Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

MIESZKANIA: Znowu będą przydzielać mieszkania komunalne. Komisja 11 kwietnia.

Zawiadomienie o terminie posiedzenia komisji ds. Społecznych

Zawiadamiam, że w dniu 11 kwietnia 2023 r. o godz. 13.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Stepnica odbędzie się  posiedzenie komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy.

Wiceprzewodnicząca  komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy

Aneta Dąbrowska

Porządek:

 1. Otwarcie posiedzenia komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy.
 2.  Stwierdzenie kworum.
 3. Rozpatrzenie wniosków w sprawie przydziału lokali mieszkalnych w Stepnicy na ul. Kolejowej.
 4. Wypracowanie stanowiska komisji w sprawie przydziału lokali mieszkalnych.
 5. Wolne wnioski.
 6.  Zamknięcie posiedzenia komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy.

Według mnie mieszkania komunalne są przyznawane:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło:

 1. https://bip.stepnica.pl/artykul/zawiadomienie-o-terminie-posiedzenia-komisji-ds-spolecznych-2

60 komentarzy

 1. Następna lista mieszkań dla samotnych i osób które posiadają mieszkania.

  Najlepsze: Dobre 3 Słabe 0

 2. masz rację, tylko jak dotrzeć z tym do ludzi?

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

 3. Komisja powinna składać się z osób niezależnych, kogoś kto nie jest związany że Stepnicą. Nawet na maturze jest ktoś obcy w komisji , a tu przy rozdawania mieszkań znowu kolesiostwo 👍. Widoczny brak młodych ludzi w których warto zainwestować komisja wyraźnie pokazala wśród wybrańców z list . Komisja miała tyle czasu na weryfikację stanu majątkowego, np posiadanych mieszkań, wśród osób zainteresowanych nowymi mieszkaniami ….., ale wzięła się za robotę w połowie kwietnia 😂

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • Przygotowania do tego rozdawnictwa zostały przedsięwzięte już wiele lat temu.
   Radni przegłosowali m.in. kryteria dochodowe, znacznie je przeszacowując.
   Tak aby nawet średnio zamożnym móc dać legalnie.
   Trzeba było wtedy protestować.
   Teraz to już musztarda po obiedzie.

   Najlepsze: Dobre 4 Słabe 0

  • Wystarczyło wszystko robić jawnie od początku.
   Dane osobowe anonimizować (zaczernić).
   Nie było by tyle zgrzytu.

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

 4. Młodzi ludzie z dziećmi którzy zachowują tożsamość i upodabniają się ze Stepnica, zostają sami bez Pomocy a kolesie i kolesiówy rozporządzają majątkiem. Państwa niezgodnie z przeznaczeniem …….układ goni układ

  Macie sprawiedliwość w Stepnicy jedni się cieszą a ich koty i psy żyją jak książęta a drudzy którzy naprawde pracują I się starają została z niczym.,żadnej Pomocy ,Pomocy, Pomocy ,gdzie tu pukać o Pomoc dla tych ludzi i ich rodzin

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 1

 5. To jest jakieś chore co tu się wyrabia mnie prosto w oczy pracownicy ops oraz gminy odsyłali mówiąc że nawet nie ma wolnych mieszkan a dla Ukraińców nawet na nowych blokach się znalazło ..nie chce pisać po nazwisku ale wiem jak kto dostał mieszkanie kto nie ma dzieci bo oo pracowała w gminie wtyki miała i czekała na cynk aż bd wolne no i mieszka sobie…

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • jakie to wszystko było przewidywalne
   znowu was przechytrzyli

   Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

   • Układy I nic więcej się liczą ktoś kogoś zna plotkuje ,gada to mała mieścina więc zawsze ,wszędzie tylko układy, tylko Serce boli jak ktoś potrzebuje naprawę pomocy a tu nic ,,gdzie tu Prawo i Sprawiedliwość Wielkie g……

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Jest lista mieszkań,

   Przyro to pisać znowu niestety nie zadziałało formuła uczciwość ,sprawiedliwość oraz potrzeba ludzka ,rozwiązanie Trudnej sytuacji człowieka i jego rodzinny;

   Przykro mi to pisać, człowiek zaangażowany w gminie ,człowiek który mieszka od lat tu w Stepnicy ,człowiek który rozsławia gminę angażując się w różne projekty oranizacyjno sportowe ,mało to dla gminy aby mu pomóc,chyba nie ,znowu pojawiły się osoby na liście, młode, bez dzietne,oczywiście zadziałała formuła kolesiostwa w wyborze ludzkim mieszkań komunalnych .

   Człowiek ktiry się starał kilka ładnych lat o mieszkanie w zasobie gminnych mieszkań ,osobą i jego rodzina która naprawdę potrzebują pomocy została i zostaje bez pomocy .

   Rodzina tą wiążą budżet na styk ,wspomagając się pomocą rodziny ,licząc na pomoc gminy a tu następuje,,Zong” nic Gmina odwraca się od takiej osoby jego rodziny zostawiając ich na pożarcie cywilizacyjne ,Zeto pomocy I wsparcia .
   Według zapewnień medialnych Burmistrza mieszkania otrzymają ludzie naprawdę potrzebujący pomocy, ludzie zamieszkujący w gminie a nawet w Stepnicy kilka lat ,ludzie młodzi ,rozwijający się a przede wszystkim ludzue którzy pracują i pomagają gminie i miastu Stepnica ,ludzie którzy chcą i pragną dobra dla Stepnicy ,ludzue młodzi z dziećmi ,tak przedstawiał do Pan Burmistrz ,jednak wyszło jak zawsze .

   Człowiekowi i jego rodzinie nikt nie podał ręku jie pomógł a ta Rodzina teraz płaczę i potrzebuje teraz pomocy?

   Rodzina teraz krzyczy i płacze ,liczyli naprawdę na uczciwość I sprawiedliwość spełniając zarazem wszystkie uwarunkowania spoleczno ,gmine,wstyd dla ludzi zarządzających Gminą że tacy ludzie są pomijani a nadal liczą się tylko układy i kolesiostwo.

   Przykro mi to pisać ale taka jest szara rzeczywistość

   Przykro mi ze Gmina tak podchodzi do ludzi którzy naprawdę potrzebują pomocy!!

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 2

   • Wedug prawa, mieszkania komunalne należą się w pierwszej kolejności mieszkańcom Gminy, którzy nie mogą na rynku zaspokoić swoich potrzeb mieszkaniowych (ubodzy!). Kwestia “przydartności dla Gminy” jest nieistotna i bezprawna. Tak mówi ustawa. U nas zrobiono z tego SZOPKĘ PO STEPNICKU!

    Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

  • Znowu układy i kolesiostwo a miało być sprawiedliwie
   Taka Gmina I rada do skarpppppp w mieście Stepnica

   Bravo kolesiostwo i układziki

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

 6. Do dzieła Panie Burmistrzu i Szanowna Komisjo do spraw przydziału, weryfikować ,sprawdzać,sprawiedliwość to motto.
  Czekamy na poprawne listy przydziału tak aby brak było apelacji do majestatu prawa w Stepnicy oraz zarządzających szanowną gminą.

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 7. Zgadzamy się z tymi wpisami osób które znają zarys osób ktore potrzebują potrzeby oraz sytuację ich rodzin i ich doraźnych potrzeb ,takich ludzi potrzebuje Gmina a nie ludzi próżnych niezaangażowanych w sprawy społeczne Stępnicy, myślimy ze Gmina takich ludzi zatrzyma u siebie w społeczeństwie Stępnicy .

  Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 7

 8. Tak,super komentarz ,czekamy na listy nowych mieszkańców nowych bloków oraz uczciwe wybory zarządzających Gminą.

  Najlepsze: Dobre 5 Słabe 1

 9. Mamy nadzieje ze mieszkania otrzymają ( jak wspominał.Pan Burmistrz ,,i dobra incjatywa dla gminy” i społecznie pozytywna i uczciwa …..

  Słowa Pana Burmistrza mieszkania otrzymają ludzie którzy zamieszkiwali już kilka lat min.10 lat lub więcej, rodziny ,które zamieszkują Stepnice ,są młodymi ludźmi posiadają dzieci angażują się w środowisku Społecznej Stepnicy ( sport futbool Zalew Stepnica ,Tennis stołowy etc. ,turystyka, oranizacje pozarządowe ) utożsamiają się ze Stepnicy ludźmi, angażują się w różne projekty są ludźmi zaangażowanymi w Stepnicy ,kochają ten piekny Region,gminy kraju.
  Życzymy sobie aby aby dostali ludzie młodzi i perspyktywiczni dla Stepnicy którzy tak naprawdę potrzebują pomocy ze strony rządzących Gmiina ,Burmistrz, Radni Gminy ….liczymy od zarządzających na dobre i pozytywbe wybory .

  Bravo dla Stepnicy i ich mieszkańców oraz zarządzających Gmina

  Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 8

  • Jest człowiek który potrzebuje pomocy z Gminy ,kraju dlaczego? Dlatego ponieważ są rodzina młoda a czasy są bardzo trudne dla takich ludzi !!

   Znana nam jest rodzina która zamieszkuje Stepnice ,od lata angażuje się środowisku sportu, angażująca się w reprezentowanie Stepnicy i będącą tak naprawdę reprezentantem Stepnicy ,osobą młoda, zalożył rodzinke mieszka od lat …..ukończył szkołę w Stepnicy a co najważniejsze utożsamia się ze Stepnicą i ludźmi zamieszkującymi rozmawiając z nim zawsze Pozytywnie wypowiada się na temat gminy,miasta Stepnicą ludzi tam zamieszkujących a zwłaszcza w Sport w Stepnicy w który jest bardzo zangażowany .

   Potrzebuje, rodzina potrzebuję mieszkania ( obecny stan finansowy ogólnie w kraju nie pozwala ludziom młodym na mieszkania .

   Ps.czas pokaże czy uczciwość i zaangażowanie w losy Stepnicy coś dało rodzinie która potrzebuje pomocy od ludzi zarządzającej Gminą.

   Powodzenia

   Wszystkiego Dobrego życzę wszystkim mieszkańcom Stepnicy

   Oczywiście sam osobiście nie jestem związany ze Stepnica tylko obserwuję ten region Gminy ,Kraju.

   Debata, kontrowersyjne Dobre 1 Słabe 6

   • Staaaary … brak słów.
    Ile twoja matka śniegu zeżarła, że rakiego baławana urodziła.

    Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 0

  • Do dzieła Panie Burmistrzu oraz Szanowna komisjio do spraw weryfikacji i przydziału mieszkań proszę o uczciwość i solidną weryfikację.
   Tak aby nie bylo apelacji do Pana Burmistrza oraz Komisji weryfikacyjnej przydziału mieszkań .

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 10. Jedno osiedle to 40-lecia PRL a drugie 70-lecia PRL tu i tam jak zaczyna się rozmowa na co idą pieniądze od mieszkańców to niektórzy robią sie bardzo nerwowi 🙂 pewnie sprzątanie klatek i koszenie klepiska między blokami tyle kosztuje co miesiąc… no i odgarnięcie śniegu dwa razy w zimie. Normalnie tajemnica poliszynela, dostęp tylko w kancelarii tajnej po uzyskaniu poświadczenia bezpieczeństwa od sołtysa 🙂

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 11. Z tego co czytam wypowiadaja się tu mieszkańcy nowych bloków, przykro, że nie doceniacie tego co dostaliście,wilgoć ,grzyb…grzejcie wentylujcie… zawsze jest prawo wyboru nie podoba się kup ,postaw ,wyremontuj stare… Nie rozumiem ludzi , którzy zapomnieli, że za free im wpadło mieszkanie i nie umieją o to zadbać,zepsute domofony ,wina dzieci,spisek gminy..mi brak słów… ludzie dostają za darmo i nie umieją tego uszanować,może i lepiej żeby komisja zrobiła weryfikację ,a do mieszkańców ,którym nie podoba się komfort weź kredyt spłacaj i dbaj dopiero się wypowiadaj…z pozdrowieniami dla upierdliwców.Moje skromne zdanie jeżeli się komuś nie podoba może wynająć czy zakupić mieszkanie odpowiadające jego standardom życia, pozdrawiam pokrzywdzonych z mieszkaniami za darmo, wiecznie pokrzywdzonych przez życie

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Z jednej strony darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy. Z drugiej strony jest to majątek gminny i jego stan powinien komuś leżeć na sercu. Kupowanie bubla bo taniej to kiepska strategia. I nie ma wytłumaczenia, że prawo każe brać najtańszych wykonawców. Wymogi przetargu określa zamawiający.

   Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

 12. Oby tym razem nie było afery niech tym razem dobrze rozpatrzą wnioski bo są ludzie którzy naprawdę potrzebują wlasne M porównując stare bloki to na ostatnich dwóch mają leprze drzwi okna i widać to gołym okiem szkoda że ze starymi nie biorą się za renowacje bo pękają na elewacjach pleśń drzwi i domofony już są bezużyteczne i nikt tego nie widzi ostatnie dwa bloki maja inne domofony pewno dłużej posłużą a stare bloki nie długo zresztą już zaczynają szczynaja szpecić a szkoda bo ładne osiedle trzymam kciuki za sukces i ludzi którzy tak bardzo czekają

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Masz rację stare bloki są zaniedbane dali dla rodzin więc wiadomo że dzieci niszczą i nikt nie jest wstanie złapać na gorącym uczynku samo to że rowery się walają i giną te leprze bo na klatki może wejść kto chce a nie powinno tak być dla tego brak porządku zwłaszcza w jednym bloku gdzie ciągle się słyszy na ulicy przechodząc spacerkiem to widać że to prawda ale gmina siedzi cicho bo poco znów inwestować ale nie zrozumieją że materiały gorszej jakości słyszałam że nawet pieśń w mieszkaniach wychodzi a kto zgłasza problem to odpowiem jest taka bo nie grzejecie nie wietrzycie mieszkan śmiech na sali jak tam nie trzeba wietrzyć bo wszędzie ciągnie zwłaszcza od okien które są krzywe a rachunki za gaz są nie male w dodatku szczyty przepuszczają ściany mokre oooo to było widać jak robią bo wysiegniegnik był przy każdym bloku niby inwestycja a bubel nikt nie patrzył na jakość byle szybko i już nic udanego mieszkania a wy ludzie zacznijcie walczyć o swoje niech te bloki znów będą funkcjonalne jak kiedys

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 13. Wiadomo kiedy będzie jakaś lista komu przydzielono?

  Najlepsze: Dobre 11 Słabe 0

  • Będą to ukrywać zasłaniając się rodo srodo.

   Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

  • inżynierowie, lekarze, nauczyciele, kogo tam gmina potrzebuje 🙂

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

  • Mamy nadzieje ze mieszkania otrzymają ( jak wspominał.Pan Burmistrz ,,i dobra incjatywa dla gminy” i społecznie pozytywna i uczciwa …..

   Słowa Pana Burmistrza mieszkania otrzymają ludzie którzy zamieszkiwali już kilka lat min.10 lat lub więcej, rodziny ,które zamieszkują Stepnice ,są młodymi ludźmi posiadają dzieci angażują się w środowisku Społecznej Stepnicy ( sport futbool Zalew Stepnica ,Tennis stołowy etc. ,turystyka, oranizacje pozarządowe ) utożsamiają się ze Stepnicy ludźmi, angażują się w różne projekty są ludźmi zaangażowanymi w Stepnicy ,kochają ten piekny Region,gminy kraju.
   Życzymy sobie aby aby dostali ludzie młodzi i perspyktywiczni dla Stepnicy którzy tak naprawdę potrzebują pomocy ze strony rządzących Gmiina ,Burmistrz, Radni Gminy ….liczymy od zarządzających na dobre i pozytywbe wybory .

   Bravo dla Stepnicy i ich mieszkańców oraz zarządzających Gmina

   Debata, kontrowersyjne Dobre 0 Słabe 7

   • Prawo mówi inaczej.
    Mieszkania komunalne są dla najuboższych a nie dla “najbardziej potrzebnych burmistrzowych”
    No i kto tu kłamie?

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • Dobrze pisze ,znam człowieka, jak potrzebuje pomocy

   Proszę mu pomóc i jego rodzinie w dalszych losach ,życiu,mieszkaniu .
   Dobra incjatywa czas na Gminę i ludzi tam.zarzadzajacych losem.ludzkim

   Debata, kontrowersyjne Dobre 3 Słabe 5

 14. nowe osiedle nigdy tak nie wyglądało jak na tym obrazku a teraz po latach wygląda jak slumsy, popękane klatki, brudne elewacje, wypłowiałe najtańsze farby itd

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 0

  • Oczywiście, że malowany obrazek jest propagandowy.
   Takie było jego przeznaczenie.
   Problem w tym, że rzeczywistość skrzeczy,
   Jak się budowało tak aby było najtaniej na materiale to tego są efekty.
   Teraz ktoś musi to odcierpieć.

   Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 15. Czy ciałopozytywna radna rozwaliła tym razem framugę od drzwi?

  Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

 16. Łowcy mieszkań 2
  Powtórka z rozrywki.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 17. Oj tam! Oj tam ! O co ten wrzask ? Chawiry dostaną ci co powinni, niezbędni dla miasta i gminy, tyle w temacie mieszkania.

  Najlepsze: Dobre 10 Słabe 1

 18. Pamiętam jak poprzednio był Polsat.
  Taka ciałopozytywna radna tak pierdyknęła drzwiami do sali konferencyjnej. że aż tynk z framugi się posypał na kamere :-).

  Taka to stepnicka kultura.

  Najlepsze: Dobre 9 Słabe 0

 19. Hakerzy z rosyjskiej grupy Killnet ogłosili, że zaatakowali serwery Grupy Azoty Police, czyli zakładów chemicznych w Policach, należących do kontrolowanej przez Skarb Państwa Grupy Azoty.

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

 20. Znowu nas czeka rzeźń?

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

  • Można spokojnie wzywać Policję

   Najlepsze: Dobre 7 Słabe 0

   • Tylko Rutkowski Patrol 🙂

    Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

   • Z tego co czytam wypowiadaja się tu mieszkańcy nowych bloków, przykro, że nie doceniacie tego co dostaliście,wilgoć ,grzyb…grzejcie wentylujcie… zawsze jest prawo wyboru nie podoba się kup ,postaw ,wyremontuj stare… Nie rozumiem ludzi , którzy zapomnieli, że za free im wpadło mieszkanie i nie umieją o to zadbać,zepsute domofony ,wina dzieci,spisek gminy..mi brak słów… ludzie dostają za darmo i nie umieją tego uszanować,może i lepiej żeby komisja zrobiła weryfikację ,a do mieszkańców ,którym nie podoba się komfort weź kredyt spłacaj i dbaj dopiero się wypowiadaj…z pozdrowieniami dla upirdliwców

    Najlepsze: Dobre 9 Słabe 2

    • Wszystkie te napompowane propagandowo “inwestycje/” Wyganowskiego jak Port Przeładunkowy, mieszkania na Kolejowej czy marina na Kanale Młyńskim to buble wykonane przez zaufane firmy.
     Taniocha i dykta aby się obłowić na zleceniach.

     Najlepsze: Dobre 6 Słabe 1

    • To że ktoś pisze z blokow nie znaczy że to patola przejdź się po osiedlu to zauważysz różnice że to nie tylko wina mieszkańców ale wina wykonawców i materiałów a gdyby było mnie stać na kredyt to bym się nie prosiła ale skoro mam I płace to nie znaczy że za parę lat zacznie się to wszystko całkiem zniszczeje w domu odświeżamy ściany więc czemu nie odświeża na klatkach my tego robić nie możemy bez zgody a to że nie mamy swojego potwórka to nie znaczy że jesteśmy gorsi bo nam też by się chciało spokoju i podwórka ale kogo życie zmusza ten nie ma wyboru jesteśmy wdzięczni za te mieszkania ale też jako najemcy nie będziemy wymieniać drzwi domofonów itp bo kto za to nam zwróci tyle mam do powiedzenia

     Najlepsze: Dobre 5 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)