Nowa Stepnica

Wolne Forum mieszkańców Gminy Stepnica

Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania Kandydatów!

(Biuro Prewencji KGP)

12 komentarzy

 1. doczekamy się oczyszczenia Polski ze śmierdzących, prosowieckich onuc w zarządzaniu Państwem na wszystkich WAŻNYCH SZCZEBLACH!!!

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 2. Pan”Katani ” Stepnicka legenda Stepnickiej policji 😂 jeszcze się taki nie urodził co by był lepszy od Kataniego 😄

  Najlepsze: Dobre 4 Słabe 1

 3. Trzy tygodnie temu Zdzisław Czarnecki, przewodniczący Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, broniącej esbeckich emerytur, zaapelował do byłych esbeków o zbieranie podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, nawet jeśli mają jakiś „uzasadniony żal” do PO. Dość ciekawe było uzasadnienie: „powinniśmy to zrobić w dobrze pojętym interesie naszego Kraju i naszym własnym!”. Byli esbecy popierający często SLD dostali sygnał, że są powody, by wesprzeć Trzaskowskiego.

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 0

  • … Procedowane przepisy oznaczają zakaz zatrudnienia w służbie cywilnej oraz w urzędach państwowych osób, które w okresie od 22 lipca 1944 roku do 21 lipca 1990 roku pracowały lub pełniły służbę w organach bezpieczeństwa państwa bądź z nimi współpracowały.

   Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 0

 4. Świeżo zdobyte przez redaktora Tomasza Duklanowskiego informacje w sprawie afery pedofilskiej z udziałem działaczy Platformy Obywatelskiej województwa zachodniopomorskiego, rzucają nowe – jeszcze bardziej szokujące – światło na sprawę. O szczegółach swojego dziennikarskiego śledztwa opowiedział w rozmowie z red. Katarzyną Gójską na antenie Telewizji Republika. Okazuje się, że wcześniejsze zapewnienia marszałka Olgierda Geblewicza nie mają z prawdą nic wspólnego.

  https://niezalezna.pl/484339-opozniali-to-jak-tylko-mogli-gazeta-polska-poda-nowe-szczegoly-w-sprawie-afery-pedofilskiej-w-platformie

  Najlepsze: Dobre 6 Słabe 3

 5. a nasi? kogoś tam ratowali, medale były!

  Najlepsze: Dobre 8 Słabe 0

Dodaj komentarz

Optionally add an image (JPEG only)