na kwotę ponad 97,1 mln zł.

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Lepiej będzie jak wcale nie zaczną, ulica Sikorskiego to jest przykład ogromnej partaniny.

  Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

 3. może bursztyny przy posesji szefa he he he

  Debata, kontrowersyjne Dobre 4 Słabe 3

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)