Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Projekt Budżetu Gminy na 2023 r. i Projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Stepnica na lata 2023-2035

W stepnickim BIP ukazał się projekt przyszłorocznego budżetu Gminy oraz Plan Wieloletni – do 2035 roku.

Plik PDF pod linkiem: https://bip.stepnica.pl/pliki/stepnica/zalaczniki/9035/projekt-uchwaly-w-spr-uchwakenia-budzetu-na-2023-r.pdf 

Tradycyjnie prosimy forumowiczów o komentarz. 

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/projekt-budzetu-gminy-na-2023-r-i-projekt-wieloletniej-prognozy-finansowej-gminy-stepnica-na-la

38 komentarzy

 1. I jak tu odejść jak rozkwit otwiera horyzonty. Droga dwa lata w potrzasku i bezradna władza nie ma wpływu, a tutaj proszę 11miesięcy i kładeczka z wieżyczką bedą gotowe na wieży pewnie będą nowe miejsca pracy 🤣🤣🤣 szkoda ,że nie udało się do sylwestra .

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 2. Władimir Putin doznał niefortunnego upadku ze schodów we własnej rezydencji – utrzymuje rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR, który w przeszłości był źródłem cytowanych, choć niepotwierdzonych informacji o chorobach gospodarza Kremla.

  Schodząc po schodach Putin jakoby upadł na kość ogonową i przewróciwszy się na bok zsunął się kilka stopni w dół; do incydentu doszło na oczach ochroniarzy, którzy pospieszyli mu na pomoc i wezwali lekarzy dyżurujących w rezydencji.

  “Mimowolna defekacja” włodarza Kremla

  Kanał Generał SWR utrzymuje, że podczas upadku doszło do “mimowolnej defekacji”, ponieważ “Putin cierpi na chorobę nowotworową układu pokarmowego, przez co ma poważne problemy z trawieniem”, a uderzenie w kość ogonową spowodowało nagły ból.

  “Po całościowych oględzinach i badaniu zdiagnozowano stłuczenie kości ogonowej i tkanek miękkich”, samopoczucie pacjenta jest “stabilne” – twierdzą autorzy tych doniesień. Zapowiadają, że odbędzie się dochodzenie, by ustalić przyczynę upadku Putina. Nosi on bowiem specjalne obuwie zapobiegające poślizgnięciu się, a “schody w rezydencji uważane są za bezpieczne” – czytamy w publikacji.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Putin robi pod siebie?

   Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

   • Może konspiracyjna moc polskiej mafii Wojskowych Służb Informacyjnych oraz kolesie znani kolesie PUTINA, tacy z górnej półki jak słynny nasz donald, zabunkrują go potajemnie w Polsce!! W tym burdelu politycznej oligarchii wszystko jest możliwe! Przecież my jako obywatele bezpartyjni czynni zawodowo z emerytami włącznie i tak nie mamy nic do gadania, przykład z tak zwanymi konsultacjami w Stepnicy jasno dowiódł, że choć byśmy górę w Zielonczynie przewalili to i tak budżet będzie taki jaki nasz agent promoskiewski zaklepie!! Możemy jako Mieszkańcy sobie jedynie pogaworzyć o racjonalnościach i priorytetach inwestycyjnych, na to nam jeszcze pozwalają. Jak już wielokrotnie gruby udowodnił, że i tak ta zgraja naszych bezradnych ma gówno do gadania!!!

    Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Gwoli informacji, skrótowe omówienie agendy 2030 – Grzegorz Płaczek ” ToSieSamoKomentuje”
  https://banbye.com/watch/v_x25aL-WfjjUY

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. Gawłowski: Jestem przekonany, że zostanę uniewinniony

  Senator opuścił więzienie za kaucją w wysokości 500 tys. zł, na którą złożyła się jego rodzina i przyjaciele. Wyrok w tzw. aferze melioracyjnej, w którą zamieszany jest Stanisław Gawłowski, ma zapaść prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

  – Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości, że zostanę uniewinniony – podsumowuje senator. – Liczę na to, że są jeszcze sędziowie, którzy potrafią wyrokować na podstawie faktycznych dowodów, a nie pomówień – zapewnił.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 5. Zaraz będzie sesja i kolejne podwyżki:
  śmieci – 32 zł od osoby
  nieruchomości wszystkie stawki ponad 11% w górę
  I ta pieprzona kładka a 4 miliony złotych to przegięcie

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 4

  • Już w przyszłym roku będziemy mogli spacerować w Stepnicy fantastyczną promenadą i podziwiać wspaniałe widoki na wody Zalewu Szczecińskiego.

   Właśnie rozstrzygnięto przetarg i wyłoniono wykonawcę, który dokona budowy promenady łączącej Kanał Młyński z plażą miejską nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy.

   Zakres inwestycji obejmuje wykonanie także wieży widokowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Ponadto w zakresie inwestycji jest budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych, budowa schodów na plażę, budowa muru oporowego, montaż ławek parkowych oraz koszy na śmieci. Na wykonanie tych zadań wykonawca ma 11 miesięcy. Wartość inwestycji 4 458 750,00 PLN w tym dofinansowanie 3240 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Przetarg nieograniczony na realizację wygrała firma ALPIA Bartosza Przystalskiego z Bytowa. Ponadto w postępowaniu o udzieleniu zamówienia złożone zostały jeszcze dwie oferty jedna na kwotę 10 376 264,38 zł oraz druga na kwotę 5 675 469,08 zł. Wybrana oferta spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz uzyskała najwięcej punktów w kryterium cena i okres gwarancji.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 2

 6. Honor i chwała!!!
  W czasach kryzysu wypieprzać 4 miliony na nikomu niepotrzebną kładkę i jednocześnie podnosić mieszkańcom opłaty za śmieci, żeby zapewnić dodatkowy etacik (czytaj:głos w wyborach) hmm taka stepnicka norma.
  Głosujcie dalej na gburmistrza

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 2

 7. skończy się hajs, skończy się radosna zabawa w postęp

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

 8. łowiectwo więcej niż transport? ta gmina to żart?

  Najlepsze: Dobre 12 Słabe 0

  • dużo miśliwych, mało transportowców 🙂

   Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • 12% turystyka
   15% gospodarka komunalna i ochrona środowiska
   13% administracja

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • SKALA arogancji oraz bezczelności tej prywatnej mafii stepnickiej osiągnęła poziom kosmosu!! Dzieci uczące się na wszystkich poziomach poza Stepnicą nie mogą spokojnie dojeżdżać publicznym lub samorządowym transportem, nie mogą nawet wrócić z internatów bez extra pomocy RODZICÓW a ten baran przywódca stada baranów /LOKALNYCH RADNYCH/ wydaje kasę na barbarzyństwo kłusownicze oraz interesiki ZAMOŻNEJ KASTY!! Kolejny stepnicki, polityczny skandal!

   Najlepsze: Dobre 12 Słabe 1

 9. A jak wam się podoba poniższe?

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. znowu skan wydruku projektu, zamiast wersji elektronicznej
  brak możliwości wyszukiwania to ogromna niedogodność!

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 11. Ciekawa prognoza inflacji …

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)