SESJA: 29 listopada, środa posiedzenie Rady Miejskiej.

45 KOMENTARZE

 1. Polska ma zapłacić za domaganie się reparacji od Niemiec?! Skandaliczne działania Centrum im. W. Brandta i Konferencji Ambasadorów RP

  W mediach cicho sza, diabła nie ma …

  “Centrum im. Willy Brandta i stowarzyszenie Konferencja Ambasadorów RP wezwali do rozliczeń za domaganie się przez Polskę zadośćuczynienia od Niemiec za zbrodnie II wojny światowej. „Skandaliczne i antypolskie stanowisko”; „Zaprzaństwo” – podkreślają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

  Rozliczenia za domaganie się zadośćuczynienia
  Politycy Prawa i Sprawiedliwości poinformowali w mediach społecznościowych, że Centrum im. Willy Brandta i stowarzyszenie Konferencja Ambasadorów RP wezwali do rozliczeń za domaganie się przez Polskę zadośćuczynienia od Niemiec za zbrodnie II wojny światowej.

  W dokumencie „Partyjna ‘kampania reparacyjna’ PiS wymaga audytu i rozliczenia” stwierdzono m.in., że… powinien powstać „wspólny plan upamiętnienia zbrodni nazistowskich w tym upamiętnienia losu więźniów obozów koncentracyjnych i robotników przymusowych”.

  Wezwano też do sporządzenia bilansu „świadczeń przekazanych Polsce i ofiarom zbrodni nazistowskich w Polsce przez stronę niemiecką w kontekście strat jakie Polska poniosła podczas II wojny światowej”.

  Rząd powinien ustanowić (najlepiej we współpracy z rządem niemieckim) grant naukowy (…) „Finansowanie grantu powinno pochodzić ze środków przeznaczonych na działalność Instytutu Strat Wojennych. Instytut ten – jako partyjne, polityczne przedsięwzięcie PiS, dublujące kompetencje szeregu istniejących instytucji naukowych – należałoby niezwłocznie zlikwidować”

  – stwierdzono.

  Politycy PiS: „Skandal i zaprzaństwo”
  Sprawę w mediach społecznościowych skomentowali m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości. Arkadiusz Mularczyk, były Pełnomocnik Rządu do spraw Odszkodowań za Szkody Wyrządzone Agresją i Okupacją Niemiecką w latach 1939-1945 podkreślił, że jest to „skandaliczne i antypolskie stanowisko”.

  Stanowisko Centrum im. Willy Brandta @CSNE_WB_UWr jest absolutnie skandaliczne i antypolskie! Będę w tej sprawie domagał się wyjaśnień od właściwych władz uczelni.

  — wskazał polityk.

  Zarówno Polski Sejm RP, jak i Rada Ministrów podjęły w tej sprawie jednolite stanowisko. Sejm RP 14 września 2022r podjął niemal jednogłośnie Uchwałę ws. dochodzenia przez Polskę zadośćuczynienia za szkody spowodowane przez Niemcy w czasie II wojny światowej. Sejm wezwał rząd Niemiec do „jednoznacznego przyjęcia politycznej, historycznej, prawnej oraz finansowej odpowiedzialności” za wszystkie skutki spowodowane Polsce i jej obywatelom w wyniku rozpętania przez III Rzeszę II wojny światowej. Również Rada Ministrów podjęła 18.04.2023r Uchwałę w sprawie konieczności uregulowania w stosunkach polsko-niemieckich kwestii reparacji, odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska i Polacy ponieśli z powodu bezprawnej napaści Niemiec na Polskę w 1939 r. oraz późniejszej okupacji niemieckiej. Kogo reprezentuje @CSNE_WB_UWr!

  — podkreślił Arkadiusz Mularczyk.

  Treść tego dokumentu jest szokująca nawet jak na standardy tych zaprzańców. PODAJCIE DALEJ – niech ta informacja rozejdzie się jak najszerzej – trzeba wiedzieć co oni planują. Polscy podatnicy mają sfinansować raport na temat „prywatnego niemieckiego mienia przejętego przez Polskę”. Zapamiętajcie dobrze te organizacje: „Konferencja Ambasadorów RP” i „Centrum Willy’ego Brandta” dążą nie tylko do tego, aby nasz kraj nie dostał zadośćuczynienia należnego nam za wymordowanie 6 mln ludzi, zniszczenie tysięcy miast i wsi, zrabowanie majątku państwowego i prywatnego – ale BY POLSKA ZAPŁACIŁA ZA ROZLICZENIE SIĘ Z NIEMCAMI z tego, co okupanci pozostawili w Polsce…. Mentalność zdrajców

  — wskazał Paweł Jabłoński.

  Wyjątkowy skandal i zaprzaństwo – Centrum im. Willy Brandta i stowarzyszenie Konferencja Ambasadorów RP wzywają do rozliczeń za domaganie się od Niemiec zadośćuczynienia za zbrodnie II wojny światowej

  — podkreślił Radosław Fogiel.

  Byli polscy ambasadorowie wzywają @donaldtusk do ROZLICZENIA rządu @pisorgpl za działania zmierzające do wyegzekwowanie od Niemiec odszkodowań za ich zbrodnie z II WŚ. Wczoraj jeden z nich, Marek Prawda, został zastępcą @sikorskiradek w @MSZ_RP . Jak Państwo to nazwiecie?

  — dodał Kacper Płażyński.

  Piękne. Kolejny dowcip roku. Niemcy tak się rozochociły z powodu nowej władzy w Polsce, że publicznie (!), z otwartą przyłbicą, oświadczyły, ze czas, by Polska im zapłaciła reparacje. Nie, to nie żart. To dokument Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich. Jest w nim też inna „perełka”, czyli wprost stwierdzenie, że to kara za to, że Polska chciała reparacji od Berlina. Dokument ten stworzyła także tzw. „Konferencja Ambasadorów RP”. To zbiór pupilków postkomuny i Platformy, autorytety GW i TVNu i reszty „wolnych mediów” Tuska. Wiecie, Schnepf i jemu podobni. Jakbym tego nie przeczytał, nie uwierzyłbym. Nie wiem co mnie w tym bardziej szokuje. Stopień zdrady? Stopień skretynienia? Czy jednak stopień bezczelności? Coś czuję, że za kilka lat wymyślą też reparacje ze strony Polski dla Moskwy. No zdrajcy to są, po prostu zdrajcy

  — ocenił Dawid Wildstein.

  Wspaniałe. Polska ma za polskie pieniądze: – rozwiązać własne instytuty badawcze, powołać „europejskie”; – podważyć raport o polskich stratach wojennych; – udowodnić, że Polsce nie należą się reparacje; – przygotować raport o tym ile Polska zarobiła na niemieckim majątku pozostawionym w Polsce; Tego wszystkiego oczekuje „polski” wydział Uniwersytetu Wrocławskiego i „polscy” ambasadorzy. O ile normalny człowiek współpracować z ruskimi może tylko pod wpływem kompromatów lub za pieniądze, tak dla wielu współpraca z Niemcami jest powodem do dumy i budowy poczucia wyższości. Tylko Polski szkoda

  — dodał Szymon Janus.

  Warto zauważyć, że mienie jest niemieckie, ale zbrodnie nazistowskie

  — dodał Krzysztof Karnkowski.

  1 września 2022 roku zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. 3 października 2022 r. minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podpisał notę dyplomatyczną do strony niemieckiej, dotyczącą odszkodowań wojennych. Polska domaga się w niej m.in. odszkodowania za straty materialne i niematerialne w wysokości 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych i zrekompensowania szkód.

  Dobre 0 Słabe 0

 2. Polski nie pokonały zabory, dwie wojny światowe, ani komuniści. Załatwią ją „naprawiacze praworządności”

  Dobre 1 Słabe 0

  • Czy wierzycie w to, że tzw. Zachód nas szanuje?
   Kraje kolonialne po utracie kolonii a Azji, Afryce i Ameryce Płd. przy pomocy UE kolonizują Europe Środkową i Wschodnią.

   Dobre 1 Słabe 0

 3. Rozgrywanie PL i jej błyskotliwych obywateli trwa mniej więcej od powstania kozackiego z 1648. To ten zaniedbywany bunt był początkiem końca Polski. Oszukany przez polskiego króla Chmielnicki podpalił kresy, tj. dzisiejszą Ukrainę i o pomoc zwrócił się do odradzającej się po Wielkiej Smucie Rosji, gdzie właśnie rozpoczęło się władanie dynastii Romanowów.

  Kiedy Szwedzi najechali w 1655 Polskę, to od roku połowa już I RP zajęta była rozlewającym się potopem, ale rosyjskim i połową RP faktycznie władał wówczas Chmielnicki. Nie wiem dlaczego podręczniki pomijają ten fakt i potop szwedzki nie jest nazywany szwedzko-rosyjskim. Pewnie z tego samego powodu pomijają, że Chmielnicki tak naprawdę był Polakiem, Jarema Wiśniowiecki prawosławnym Litwinem i Rusinem, Karol X Gustaw zaś nie Szwedem, ale Niemcem, którego armia składała się w większości z wojska… brandenburskiego. Jaki potom szwedzki zatem? Przyjazne relacje z DE i RU jak widać nawiązaliśmy dużo wcześniej.

  Wyniszczona potopem PL stała się już na zawsze terytorium transakcyjnym, gdzie ościenne kraje czuły się od teraz jak u siebie i które wpływają chyba do dziś na wszystkie kluczowe kierunki (niedo)rozwoju Polski. Polecam poniżej rzucić okiem na instrukcje carycy Katarzyny, która wysyłała swoim dyplomatom w Polsce w 1763 r., by anarchizować nasz kraj, osłabiać jego sprawczość, potencjał gospodarczy i militarny, przykupywać elity, a wszystko w imię… zachowywania wolności, tolerancji i praworządności w Polsce. Bingo.

  Z grubsza protektorat Rosji i Prus nad PL opierał się na osadzaniu na tronie swoich kandydatów, rozgrywaniu wewnętrznych konfliktów, religijnym szczuciu, budowaniu całych własnych stronnictw (Familia Czartoryskich) – a wszystko w imię złotej wolności szlachetnie urodzonych. I wg mnie dokładnie to samo dzieje się od 30y w III RP… Tyle, że kiedyś rozgrywać dawała się pazerna na wpływy i władze magnateria, a dziś narzędziem w rękach zagranicy jest niestety wymiar sprawiedliwości. Jedna izba nie uznaje drugiej, chociaż jedna i druga umocowana jest polską ustawą, ale pierwsza załatwiła sobie w zagranicznym sądzie, że druga jest nielegalną.

  💡 Ta druga Izba zatwierdza jednak ważność wyborów, zatem niezależnie czy zatwierdzi, czy też nie, to wybory w Polsce chyba okazują się nieważne i mamy w kraju anarchię i wojnę domową (kiedy nieprzyjaciel u bram)

  Część sędziów orzeka w własnym gronie, że inny trybunał nie jest legalny i na własną rękę interpretuje „ducha”, a nie przepisy Konstytucji. Żyjemy w takim prawniczym już “szambie”, że nie wiadomo:
  – czy dziesiątki tysięcy wyroków obowiązują
  – kto jest sędzią
  – kto jest posłem
  – czy obowiązuje Konstytucja, czy pierwszeństwo mają wszędzie pomysły TSUE i ETPCz,

  czy jednak najwyższą formą źródła prawa w Polsce są uchwały sejmowe, tj. widzimisię grupy posłów. Nie mam zamiaru wnikać w kazuistykę prawniczą, bo interesuje mnie jedynie, że od wieków w Polsce mental się nie zmienia, tylko „elity” inaczej nazywają…

  Dobre 1 Słabe 0

  • Czerwone pachołki Rosji – czyli tzw. “byli ambasadorzy” do spółki Tuskiem zrobią nam dobrze.
   Naziści będą się cieszyć, czekiści będą się cieszyć.
   Czego więcej trzeba?

   Dobre 0 Słabe 0

 4. Zgadza się , takiego burdlu jak teraz nie było od 1981 roku. Wtedy nas oszukali i teraz po raz drugi nas oszukano.

  Dobre 1 Słabe 0

  • Czas biegnie szybko, każda władza przemija. Nieliczenie się z prawem, pogwałcenie konstytucji, zatrzymywanie posłów z immunitetami, nierespektowanie prezydenckiego aktu łaski – to jest dyktatura. Takiej sytuacji nie było w Polsce od 1981 roku!

   Dobre 1 Słabe 0

   • To wstyd na cały świat, absolutna kompromitacja władzy, która posługuje się putinowskimi metodami.

    Dobre 0 Słabe 0

 5. Książę Andrzej
  Bill Clinton
  Donald Trump
  David Copperfield
  John Connelly — były policjant, a potem dziennikarz, który badał sprawę Epsteina
  Alan Dershowitz — prawnik
  Leonardo DiCaprio
  Al Gore — były wiceprezydent USA
  Stephen Hawking
  Ehud Barak — były premier Izraela
  Michael Jackson
  Marvin Minksy — pionier sztucznej inteligencji
  Kevin Spacey
  George Lucas
  Jean Luc Brunel — właściciel agencji modelek
  Cate Blanchett
  Naomi Campbell
  Sharon Churcher — dziennikarka
  Bruce Willis
  Bill Richardson — były gubernator Nowego Meksyku
  Cameron Diaz
  Eva Andersson-Dubin — była miss Szwecji
  Glenn Dubin,
  Noam Chomsky — filozof
  Tom Pritzker — filantrop
  James Michael Austrich
  Juan i Maria Alessi
  Janusz Banasiak
  Victoria Bean
  Rebecca Boylan
  Dana Burns
  Dr Mona Devansean
  Dr Chris Donahue
  Ron Eppinger — handlarz kobietami
  Daniel Estes
  Annie Farmer — ofiara Epsteina
  Louis Freeh — były dyrektor FBI
  Fredrick Fekkai — fryzjer gwiazd
  Alexandra Fekkai
  Jo Jo Fontanella — kamerdyner Epsteina
  Crystal Figueroa
  Anthony Figueroa
  Eric Gany
  Meg Garvin — prawnik Virginii Giuffre
  Sheridan Gibson-Butte
  Ross Gow — agentka Ghislaine Maxwell
  Fred Graff
  Robert Giuffre
  Philip Guderyon
  Alexandra Hall
  Dr Carol Hayek
  Dr John Harris
  Joanna Harrison
  Shannon Harrison
  Victoria Hazel
  Brittany Henderson
  Brett Jaffe
  Forest Jones
  Sarah Kellen — była asystentka Epsteina
  Carol Kess
  Dr Karen Kutikoff
  Paul Lavery
  Dr Steven Olson
  Stephen Kaufmann
  Wendy Leigh
  Dr Judith Lightfoot
  Peter Listerman
  Tom Lyons
  Dr Darshanee Majaliyana
  Nadia Marcinkowa — przyjaciółka Epsteina
  Bob Meister
  Jamie Melanson
  Lynn Miller — matka Giuffre
  Donald Morrell
  David Mullen
  David Norr
  Joe Pagano
  May Paluga
  Stanley Pottinger
  Joe Recarey — detektyw
  Chief Michael Reiter — śledczy w sprawie molestowania dzieci przez Epsteina
  Rinaldo and Debra Rizzo
  Sky Roberts
  Kimblerley Roberts
  Lynn Roberts
  Virginia Roberts-Giuffre
  Haley Robson — “nastoletnia rektuterka”
  Dave Rodgers — prywatny pilot Epstein
  Alfredo Rodriquez — kamerdyner
  Scott Rothinson
  Forest Sawyer
  Dough Schoetlle — śledczy
  Johanna Sjoberg — ofiara Epsteina, która oskarżyła księcia Andrzeja o dotknięcie jej piersi
  Cecilia Stein
  Marianne Strong
  Mark Tafoya
  Emmy Taylor — była asystentka Maxwell
  Brent Tindall
  Kevin Thompson
  Ed Tuttle
  Les Wexner — współpracownik Epsteina
  Cresenda Valdes
  Emma Vaghan
  Anthony Valladares
  Christina Venero — masażystka
  Maritza Vazquez
  Dr Wah Wah
  Vicky Ward — dziennikarka śledcza
  Jarred Weisfield
  Sharon White
  Courtney Wild
  Daniel Wilson
  Mark Zeff

  Dobre 0 Słabe 0

 6. Na stronie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie opublikowano komunikat, w którym czytamy, że do sądu został skierowany “akt oskarżenia przeciwko 30 osobom, uczestniczących w procederze korupcyjnym związanym z realizacją w latach od 2008 r. do 2019 r. zabiegów chirurgicznego leczenia otyłości (tzw. bariatrycznych) w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie”.

  “Proceder polegał na żądaniu od pacjentów pieniędzy w kwocie po 10.000 zł w zamian za przyjęcie ich do szpitala poza formalną listą oczekujących i wykonanie zabiegu, którego koszt refundowany był ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Wpłaty pacjentów przyjmowane były na rachunek Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie i za jej pośrednictwem przekazywane w części na rzecz lekarzy zatrudnionych w ww. szpitalu. W rezultacie pacjenci, którzy wpłacili pieniądze, operowani byli w ciągu kilku miesięcy od daty zadeklarowania dokonania takiej wpłaty, natomiast czas oczekiwania dla pozostałych osób na zabieg bariatryczny wynosił średnio około 2 lat”

  – wskazano.

  Podkreślono, ze “pomysłodawcą i inicjatorem wyżej opisanego sposobu przyjmowania wpłat od tzw. pacjentów bariatrycznych był Tomasz G., ówczesny Dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie, jak również założyciel Fundacji Pomocy Transplantologii, który faktycznie podejmował decyzje w ramach tego podmiotu”. W komunikacie wskazano również, ze “w toku śledztwa ustalono, że na rachunek Fundacji Pomocy Transplantologii przyjęto wpłaty od 217 pacjentów na łączną kwotę 2.336.810 zł”. Z komunikatu prokuratury wynika, że podejrzanym o przestępstwa korupcyjne i przestępstwa tzw. prania pieniędzy grożą kary od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast księgowej Urszuli M. grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 2 (albo obie te kary łącznie).

  Dobre 0 Słabe 0

 7. Możecie powoli zmieniać nazwę albo na Stepenitz albo ruska Stobnica, demontaż państwa właśnie trwa

  Dobre 1 Słabe 0

  • Śmieli się z Prezia jak mówił rzecz dość oczywistą, że uchodźcy przenoszą groźne zarazki.
   A tu Unia potwierdza.
   Masz ci babo placek!

   Dobre 3 Słabe 1

 8. Nie chcieliście po dobroci to was inwestor wywłaszczy i morda w kubeł:

  Do Sejmu trafił poselski projekt zmian w tzw. ustawie wiatrakowej. W myśl nowych przepisów odległość elektrowni wiatrowych od zabudowań ma być zmniejszona, a prawo ma także umożliwiać wywłaszczenia.

  Dobre 5 Słabe 1

  • Polityczne Wichry: Kontrowersje, Wywłaszczenia i Tajemnica Podpisu w Nowej Ustawie Wiatrakowej

   Kontrowersje wokół nowej ustawy wiatrakowej: Wywłaszczenia, zmiany odległości i zamieszanie z podpisem posła Szczerby

   Słyszeliście o tej burzy wokół nowej ustawy o wiatrakach? Okazuje się, że poseł Michał Szczerba z KO ma swoje nazwisko pod projektem ustawy, która ma ułatwić budowę farm wiatrowych. Zamiast 700 metrów, farmy będą mogły powstać tylko 500 metrów od domów. Co więcej, ustawa pozwala na przejmowanie gruntów i stawianie wiatraków nawet w parkach krajobrazowych. Ale Szczerba mówi, że w ogóle nie zna tego projektu, mimo że podpisał się pod nim!

   No więc, w tej całej historii z ustawą o wiatrakach jest jeszcze jeden kontrowersyjny punkt – chodzi o wywłaszczanie ludzi z ich własnych gruntów. Projekt mówi, że można przejmować prywatne tereny, żeby postawić na nich wiatraki. To budzi spore emocje, bo wiesz, nikt nie chce, żeby mu tak po prostu zabrano ziemię. Szczerba twierdzi, że o tym projekcie nic nie wie, mimo że podpisał się pod nim. Mówi, że nie znał całej treści ustawy, tylko chciał pomóc ludziom z niższymi cenami energii. A PiS teraz grzebie, kto faktycznie stoi za tym projektem i dlaczego wprowadzono te zmiany. Cała sytuacja jest mocno skomplikowana, a ludzie są zaniepokojeni tym wywłaszczaniem.

   Szczerba się broni, że chcą tylko pomóc Polakom, ale wygląda na to, że chodzi o przekierowanie pieniędzy do firm wiatrakowych. Cała sprawa jest dosyć zamieszana!

   Czy wiatraki wrócą do Stepnicy?
   Czas pokaże.
   Co tym myślicie?

   Dobre 5 Słabe 1

   • Wiecie co jeszcze przewiduje ustawa wiatrakowa?

    Otóż Polska ma zostać zasypana używanymi turbinami z importu.

    No i oczywiście ponieść koszty składowania i utylizowania niebezpiecznych odpadów po wiatrakach wyeksploatowanych wcześniej przez Niemcy i inne państwa.

    A wszystko pod przykrywką „modernizacji”.

    ❓Na czym to polega:
    Autorzy projektu dodali zapisy o „modernizacji” – tj. wymianie turbin w istniejących wiatrakach – bez nowej decyzji środowiskowej (to swoją drogą groźne samo w sobie).

    Myślicie pewnie, że chodzi o wymianę na nowe, cichsze i bardziej wydajne, długowieczne turbiny, które będą nam służyć przez dekady?

    No to przeczytajcie proponowany art. 6⁴ ust. 10 ⤵️

    ‼️ W ramach „modernizacji” będą mogły być zainstalowane tylko turbiny STARSZE niż 4 lata.

    Tak dokładnie napisali w projekcie: „zamontowane mogą zostać jedynie urządzenia, które zostały wyprodukowane NIE PÓŹNIEJ, niż w terminie 48 miesięcy przed dniem wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w zmodernizowanej elektrowni wiatrowej”.

    ❌ Już dziś Niemcy i inne kraje, które budowały wiatraki na dużą skalę kilkanaście lat temu, mają problem co robić ze starszymi turbinami, które tracą efektywność i zaraz trzeba będzie je utylizować.

    @Platforma_org i @pl_2050 ten problem elegancko Niemcom rozwiązują. Oczywiście na koszt Polski.

    Znając jakość merytoryczną PO i 3Drogi dopuszczam oczywiście możliwość, że mamy tu również niechlujstwo @hennigkloska (czy kto tam tak naprawdę pisał tę ustawę) – i mieli zamiar wpisać „nie wcześniej” zamiast „nie później”.

    ‼️ Ale równie prawdopodobna jest możliwość, że zrobili to celowo – licząc że nikt nie zauważy – i otwarta zostanie droga do zasypania naszego kraju tysiącami starych, nieefektywnych turbin, które trzeba będzie potem utylizować na koszt polskich obywateli.

    Tak czy inaczej to BARDZO GROŹNE: aktualne przepisy przewidują możliwość instalacji turbin nie starszych niż 2 lata i 9 miesięcy. 4 lata to nawet >20% żywotności turbiny – instalowanie czegoś takiego i nazywanie tego „modernizacją” to krok wstecz w rozwoju 🇵🇱 energetyki – ruch wyłącznie w interesie państw, które chcą się pozbyć ZŁOMU i przerzucić na Polskę koszty utylizacji niebezpiecznych odpadów.

    Dobre 6 Słabe 0

   • Mówimy o ustawie wiatrakowej, inne zakusy UE to Lasy Polskie, co jeszcze UE będzie chciała wziąć pod swoją jurysdykcję? Czy jesteśmy tak otumanieni że na wszystko musimy się zgadzać? Zmiana traktatów unijnych – proponuję wysłuchać debaty, zaznaczam , dla cierpliwych, debata dosyć długa. https://www.youtube.com/watch?v=AvAFhtgyHqY

    Co jeszcze musi się wydarzyć żeby do ludzi dotarło co naprawdę się dzieje?

    Dobre 4 Słabe 2

   • Już wiadomo.
    Ustawa wiatrakowa w PL miała uratować niemieckiego Siemensa, który zainwestował w produkcję wiatraków.

    Dobre 4 Słabe 2

 9. podwyżki podatku od nieruchomości, psów i za śmieci uzasadniane rosnącymi kosztami administracyjnymi to jakaś paranoja

  Dobre 11 Słabe 0

 10. lista hanby Targowica 2023 : Róża Thun, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller oraz Sylwia Spurek – wybranych do PE w 2019 r. z list Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, N., Zieloni) oraz Wiosny Biedronia. Europosłowie ci reprezentują frakcje Socjalistów i Demokratów (S&D) oraz Renew i Zielonych.

  Dobre 8 Słabe 0

  • Ty rozumiesz o co chodzi bo wiesz kim jesteś, natomiast reszta jest pogubiona. Przy wyborach zrobiliśmy co zrobiliśmy, wybieraliśmy między dżumą a cholerą. Jedno i drugie jest dla nas szkodliwe. Najgorsze jest to że nie mamy alternatywy. Może gdzieś coś nowego się kluło, jednak media robiły wszystko aby to nowe nie dotarło do wyborców.

   Dobre 5 Słabe 1

Leave a Reply

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Kontynuując korzystanie z tej strony zgadzasz się na to. więcej nformacji

Ustawienie ciasteczek (cookies) na tej stronie jest włączone aby zapewnić Tobie największą wygodę używania. Jeśli będziesz dalej korzystać ze strony to zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies). 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Powyższy wzór polityki cookies chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska. http://wszystkoociasteczkach.pl

Zamknij