Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

List do redakcji: Wyciek wody pitnej z wodociągu publicznego przy Kanale Młyńskim

Poniżej publikujemy list nadesłany na adres redakcji.

“Przed godziną, byłem na Kanale Młyńskim aby wykonać fotki, które przedstawiają fakt przelewania wody pitnej z wodociągu sieciowego na ul. Młynarskiej poprzez nieszczelny zawór wodny do wód Zalewu Szczecińskiego, poprzez jachtowy Kanał Młyński. DRUGI ROK  ten wyciek /KILKA TON WODY DZIENNIE/ wylewa się z sieci wody pitnej do gleby oraz do kanału!! Pan Wyganowski razem z urzędnikami co jakiś czas od kilku miesięcy podjeżdżają oglądają i nic!! Taryfy idą w górę, dopłata z naszych podatków w kwocie ponad 300 tyś. rocznie od pół roku już działa! Przez te azbestowe rury pod tą nową PiSowską nawierzchnią przesącza się kolejna masa wody do PODZIEMIA !

Ten wyciek już wielokrotnie zgłaszany, przez kilka osób, trwa od połowy zeszłego roku do dnia dzisiejszego. Jest to kilka ton uzdatnionej wody dziennie wlewanej do Zalewu Szczecińskiego!! / MOŻE po to by podnieść poziom wody w Zalewie Szczecińskim/ aż do stanu powodziowego. Wodociągi zachodniopomorskie jawnie olewają ten stan rzeczy a Wyganowski boi się pogonić ich do roboty aby nie narazić się PANU Marszałkowi. Jeżeli takich wycieków jest na całej sieci wodnej jeszcze kilka lub kilkanaście to przy takim nadzorze właścicielskim jakim jest burmistrz z obłąkaną radą miejską czeka nas syfiasta woda za trójcyfrową cenę za metr sześcienny wod/kan!!

Przesyłam kilka zdjęć z wycieku wody pitnej z wodociągu publicznego przy Kanale Młyńskim. W nawiązaniu do uchwały RM Stepnica z dnia 26 września 2022. o dopłacie w kwocie 0,61 plus 1,33 zł netto do każdego metra sześciennego wody i ścieków co daje rocznie ponad 300 tyś, zł rocznie z naszych podatków.”

Źródło:

 1. List mieszkańca przesłany do redakcji. Dane autora do wiadomości redakcji.

12 komentarzy

 1. PO STEPNICKU

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. To musi być bogata Gmina co wodę pitną wylewa do Zalewu Szczecińskiego.

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Andrzej wystąp!

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 4. Wyciek wody pitnej? Czym się martwić ? I tak zużycie tej wody zostanie rozpisane na mieszkańców , znów zostaną podniesione stawki za wodę, a mieszkańcy zapłacą jak za zboże, firma Wody polskie deficytu finansowego z tego powodu mieć nie będzie. No właśnie nawiązując do zboża. Długa ta informacja, ale może warto obejrzeć, dlaczego nie pokazują tego na kanałach TVP, TVN, Polsat?
  https://www.youtube.com/watch?v=gEhoo82oiao . Na kogo głosować PIS , PO-KO ?

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Agrounia i Kołodziejczak zwalczający PiS.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • znaczy “KLAKIERSKA GRUPA BEZRADNYCH” w swoich wyczynach ustanawiania subtelnych kruczków ograbiania obywateli podatników, wymyśliła i wprowadziła w życie jeszcze jeden złodziejski majstersztyk! W nowych Fakturach WOZ pojawiła się grupa I ODBIORCÓW USŁUG ODBIORU ŚCIEKÓW, która za posiadany “ PODLICZNIK “ jest obciążana kwotą 3,50 zł plus 8% VAT miesięcznie!! Czyli mamy jeszcze jedną dopłatę do syfiastej wody oraz odbieranych ścieków. Jest też nowa sytuacja na oczyszczalni ścieków w Stepnic, gdzie postępuje systematyczna ruina urządzeń i budowli !! Możemy spodziewać się zamknięcia awaryjnego obiektu w wyniku kompletnego braku nadzoru właścicielskiego orz Inspekcji środowiskowych!! PORA URUCHOMIĆ TAKĄ PRAWDZIWĄ KONTROLĘ, zanim dojdzie do kolejnego zatrucia ryb i środowiska!!

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 5. jak się patrzy

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

  • Nóż się w kieszeni otwiera jak człowiek widzi jakie jest poszanowanie mienia i majątku Gminy.
   Ludzie się zażynaj aby popłacić rachunki a tu takie bezczelne marnotrastwo miesiącami.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 6. Nie jestem zdzwiona. Stan wodociągów w Stepnicy jest opłakany! Rury azbestowe pamietające lata 60 ciągnące się kilometrami, których władza nie zamierza wymieniać. Pudrują uliczki, ulice i zostawiają stare rury w opłakanym stanie w ziemi. Zamiast stawiać zbędne kładki za miliony, władza powinna wypełniać podstawowe obowiązki – zapewnić wodę pitną w przystępnej cenie. Zająć się oczyszczalnią od lat nieremontowaną.
  Do tego jednak trzeba trochę chęci i kompetencji a tego w Stepnicy brak.
  Z tego co rozumiem woda pitna ucieka z naszego wodociągu.
  Płacimy za ten wyciek podwójnie!
  Po stepnicku!

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 1

  • Sądzę, że Burmistrz wie o tej sytuacji ale jeśli prościej jest podwyższyć opłaty za wodę to czemu tego nie zrobić? Jeszcze koledzy zarobią więcejj. Same plusy.

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 7. Interesy z Geblewiczem to kiepskie interesy dla nas.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)